איך אפשר להציל את הבגדים?

מה עושים כשעש מתנפל על הארון וזולל את הבגדים? קבלו 10 טיפים כדי להשיב מלחמה לפרפר הזללן ולהציל את מה שנותר בארון וכדי למנוע ממנו לכבוש ולהתנחל בארונות נוספים

12/05/2013
חן אייל קבלו עדכונים מחן אייל
  • RSS

קמתם בבוקר אחד ומצאתם שהחולצה האהובה עליכם מעוטרת בחורים קטנים ועגולים? החלפתם אותה וגיליתם שגם בשנייה הופיעה דוגמת תחרה שלא היתה שם קודם?

יתכן שעש ביקר בארון שלכם.

איך נפטרים מהפרפר הזללן ומצילים את שארית הבגדים?

קבלו 10 טיפים לארון נטול עש

1.      מוציאים את כל הפריטים מהארון החוצה. אם חושדים בנוכחותו של העש, מאחסנים אותם בשקיות וקופסאות אטומות למניעת הפצתו בשאר הארונות בבית.

2.      מנקים את הארון כולו באופן יסודי -  כולל החריצים, המסילות ופינות נסתרות באמצעות שואב אבק.

3.      העש אוהב אפלה - אם אפשר, משאירים את הארון פתוח ומאווררים לתקופה של כמה שבועות כדי לוודא שלא נותר זכר לדורות הבאים (רעיון טוב גם לפני מעבר לדירה בה יש ארונות קיימים, כדי למנוע את הבעיה מראש).

4.      מאווררים את כל הבגדים והמצעים באור שמש.

5.      מכבסים את כל הפריטים שהיו בארון בטמפטורה גבוהה (לא חובה להרתיח) או שולחים לניקוי יבש, להשמדת העש שאולי דוגר בהם.

6.      משתמשים בחומרי הדברה ייעודיים, למשל,  תרסיס שמכיל תמצית שמן עץ ארז, שמסייע להגנה מפני עש במשך עונה שלמה.

7.      מחזירים לארון בגדים נקיים ומאווררים בלבד.

8.      מאחסנים פריטים (נקיים, כאמור)  שאינם בשימוש כגון  חורף / קיץ, שמיכות ומצעים בשקיות – רצוי אטומות.

9.      מכינים שקיקי בד קטנים ובהם ענפי צמחים ריחניים כמו רוזמרין ולבנדר ומפזרים בין הבגדים. מחליפים את הצמחים כל כמה שבועות.

10.  מנקים את הארונות מדי תקופה ונמנעים מאיחסון דחוס של פריטים שאינם בשימוש (באותה הזדמנות אפשר כבר למיין, למסור ולהעביר הלאה את מה שאין בו צורך).
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך