טיפ: איך נפטרים מקשקשים?

הם נושרים על הבגדים לעתים מופיעים גם באזור הגבות, ולעתים הם אפילו מעידים על מחלת עור. מדובר בתופעה מביכה, שמתגברת בעונת המעבר. איך ניפטרים מהם? מעצב שיער ממליץ

25/03/2013
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

קשקשים הם פיסות עור זעירות שנושרות מן הקרקפת. הפתיתים הלבנבנים הללו נמצאים למעשה על כל ראש וראש, אבל יש שאצלם התופעה מוגברת, עד כדי מביכה. הם נושרים על הבגדים, לעתים מופיעים גם באזור הגבות, ולעתים הם אפילו מעידים על מחלת עור (סבוריאה) ומצריכים טיפול בשמפו רפואי.

"התופעה מתגברת בדרך כלל בעונת המעבר", מעיד רועי הוביט אפרת, ממעצבי השיער של נטורל פורמולה, "בעלי עור שמנוני סובלים יותר מבעלי עור יבש".

מה עושים?

"מעבר לשימוש בשמפו המותאם לקשקשים אני ממליץ לעסות את הקרקפת בשמן זית. השמן מרכך את העור ומסיר בעדינות את הקשקשים. אפשרי לעסות גם עם ביצה. אחרי העיסוי שוטפים וחופפים את הראש. בדרך כלל, הקשקשת נעלמת תוך 7 ימים, עד שבועיים".

אפשרות  נוספת, למי שלא מרגישה נוח למשוח את השיער בשמן, היא לחפוף את השיער במים פושרים, אפילו קרים, שכן חום המים עלול להגביר את נשירת הקשקשים. לכן גם לא מומלץ בתקופה שבה מופיעים הפתיתים בצורה מוגברת להשתמש במייבש שיער או במחליק שיער שמחממים את הקרקפת. "בכל מקרה, צריך להתאזר בסבלנות, לטפל ולא להזניח", מדגיש הוביט.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה