הקלפים שחשפו את הרומן הסודי

היא עזרה לעשרות נשים להתמודד עם הבגידות של בעליהן, אבל לא הצליחה לראות מה קורה בחדר השינה שלה. אבל מנחמה מירב, הקוראת בקלפי טארוט, אי אפשר להסתיר

26/04/2013
נחמה מירב קבלו עדכונים מנחמה מירב
  • RSS

דניאל היא פסיכולוגית קלינית, שכבר 15 שנה עוסקת בטיפול, הקשבה ועזרה לעשרות המטופלים שממלאים את הקליניקה שלה ברמת השרון (מקומות ושמות בדויים לחלוטין הסיפור אמיתי). בתובנה, בחמלה ובהרבה שעות הקשבה מרוכזת, רכשה דניאל מוניטין רב,  בעיקר בעזרה לנשים שבעליהן הגיעו לגיל המעבר (בין 40  ל-50) והחלו את מסע החיפוש העצמי, שכלל בין השאר גם שינוי חיצוני, כמו תספורת חדשה, שיזוף מלאכותי, עגיל באוזן ובילוי במכון הכושר, הרמת משקלות, ריצה ומלתחה חדשה ומעודכנת, הכל כדי להעלים את הכרס שנרכשה בעמל רב במהלך שנות הישיבה מול המחשב והטלוויזיה.

"יש לי רומן, אני עוזב את הבית"

לא פעם כלל אותו חיפוש עצמי גם רומן סודי עם אישה אחרת, ואף היו אלה שהודיעו לנשותיהם ההמומות, שהגיע הזמן לזוז הלאה, ועזבו את הבית.

דניאל התייחסה אל הנשים הללו באהבה רבה, הביאה אותן למצבים בהם הן הבינו לבד את המצב הקשה ולמדו לעבד אותו. יחד איתה הן עבדו על שחרור הנורא מכל: אבדן חיי הזוגיות שלה, אחרי 20 שנות נישואין.

דניאל כל כך הזדהתה איתן, הבינה מאין הן באו ומה ניתן לעשות, כיצד להתייחס לגבר  בחמלה ולסלוח לו, בכדי שהן תוכלנה להמשיך את חייהן  מבלי להתדרדר לעצב עמוק ותחושות קשות של אובדן שמחת החיים והרצון לחיות, ושיפסיקו לראות עצמן כקורבנות של בעליהן.

אך למרות זאת, דניאל, מלאת האהבה והאמפתיה, לא שיערה לרגע אחד שאצלה בבית יתחיל מרד הנעורים של בן זוגה, איתו חיה כמעט 30 שנה, ולא מכבר חיתנה את בתם הגדולה, שעומדת לתת לה את הנכדה הראשונה שלהם.

בעלה החל להראות את אותם סימנים של הבעלים עליהם דיברה עם המטופלות שלה - פתאום צבע חדש לשיער המאפיר, מנוי במכון הכושר, חולצות חדשות, והכי מטריד? העגיל שבקצו יהלום קטן ומבהיק באוזנו הימנית, שזעק בלא קול: "אני הדגל שעליו חרט הבעלים שלי את הרצון לחופש!". והרי מדובר בבעלה המוכר, האהוב, החכם והמצחיק. אותו אדם שבמשך שנים נהג ללבוש סרבל דהוי מיד בחזרו מהעבודה, שהיה משקה את הגינה מדי ערב לפני ארוחת הערב, שהיה נרדם על הספה מול הטלוויזיה מדי ערב (וזה קורה להרבה אנשים, אני מבינה כמה זה מתיש אחרי 11 שעות עבודה).

דניאל הגיעה אלי כדי להיעזר בקלפים, היא חשדה אך לא רצתה להאמין. היא ידעה שמתוך ניסיונה, לא רחוק היום בו יילך בן זוגה ויחפש איש אחרת.

"מי מתייחס אליך באהבה?"

אצלי בקליניקה  נפתחו הקלפים ואיתם נכנסה לחדר עוצמת השינוי שבן זוג הביא עימו.

הקלף הראשון היה קלף נסיך הגביעים, המסמל את מזל דגים, כל כולו הבנה אמפתיה, לקיחה ללב ורצון לעזור לאחרים, מתוך רגש טהור (כמו כל מזלות המים). 100% דניאל. ואחריו הופיע הקלף אס החרבות, המסמל בין היתר קבלת החלטה קשה מאד, כמעט כל כריתת איבר בגוף, נטישת העבר ופנייה אל העתיד, סמל לשינוי.

אך לתדהמתי, דניאל מיהרה לסנגר על בעלה! "אני מבינה אותו," היא טענה, "החיים שלו כל כך שגרתיים, חסרי ריגושים, כל כך ברור לי מאין הוא בא!" הסבירה בעיניים דומעות וביגון.

"ומי מבין אותך?", שאלתי, "מי מתייחס אלייך באהבה, ברחמים, מתוך רצון לעזור לך?"

הרי הוא אולי ייצא לדרך חדשה, אך מעשיו יותירו אותה המומה, והיא תיאלץ להתאבל על המשפחה, על הזוגיות ועל ההרס של כל מה שהיה בעשרות השנים האחרונות.

"תפסיקי מייד להבין אותו," הודעתי לה, "ותנסי ליצור לך חומות הגנה טובות, שאותם בנית בכל שנות דרכך המקצועית."

דניאל הסתכלה עלי, חיוך קטן עלה על שפתיה. "זהו אחד מהשעורים הקשים ביותר עבורי," אמרה, "להכיל אחרות זה המקצוע שלי. אך לסיים אהבה של 30 שנה זו קריעת ים סוף בשבילי. אני נקרעת בין הרצון להבין ולעזור, לבין הרצון לצרוח, להטיח, לזעוק ולבכות."

השתובב – וחזר הביתה!

והסוף? הוא יצא מהבית, שכר לעצמו דירה, "השתובב" - וחזר הביתה כמו גדול. כי רק בבית הבינו אותו טוב מכולן.

דניאל הסכימה לקבלו חזרה, אך קבעה חוקים חדשים להתנהלות הזוגיות, והיא עצמה עברה מהפך שלם, מכיוון שהיא הצליחה למקד את עצמה ואת רצונותיה בזוגיות.

סוף טוב כמו בהוליווד? כן.. קורה, גם טוב לפעמים .

הם עדיין יחד ... עד לעגיל הבא...

קלף נסיך הגביעים, המסמל את מזל דגים, מאפיין רגש רב, אהבה, הכלה, אמפתיה, חמלה ולעיתים עצב רב - מזל דגים קלאסי. זהו המזל של מקצועות המטפלים והמבינים, אחד ממזלות המים המקסימים, בעלי הדמיון, הנטייה למצבי רוח משתנים.

קלף אס החרבות הוא אחד מארבעת האסים המסמלים בטארוט התחלות חדשות, בהתאם לייצוגם בתוך כל אחד מהסדרות המשניות. אס החרבות "חותך" את החיים, מביא לקבלת החלטה חדשה, להגיע לכיוון חדש, לשנות דברים בבת אחת. אמנם זה קלף של הגיון ושכלתנות, אבל גם החלטות חשובות שמונעות מתוך הרגש.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה