איך למצוא עבודה לפני החופש הגדול?

חיפוש עבודה נהיה קשה יותר עד בלתי אפשרי בין יולי לספטמבר. קבלו 7 טיפים למציאת עבודה לפני החום הגדול

30/04/2013
נירית גלר ג'מילי קבלו עדכונים מנירית
  • RSS
» אולי הפעם? (צילום: Thinstock)

אני מצטערת שאני עוצרת אותך בבוטות ושואלת - "האם את מבינה שלפניך שלושה חודשי הדממה (יולי-אוגוסט-ספטמבר)?" טוב, האמת היא, שגם בחודשי הקיץ ישנן חברות שמחפשות עובדים אך הן מעטות, ורוב התהליכים זוכים לסחבת בגלל שכולם בחופשה. תאמיני לי, שאת לא רוצה לחפש עבודה בחודשים האלה.
זו הסיבה שאני עוצרת אותך. כדי שתעשי בדיקה נוספת עם עצמך לגבי התהליך של מציאת עבודה שאת מנהלת - תשאלי את עצמך מה עליך לשפר, וכמובן שמהר מאוד עליך לטפל בכל מה שדורש טיפול ושיפור, ומהר מהר לפעול מלוא המרץ, פול גז. שימי לב - אפריל מאחורינו ולפניך צוהר הזדמנויות של חודש וחצי בסך הכול.

7 טיפים להערכות מהירה לפני הקיץ:

1. עני לעצמך - כמה זמן את מחפשת עבודה? האם את מוכנה לאפשרות שלא תמצאי את העבודה שאת רוצה? אולי נכון להתפשר קצת? אני תמיד דוגלת במציאת עבודה ראויה, אך אני מבינה שלעיתים להיקלע לחודשי הקיץ גרוע יותר מאשר להתפשר. פעמים רבות זה אילוץ כלכלי או אילוץ מנטלי (לצורך מניעת "התחרפנות" בבית). זכרי שתמיד ניתן לשפר עמדות ולחפש עבודה תוך כדי עבודה. לפניך צוהר הזדמנות קצר לפני החופשה הגדולה, ואם נכון לך להתפשר עליך לייצר קורות חיים מתאימים יותר ולהציג עצמך באופן שונה.

2. שפרי את "נאום המעלית" שלך - תבדקי אם מבינים מה את מחפשת ומה את מציעה. והכי חשוב - האם את מצליחה לרתום את אנשי הקשר שלך שיעזרו לך?

3. בחני את קורות חייך - חשוב שקורות חייך יהיו כתובים נכון, אך חשוב הרבה יותר שהם יהיו פותחי דלתות, יבליטו אותך מעל כולם, ואם הם לא מייצרים לך פגישות - אז קורות חייך אינם פותחי דלתות ויש לך מה לשפר.

4. עזבי קצת את המחשב - כולם בורחים למחשב, הרוב הגדול של מחפשי עבודה מחפש עבודה דרך המחשב. העובדה שכדאי שתזכרי שרק מעטים מוצאים עבודה באמצעות מודעות דרושים. כדי למצוא עבודה את צריכה לעבוד. עזבי את המחשב. קומי, התלבשי, וצאי לעבוד בחיפוש עבודה.

5. פעלי אחרת מול אנשי הקשר שלך - רוב מחפשי עבודה לא מצליחים להפיק תועלת מאנשי הקשר שלהם, למרות שהם מבינים שזו הדרך הטובה ביותר למצוא עבודה. תפעלי אחרת מול אנשי הקשר שלך, רתמי אותם, הניעי אותם לפעולה עבורך, זכרי שהכי חשוב זה להפיק מהם מידע שיכול לעזור לך לפעול ולא לצפות שהם יעבדו בשבילך. כל אחד סביבך הוא "איש קשר" - השכנים, החברים של החברים שאיתם את נפגשת, החברים של האחים שלך, קרובי משפחה שעובדים במקומות עבודה מעניינים, הורים מהגן ומבית הספר ועוד. קבלי מהם מידע על חברות מעניינות שיש בהם תפקידים שעשויים להתאים לך, או פרטים על אופן הגיוס במקום בו הם עובדים, פרטי מנהלי המחלקה ו/או אנשי משאבי אנוש, אנשים שהם מכירים שעובדים במקומות מעניינים או בתפקידים דומים לשלך, כך שיוכלו לתת לך מידע נוסף, או אנשים בתפקידי מפתח שיוכלו גם הם לתת לך מידע ואולי אף לקדם אותך. קדימה לעבודה, המטרה היא איסוף מידע על מנת לפעול באופן יזום.

6. נהלי את התהליך - כל מידע שאת מקבלת עליך לתעד, ולא, תאבדי ידיים ורגליים והכי חשוב תפספסי הזדמנויות. אם איש קשר אמר לך שיבדוק עבורך ותהיה לו תשובה עוד יומיים, צייני לך להתקשר אליו אחרי שלושה ימים. אם סיפרו לך על חברה שאת מעוניינת לפנות אליה באופן יזום, כתבי לפניך את פרטי החברה, אנשי קשר, דרכי התקשרות וכל מידע שקיבלת על התפקידים שעשויים להיות מעניינים בה. אל תבזבזי את תאי הזיכרון שלך ואל תבני עליו. נהלי תהליך מסודר, ודאגי שהתהליך יהיה מחובר ליומן הפעילות שינהל אותך.

7. פרגני לעצמך - אחרי שפעלת כמה שעות מלוא המרץ בחיפוש עבודה, הקדשי זמן לנפש שלך. עשי משהו שאת נהנית ממנו, כזה שעושה טוב לנשמה שלך- זה יכול להיות ספורט, צפייה בטלוויזיה, קריאת ספר או כל דבר שישפר את הרגשתך וירגיע אותך.

____________________________________________________

אני מזמינה אותך להתחיל עם כניסה לאתר שלי, עם קריאת חומר ובדיקה עצמית.

נירית גלר ג'מילי (MA) - יועצת למציאת עבודה.

לפוסטים נוספים בנושא - לחצי כאן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה