התגליות של גיל 40

מיכל ליבדינסקי גילתה על עצמה דברים מעניינים מאוד בגיל 40, והיא מזמינה עשר נשים להצטרף אליה לסדנת "החופש להיות" בכרתים, ולראות מה הן יכולות לגלות. הנחה לגולשות סלונה

09/05/2013
מיכל ליבדינסקי קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS
» מורידה את הבורקה. ליבדינסקי

בגיל 40 גיליתי תגלית מפתיעה על עצמי: אני אחרת לגמרי ממי שחשבתי. ממי שהתרגלתי להיות. מסתבר שיש בתוכי עוד אישיות, שעד עכשיו גרה לה בצמצום, מסתפקת בחדר קטן בתוך חומות ליבי. האישיות הזו נמעכה שנים רבות במסגרות השונות שהתגלגלתי דרכן - גן, בית ספר, תיכון, צבא, אוניברסיטה, עבודה, חתונה, משפחה... אבל היא עדיין חיה ונושמת. בשנים האחרונות התחילה לבצבץ. להרים ראש שובב, לצחוק צחוק פרוע, לרקוד בלי שיהיה לה איכפת מה חושבים, לשיר גם אם זה כולל זיופים, לנסוע לבד למקומות רחוקים, או לפרוש במפתיע זוג כנפיים ולעוף. דברים שבכלל לא ידעתי על עצמי שאני.

מוזר לגלות פתאום באמצע החיים שאני הרבה יותר חברותית, פרועה, אמיצה ופראית מהילדה השקטה הטובה שהפכה לנערה שקטה וטובה, שנהייתה אישה שקטה וטובה, שיום אחד עברה מתל אביב לפרדס חנה, וכמו זיקוק- די-נור צבעוני התפוצצה על העולם. משהו במעבר הזה שיחרר חלקים בתוכי שאפילו לא חשדתי בקיומם. מאז אני בעקבותיי, מגלפת את עצמי החוצה. לומדת להכיר אותי . מעיזה יותר. וככל שמעיזה, מגלה עוד דלתות ושערים, שכדי לעבור דרכם צריך כל מיני מפתחות, שיקויים, פגישות עם אנשים, לפתור חידות, לקטון ולגדול, וככל שפותחת ועוברת, המעברים הולכים ונהיים יותר קלים, ופתאום מגלה איך מצטמצם לו הפער ביני לביני. איך אני מתיישבת בנוחות על מקומי.

החופש להיות מי שאני, זה פלא גדול עבורי. כי להיות אני, אמור להיות הדבר הכי טבעי בעולם, אז איך קרה שזה כל כך מסובך? איך קרה שלהיות נאמנה אלי, זה לא פשוט? ומצריך היכרות עמוקה איתי, ואומץ! ובכלל איך קרה שאני לא מכירה אותי?? לפותה בכל כך הרבה אמונות חוסמות, חלקן מהחברה, חלקן הגנות שפיתחתי. אמונות חוסמות שמטשטשות את האמת שלי, כמו ערפל כבד, שלא נותנות לקול שבוקע מליבי להישמע. שאומרות עליו כל מיני דברים – שאני טועה, שאני שרוטה, שאני אשמה, שאני לא בסדר.

אני בסדר. מה זה בסדר, אני בסדר גמור. מפזרת את הערפל, מתחילה לראות אותי. על כל צדדי, על כל צבעי. מרשה לעצמי להיות. מכוערת ויפה, חלשה וחזקה, צודקת וטועה, נוצצת או כבויה. מאמינה לי. מאמינה בי. מוכנה לעוף, מוכנה ליפול, יש לי אותי. אני בעדי.

מתוך הגילוי הזה נולדה הסדנא לנשים: "החופש להיות". לא קל לנשים להיות חופשיות עם האמת שלהן בכל רגע ורגע. מה בא לי עכשיו? בא לי לפתוח את הפה ולשיר? בא לי לקום ולרקוד? בא לי להצחיק? בא לי להגיד מה אני חושבת? ואולי בכלל לא בא לי לעשות את מה שמתבקש ממני? החברה לימדה אותנו להרכין ראש, להכיל, להיות למען, לעמעם את היופי שלנו, להוריד את הווליום, כי זה מסוכן. כי זה עלול לעשות בלגן. מצד אחד אנחנו חופשיות להסתובב עם איזה בגדים שבא לנו, לבחור את הגברים שנהיה איתם, אבל מעלינו ובדמנו עוד מרחפת בורקה שחורה שבאה לכסות את עומק היופי והעוצמה. זה לא נאה ולא יאה ולא מתאים ולא מקובל.

אם בא לך להכיר עוד קצת את עצמך, אם בא לך על זמן איכות עמוק איתך, אם בא לך להיזכר במה ששכחת, אם בא לך לגלף את עצמך החוצה, אם בא לך את החופש להיות מי שאת, מוזמנת להצטרף אלינו ביוני לסדנת הנשים בכרתים "החופש להיות". להיות את בלי להצטמצם, בלי להתבלבל, בלי להרגיש אשמה, בלי לפחד. להיות את. בהנאה, בעונג, בשמחה, בהודיה. החופש להיות את. ולגלות שהתגעגעת אליך

>> בימים אלו אנחנו סוגרות את הקבוצה האינטימית הבאה של עשר נשים. קוראות סלונה הנרשמות עד ה 13/5, יקבלו הנחה של 50 יורו . לפרטים נוספים, כאן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה