מסע מלכת המדבר: חוויות משק השינה

היכן פגשה ציפי ליבני את המלכה המנומרת, מה צופית גרנט אמרה למארחת הסינית, איך הפך שיר לבנוני להימנון ולמה קפצו מלכות המדבר לבריכה? רגעים בלתי נשכחים ממסעות מלכת המדבר

14/04/2013
סיגל פאר קבלו עדכונים מסיגל פאר
  • RSS

בכל שנה, נשים רבות רוצות להפוך למלכות ולהצטרף לאלו שזוכות לנסוע למסע מלכת המדבר. אלו שזוכות להצטרף למסע, עוברות חוויות מרגשות, מצחיקות ומהנות אשר ללא ספק נשארות איתן לכל החיים.

לטובת אלו שתמיד חלמו להצטרף למועדון מלכת המדבר, ליקטנו אוסף חוויות ממסעות שנערכו ב-15 מסלולים שונים בעולם מאז שנת 1999.

לעשות פיפי כמו הסינים

המלכות שהשתתפו במסע בסין, מספרות לא מעט על החוויות מהלינה בבתים של המקומיים. מי שביקר פעם בבית בסין יודע שאת השירותים והמטבח אין מה לחפש בתוך הבית כי הם תמיד יהיו בחוץ. לא מעט חוויות אספו הבנות מהמפגש עם השירותים הסינים שמתוארים על ידן כ"חור" או "דיר".

כך למשל, אחת המלכות הבאות לעולם לא תשכח את החוויה הבאה. בעודה מורידה את המכנסיים, מתיישבת אחרי יום ארוך ומתחילה לעשות פיפי, היא שמעה רעש מוזר מאחוריה. כשהסתובבה גילתה שהיא לא היחידה שעושה פיפי באותו רגע: מולה עמד חזיר על הרגליים אשר החליט גם הוא לעשות את צרכיו.

גם צופית גרנט זוכרת היטב את החוויה המקומית, וכנראה שגם המארחת שלה שלא הפסיקה לצחוק מבקשתה של גרנט. גרנט נעזרה באפליקציה שמתרגמת לסינית, ולאחר שראתה את השירותים "המפוארים" כתבה למארחת המקומית "אני אתן לך אלף דולר אם תיקחי אותי למלון הקרוב".

מרימות מכנסיים ורצות לרכב

ועוד בענייני פיפי, מי לא חולמת לעשות פיפי באמצע הספארי בדרום אפריקה? במלכת המדבר, תרצו או לא, פיפי עושים בשטח ואפשר רק לנחש את מספר הפעמים שהשיירה עוצרת לשם כך (תוך התחשבות באיכות הסביבה ושמירה על הטבע). מה לעשות שלא בכל מקום בטוח להוריד את המכנסיים, ואחד מהמקומות הללו הוא הספארי בדרום אפריקה שם ניתנה הוראה ברורה בקשר – אף אחת לא יוצאת מהרכב כי מדובר בשטח של חיות בר.

כשהמדריכה המקומית ראתה שאחד הצוותים פתח את דלתות הרכב ומישהי מטיילת בתוך מתחם בו הציפייה העיקרית היא לראות אריות קמים מהרביצה היומית שלהם, הלחץ היה גדול גם אם הסיבה לעצירה הייתה ברורה לכל. הבנות נקראו להיכנס מיד בחזרה לרכב ורצו תוך כדי הרמת המכנסיים שלהן.

ציפי לבני ומיני מנומר בדיוטי פרי

כאשר ציפי לבני סיפרה במסיבת ההשקה של מלכת המדבר ליעדי 2013 את אחד הזיכרונות שהיא לקחה איתה מהמסע להודו, הדי הצחוק של הנוכחות נשמעו למרחקים.

באותו מסע, כאשר המלכות הגיעו לשדה למפגש לפני הצ'ק אין הקבוצתי, הן הופתעו לראות כי אחת הבנות הופיעה בשמלת מיני מנומרת ונעלי עקב, תוך שהיא מצהירה "אני רוצה להיות ככה עד הדיוטי, לפחות ששם אראה כוסית, רגע לפני שאשים מדים". העקבים והמיני ירדו זמן קצר לאחר מכן, כשגם היא, כמו יתר הבנות, עלתה על מדים והפכה באופן רשמי למלכה.

חוויות משק השינה

בנות מלכת המדבר במסע להודו זוכרות היטב את הלילה הבא בו לא הפסיקו לצחוק. בעודן מתכוננות לשינה בשטח אחת הבנות נצפתה קופצת ומנסה בכל הכוח כששק שינה בידה. אחת המלכות שאלה אותה מה הבעיה, והיא ענתה "אני מנסה להיכנס לשק שינה". המלכה המסייעת צעקה לה "אז תפתחי את הריצרץ!!!", והבנות, איך לא, התגלגלו מצחוק.

אגב, בשביל להתחמם בשטח, משתמשות המלכות באביזרי חימום שונים, אלא שגם פה לפעמים יש תקלות כאלו ואחרות. כך למשל, אחת הבנות לא הבינה איך במשך שעה היא מחממת שקית חימום והיא לא מתחממת, עד שאחת הבנות אמרה לה שבשביל שהשקית תתחמם צריך לפתוח אותה ואז לשפשף.

במקרה אחר, צוות מלכת המדבר חילק בקבוקי חימום שממלאים בהם מים חמים. אחת הבנות מצאה את עצמה באמצע הלילה כשכל שק השינה שלה מלא מים. ככה זה כששוכחים לסגור את הבקבוק.

מזל טוב, נולד לך נכד

כשמלכות המדבר מבלות להן בשטח, החיים בארץ ממשיכים כרגיל. במקרה של מלכה מסוימת הרי שהחיים קיבלו תפנית מרגשת במיוחד. זה קרה כשאחת המלכות החליטה לשלוח את אמא שלה למסע בהודו, לאחר שהיא השתתפה במסע קודם. תוך כדי המסע, האמא קיבלה בשורה משמחת שנולד לה נכד. ההתרגשות הייתה גדולה.

יועצת ההשקעות והשיר הלבנוני

בנוף של מלכת המדבר, לפגוש בחורה רווקה ערבייה מוסלמית, בת 30, יועצת השקעות באחד הבנקים המובילים בארץ, זה לא עניין של מה בכך. ממש במקרה, בתחילת המסע בו היא השתתפה, אחת המלכות הביאה דיסק של מוזיקה ערבית שהיא לקחה מרקדנית בטן במסיבה פרטית בה היא השתתפה שבוע קודם לכן.

כבר ביום הראשון למסע, מיד לאחר קבלת הג'יפים, הוחלט להשמיע מתוכו שיר של זמרת לבנונית. מעבר לכך שהשיר הפך להמנון של המסע, הוא גם סייע למשתתפת הערבייה להתחבר למסע ופתח לה חיבוק מכל המשתתפות האחרות.

נימוסים ישראלים בהודו

במסע בהודו נקבע כי מסיבת הסיום של כל המסעות תתקיים בלודג' מקומי. כאשר המסע הראשון הגיע לסיומו, כל המשתתפות קפצו לבריכה עם המדים ולימדו את ההודים חגיגה ישראלית מה היא. התגובה ההודית לא איחרה להגיע ומנהל הלודג' הכועס חילץ הבטחה שלא יקפצו לבריכה עם מדים במסיבות הבאות. האם לדעתכן ההבטחה הופרה בהמשך? ברור שכן...

להיפגש אחרי עשרים שנה

באחד המפגשים המקדימים למסע, שתי נשים לא הפסיקו להסתכל אחת על השנייה. הן ידעו שהן מכירות אבל לא הבינו מאיפה. ממש במקרה, השתיים ישבו אחת ליד השנייה במטוס וכל הדרך ניסו להיזכר מאיפה הן מכירות. אחרי תחקיר ארוך הן הבינו שהן למדו יחד בבי"ס לפני 20 שנה והיו חברות מאוד טובות, אבל פשוט השתנו מאוד. ההתרגשות הייתה גדולה. השתיים שמרו על קשר בעקבות המסע וחזרו להיות חברות טובות.

המסע מקרב

מה קורה כששתי סבתות נפגשות במסע מלכת המדבר? – באחד המסעות, ממש במקרה ובלי שהן תיאמו, השתתפו שתי נשים, האמא של החתן והאמא של הכלה. השתיים לא היו קרובות, וזאת למרות שילדיהן נשואים ושיש להן נכדה משותפת. הפגישה במסע קירבה בין השתיים, אשר המשיכו להיות בקשר טוב בעקבות המסע, והנכדה שלהן הרוויחה סבתות שהן גם חברות טובות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך