ארוחה שילדים יכולים להכין לעצמם

כמה פעמים שמעתם את הילדים אומרים "אין לי מה לאכול"? אפשר לגוון להם את ארוחות הצהריים ולא חייבים לעמוד כל ערב ולהכין אוכל כדי שיהיה בריא. הקציצות של עוף טוב הן פתרון זמין ומזין

02/05/2013
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS
» מה אוכלים היום? (צילום: Thinstock)

כל הורה מכיר את המשפט הידוע של ילדיו - "אין לי מה לאכול". המקרר מלא בכל טוב, המקפיא בכלל מפוצץ אבל לילד אין מה לאכול. נמאס לו כבר מהשניצל ומהספגטי בלונז, והוא רוצה משהו אחר, חדש, טעים.

לא פשוט להמציא כל יום את הגלגל מחדש. לחזור אחרי יום עבודה, ואחרי כביסות, שיעורים, כלים, הסעות לחוגים, שיעור פילאטיס או כל פעילות אחרת, כי הרי אם לנצל את היום, למה לא לסחוט אותו? ואז מגיע הרגע לפני שמתיישבים סוף סוף לראות איזה פרק טוב מסדרה שכבר כולם מדברים עליה, אתם נזכרים שצריך להכין ארוחה שיהיה מה לאכול לילדים שיחזרו מחר מבית-ספר מורעבים.

מצד אחד רוצים לגוון להם את התפריט, מצד שני לא יותר מדי כי יצירתיות יתר לא ממש מסתדרת עם ארוחת ילדים. חשוב שהם יאכלו בריא ומזין אך צריך גם שיהיה טעים כדי שהם באמת יאכלו ולא יעשו את הפרצוף המוכר שלהם שאפשר לקלוט אותו גם דרך הטלפון. אז מה עושים? בהנחה שאתם לא מבשלים כל יום כי אין לכן זמן, כוח או שבאמת הילדים מתעקשים על גיוון וטעם חדש, כדאי לקפוץ לסופר ולראות מה חדש.

כשאתם מתקרבים למקרר ובו עשרות מוצרים קפואים שדורשים חימום מהיר ומספקים ארוחה זמינה וטעימה, חשוב מאד לקרוא את האותיות הקטנות ולבדוק את הערכים התזונתיים. עדיף כמובן להימנע ממוצרים בעלי אחוז שומן גבוה, צבעי מאכל, מונוסודיום גלוטמט וחומרים משמרים, ולהעדיף דברים בריאים יותר. לדוגמה, סדרת הקציצות של חברת עוף טוב עשויה מ-100% רכיבים טבעיים, ולשם הגיוון ניתן לבחור קציצות עוף מתובלות בנוסח תוניסאי. קציצות שניתן לצרוך כמו שהן או בליווי רוטב שמשדרג את חוויית האכילה, קציצות בקר מתובלות או קציצות עוף קלאסיות. החברה שמה דגש על שיפור הערכים התזונתיים והשבחת הרכיבים של מוצריה, הכוללים בין היתר הפחתת אחוזי השומן והוצאת חומרים פחות בריאים.

במקרים רבים כשרואים על האריזה את המונח "רכיבים טבעיים" ובדרך-כלל גם יש תמונה של טבע, האסוציאציה הראשונה שעולה היא שהמוצר בריא וטוב. אולם, לא תמיד זה המצב. על פי כללי ה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) קיימת חובה מפורשת לציין בתווית בולטת כשמדובר בחומרי טעם וריח מלאכותיים, טבעיים או תערובת שלהם. לכן חשוב להסתכל גם על האותיות הקטנות ולראות ממה בדיוק עשוי המזון שאתם קונים ובסופו של דבר גם אוכלים.

כמובן שאי אפשר להתעלם גם מנושא השמנת ילדים. ידוע שכיום הילדים נחשפים למזון מעובד ומשמין יותר מפעם, ולכן חשוב לבדוק את אחוזי הקלוריות והשומנים שיש בכל מוצר (עדיפות כמובן לאחוזים מופחתים, כמו בקציצות של עוף טוב). במרבית המקרים יופיעו על האריזה נתונים ל-100 גרם, לכן כדאי לעשות חישוב ולבדוק מה משמעות הנתונים לפי ארוחה, בהתאם לכמות שילדכם אוכלים.

אין ספק ששילוב של טעם עם בריאות הוא שילוב מנצח, לכן כדאי מדי פעם לנסות מוצרים חדשים ולגוון את ארוחות הצהריים של הילדים, אבל לפני כן לעשות "שיעורי בית" ולוודא שאכן המוצרים מכילים ערכים תזונתיים בריאים.

שיהיה בתיאבון.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה