מה שבחורות אוהבות

"היא הרי רוצה. רק לא מודה. האלכוהול ישחרר אותה מהמוסריות שלה. ימס את הצדקנות שלה וקדימה למיטה", דלית אורבך על המודעה המקוממת שזכתה במקום 2 בתחרות של בצפר, שלמעשה היא פוריטנית יותר משוביניסטיות

17/04/2013
דלית אורבך קבלו עדכונים מדלית
  • RSS

בתערוכת סיום של קורס קופירייטרים ננעצו על הקיר המודעות האלה:

"בחורות אוהבות לקבל יין". וגם- "בחורות אוהבות יין שעומד הרבה זמן". הויזואל הוא בקבוק יין בזווית מתאימה לשפיכה. המודעה הזו נבחרה למקום שני בפרויקט הגמר של בית הספר, שעסק בתרבות צריכת היין בישראל במסגרת שיתוף פעולה עם 'מועצת הגפן והיין בישראל'.

ביקשו ממני להגיב על ה"תופעה". על גסות הרוח, אני מניחה. על שוביניזם, אני מתארת לעצמי. אז להלן מחאתי. ולאו דווקא מהכיוון המצופה.

להגיד שבחורות אוהבות זין, שהרי זאת הכוונה, כאילו דה.., זה להגיד שאני חושב שנשים יקפצו על המציאה ויגידו "מה זה השוביניזם הזה???".

במסווה של פמיניזם. מסווה של עלה תאנה יבש... מה זה יבש, מתפורר לגמרי. כדי לכתוב פרסומת קופירייטר צריך לשאול את עצמו, איך הוא מוכר את המוצר שלו- להלן יין, באמצעות יצירתיות שתגרום למודעה לבלוט. להזדקף, אם תרצו. זה קודם כל. ואחרי שכולם שמו לב למקוריות, ישימו לב גם למוצר. בעקיפין. זה בסטנדרט. למכור לקהל היעד הבטחה כלשהיא. חלום. פנטזיה.

ויוצרי המודעה סבורים שהגברים יגידו "ואללה. תראו את אלה, לא שמים זין על הפוליטיקלי קורקט. שופו על אלה, הם בועטים במסגרת". הם מבטיחים לנו, כך יגידו הגברים, לפי דעת היוצרים, שאם תתן לבחורה יין, הרבה יין, היא תרצה זין.  יין שווה זין. אובדן שליטה, יוציא מהבחורה את הצורך הזנותי שלה והיא לא תהסס לרגע, ותלפות את בקבוק היין שלך. הבטחה נאה ששכרה בצידה. הנשים יקומו על עקביהן ויתרעמו- מה זה השוביניזם הזה? ואז יקומו היוצרים ויגידו - למה שוביניזם? להפך. אנחנו אומרים שנשים אוהבות זין. שהן נהנות מסקס. וככה, לכאורה, הכל פתור. המודעה קופצת החוצה דרך המכנסיים וכולם שמים לב למוצר הנמכר.

ואני אומרת - זובי.

כל מה שהמודעה מספרת לנו, זה שהיוצרים המהוללים, חושבים שלא רק שהם מגלים לנו את אמריקה, אלא שהם שוברים פה איזה טאבו מטורף וגם נותנים לנו בדרך טיפ יעיל. תשקה אותה, תשכר אותה ושומשום הפתח.

היא הרי רוצה. רק לא מודה. האלכוהול ישחרר אותה מהמוסריות שלה. ימס את הצדקנות שלה וקדימה למיטה.

בשביל זה הם צריכים לחשוב שזה מה שאנשים חושבים. שנשים לא באמת נהנות מסקס, לא באמת רוצות זין, אבל עם עזרה קטנה מידידים, יבוא לה. לא בא לה בדרך כלל, כי נשים לא ממש מתות על סקס. אבל עם חצי בקבוק יין - היא תמות על זה. כי היא לא ממש תדע מה היא עושה. ואתה, הגברבר, תכנס לחלון ההזדמנויות שהתחכום המטורף שהגית- פתח לך.

וזה לא שוביניזם ולא פמיניזם. זה טמטומיזם. לא כי אין קשר בין יין לסקס. אלא כי הסברה, שבלי יין, אין סקס. בלי אובדן שליטה - אין מין. נשים, צריכות ממש לשכוח את כל החינוך הטוב שלהן, את הנזיריות הטבועה בהן, ולהפוך למזדיינות מבלי דעת. בזכות היין. כמה נעים לחשוב את זה, אם אתה גבר בשנות העשרים. של המאה הקודמת. ההנאה לפתות תמימה. לא אחת שרוצה. אלא אחת שלא יודעת מה נעשה איתה. אחת שבדרך כלל לא אוהבת זין. אבל רק הפעם, איתך, היא אוהבת. כי אם היא אוהבת זין, זה לא קשור אליך. זה קשור אליה. ואז, מה עם האגו שלך? אם היא אוהבת את זין באופן כללי, אז אתה עוד אחד מ..  ואז, מה הכיף פה? איפה הכיבוש? אין כיבוש. יש הסכמה הדדית. אבל אם צריך לפתות אותה ביין, יש כאן כוחות שונים. מפתה ומתפתית. חזק וחלש. גיבור וקורבן. הגבר יוצא אחלה גבר, כי הוא הצליח לגרום לבחורה שלא אוהבת זין, לאהוב את הזין שלו. איזה הישג לנבחרת ישראל. אחת אפס. מכאן, שאם היא חלילה, תהנה, בלי אלכוהול, נהרסה לו כל חווית הכיבוש. אם כיף לה, איזו הכנעה יש פה? אם היא מבסוטה מהסיפור- אין סיפור. אין סיפור? מה, היא לא צריכה לקלף את חגורת הצניעות עם יין? אין לה חגורת צניעות? שיט.

וככל שהיא נהנית יותר, ככה אני כבשתי פחות. כי בלי אתגר, אין כיבוש. בלי מאבק כלשהוא, אין כיבוש. כיבוש מעצם המילה הוא חלוקת תפקידים ברורה. ואם אישה משוחררת מטבעה, מפירה את חלוקת התפקידים, אז איפה הריגוש?

ואם המודעה חשפה משהו, הרי שזו את ערוותן הפוריטימטומנית של אלה שיצרו אותה. כי אם הם חושבים שאנחנו חושבים ככה על נשים, סימן שהם חושבים ככה על נשים. עדיין.

נו, ביחיאת, בית ספר לפרסום. עם הידע הזה אתם באים לכתוב פרסומת? לעזור לטמבל עם שתי ביצים קשות, להרגיש גבר על פארש?  לתת לאישה להתכסות בתווית של בקבוק יין, כדי לרדת מהעץ שלה? רוצים פרובוקציה- סבבה. מקובל. רוצים לדבר על סקס - עוד יותר טוב. אבל הרעיון הוא למכור יין. לדחוף לאנשים לראש מותג שיזכרו. מה את מבינה, יגידו הגברברים, כל מה שיכול לגבר לזיין, יכנס לו לראש ולא יצא. זאת פרסומת בול בפוני. מבלי להבין מה זה אומר עליהם באמת.. וכמה הדעות שלהם על נשים מקובעות ל"זונה" ו"ילדה טובה". או או. תעזרו לילדה הטובה להשתחרר מכבלי החינוך הטוב שהיא קבלה. הושיטו יד לזונה המסתתרת בכל אישה ורק מחכה לדרינק הראשון. נו, אתם לא רואים שקשה לה? היא הרי לא כזאת. בטח לא מטבעה. רק עכשיו.. בגלל ה..
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה