איך באמת יוצאים מהמינוס בבנק?

לא בטוח שצריך לקחת הלוואה כדי לסגור את המינוס, וגם - חברות הביטוח שיעשו כמעט הכל כדי לא לשלם והבנקים שמעדיפים לקוחות כמו נוחי דנקנר. כלכלה בקטנה

25/04/2013
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» שוב במינוס (צילום: Thinstock)

בנקאות:

בתקופה האחרונה הבנקים נמצאים על הכוונת של התקשורת ולא בכדי. זה התחיל בפרשת  מחיקת החובות האומללה של איש העסקים נוחי דנקנר מצד בנק לאומי והסערה הציבורית שנלוותה אליה וממשיך עם כתבות לא סימפטיות מצד מישהי משלנו דווקא - פרופ' ענת אדמתי מאוניברסיטת סטנפורד בארה"ב (כבוד!). אדמתי כתבה רב מכר עולמי, שמפנה אצבע מאשימה לעבר הבנקים באשר הם והכתבה הבאה: הבנקים העירומים בכלכליסט מסכמת היטב את המסרים העיקריים של הספר. מומלץ מאוד עבור כל מי שרוצה להבין למה המערכת הפיננסית שמסובבת את העולם שלנו מאוד מסוכנת.

ואם פרופ' אדמתי שכנעה אתכם, אתם בטח תוהים מה הפתרון? אז זהו, יש אופציות נוספות כמו למשל לסגור את חשבון הבנק. מסתבר שאפילו כמה ישראלים מצליחים לחיות כך ואפשר לקרוא עליהם בכתבה בעלת הכותרת המוצלחת והמשעשעת לא דופקים חשבון לבנק.

צרכנות פיננסית:

כמעט באותו עניין, עם ההיגיון שעומד במרכז הכתבה  אתם באובר? אל תמהרו לקחת הלוואה לכיסוי המינוס אי אפשר להתווכח. בתכל'ס, אוריאל לדרברג, מנכ"ל ארגון "פעמונים" המבורך, שמלמד משפחות ניהול נכון של כלכלת הבית, מסביר באופן פשוט ובהיר למה לא תמיד יש הגיון בהחלטות הכלכליות שאנחנו עושים. העניין הוא שכתבות מהסוג הזה לא עוזרות הרבה אם הן לא מביאות גם כמה טיפים ועצות  לאיך לצאת מהמצב הכרוני של מינוס בבנק. למזלנו, אלונה, טוקבקיסטית מספר 8 לקחה על עצמה לעשות את עבודת הקודש הזאת. נראה שכדאי להקשיב לה.

ביטוח:

אם יש לכם ביטוח סיעודי ולמי בעצם אין, חשוב מאוד שתקראו את הכתבה הבאה : ביטוח סיעודי - כך עובדת "שיטת מצליח" של חברות הביטוח. הכתבה מסבירה באופן חד וכואב למה אנחנו שבויים בסיטואציה לא פשוטה מול חברות הביטוח. במקרה שיקרה והלוואי שלא יקרה לעולם, לפחות תחסכו לעצמכם את ההפתעה והאכזבה בפניה לחברת הביטוח כדי להוציא לפועל את הפוליסה.

אם אתם צריכים עוד דוגמא לכמה סוג הביטוח  נפיץ ובעייתי, אז לפני כמה ימים הוגשה תביעה ייצוגית בסך 200 מיליון שקלים נגד חברת הביטוח כלל. העילה לתביעה: החברה אינה משלמת לעשרות אלפי מבוטחים שהגיעו למצב סיעודי את התגמולים המגיעים להם במשך חודשים ועד שביטוח לאומי מאשר את היותם סיעודיים. יהיה מעניין לעקוב כיצד בית המשפט יכריע בעניין זה.

רכב:

מצד אחד, זה נכון שהגיע הזמן להשאיר מאחור את ההנחה שנשים צריכות גבר שמבין כדי לקנות רכב חדש. מצד שני, רוב הכתבות שעוסקות בנושא נורא מקצועיות, לא ידידותיות לנשים, בין היתר בגלל שהן אינן מדגישות צדדים שחשובים לנשים בקניית רכב. למרות כל זאת, בגלובס פרסמו לאחרונה את הכתבה מתכננים לקנות עכשיו רכב? קבלו כמה טיפים חשובים, שהיא מאוד מומלצת לקריאה עבור מי ששוקל להתחדש בארבעה גלגלים בקרוב. אזהרה: החלק הראשון של הכתבה מתקשקש על רכישת רכבי אספנות אבל אל תתנו להחלטה התמוהה הזאת של העורכים לוותר על האייטם שהולך ומשתפר ומוסיף מידע מועיל בהמשך.

תיירות:

אנחנו עדיין עמוק בל"ג בעומר אבל מסביב למדורה אפשר להתחיל לפנטז דווקא על איזו קפיצה קטנה לחופשה בחו"ל בחג שבועות. אם אתם מתלבטים לאן, בכמה ובאיזה דרך הכי כדאי להזמין את החופשה, הכתבה הבאה רוצים לחסוך בנופש לשבועות? תעזבו את סוכני הנסיעות היא בגדר קריאת חובה.

מעושרות:

הן היו הכי יפות, הכי פופולאריות וכן, בואו נודה בכך -  הכי מעוררות קנאה בשעתן היפה אבל כמו שאומרים – לא לעולם חוסן והשבוע נודע כי הזמרת לורן היל המוכשרת התחמקה מתשלומי מס של מיליוני דולרים וכעת בית המשפט אישר לה הארכה של שבועיים כדי להחזיר חצי מיליון דולר.

באותה נשימה, "דוגמנית העל הראשונה" ג'ניס דיקנסון הכריזה על פשיטת רגל בעקבות חובות של מיליון דולר והסיפור שלה מביך במיוחד לאור העובדה שבין היתר נחשף כי היא חייבת אלפי דולרים למנתח הפלסטי ולמומחה לאנטי אייג'ינג שלה. במחשבה לאחור, אולי היה כדאי לה להשקיע יותר בייעוץ פיננסי מאשר בטיפולי יופי. פאדיחה!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה