מה לעשות כשעבודתך היא מכת מצרים?

אם את סופרת באופן קבוע את השעות עד סוף יום העבודה הגיע הזמן לעשות שינוי. קבלי 6 טיפים לשיפור המצב עד למציאת העבודה האידיאלית עבורך

21/03/2013
נירית גלר ג'מילי קבלו עדכונים מנירית
  • RSS
» מה יהיה? (צילום: Thinstock)

"כולם אומרים לי - תכניסי את זה לפרופורציות, תסתכלי על החצי כוס המלאה, על מה שיש לך ואני פשוט לא יכולה. העבודה בחיי גורמת לי להרגיש כל כך רע, וזה מחלחל לכל חלקה טובה ומרעיל. העבודה שלי - זו מכת מצרים שלי".

אין ספק, שלעבודה בחיינו יש השפעה מאוד גדולה, וכשרע לנו בתחום התעסוקתי זה שולח גלים לכל חופי חיינו. זה פוגש נשים עובדות אשר חוות סביבה לא מפרגנת, בוס מתעמר, או שעמום ונבילה בתפקיד אותו הן מבצעות. זה פוגש גם מחפשות עבודה אשר מתקשות למצוא עבודה ראויה ומתגמלת, או כזו שאפשר לשלב בה קריירה ואמהות. זה יכול לפגוש כאלה שרוצות לעשות קאמבק לאחר גידול ילדים, או לחילופין אישה נשואה בלי ילדים שנתפסת כהריונית למרות שלא כך הדבר ועוד.

אם את מועסקת, גששי בעדינות אפשרות מעבר לתפקיד אחר במקום עבודתך, ואם לא קיימת אפשרות שכזו, הקדישי זמן למציאת עבודה אחרת. עשי זאת בצורה דיסקרטית אשר מקטינה את הסיכוי שהדבר יתגלה למעסיקך הנוכחי. אם המצב נוראי באמת, בחני אפשרות לעזוב את מקום העבודה גם אם אין עבודה חלופית. שכן, לעיתים הנזק הנפשי בגין עבודה נוראית עשוי לפגוע באטרקטיביות שלך כמחפשת עבודה.

אם אינך מועסקת, כדאי שתדעי, שבימים אלה התארך תהליך של מציאת עבודה יחסית לימים עברו, ומחפשי עבודה חווים תקופה ארוכה נטולת עבודה. תקופה זו יכולה להוציא אדם שפוי מדעתו, ובדרך כלל גם את סביבתו הקרובה.

טיפים לחיים טובים יותר כשהעבודה שלך היא מכת מצרים:

  1. היי מודעת לעצמך - עשי בחינה מחדש של המצב ותבחני מהן הבעיות שלך בתחום התעסוקתי, כיצד הן משפיעות על החיים שלך ומה ניתן לעשות אחרת.
  2. פנקי את עצמך - הקדישי זמן לעיסוק שאת מאוד נהנת ממנו. זה יכול להיות תחביב, התנדבות, פעילות ספורטיבית, ים, סרט, הצגה וכדומה.
  3. תיזמי פגישות עם אנשים שגורמים לך להרגיש טוב - חברים טובים, חברים שהרבה זמן לא פגשת, בני משפחה אהובים, קולגות לעבודה או בן זוג (שלפעמים נשכח מהלב).
  4. השקיעי באנשים שאוהבים אותך - פנקי אותם. השקעה בהם עשויה לזכות אותך בתמורה מיטבית ומהירה. בדרך כלל הם אלה שחווים את הקושי שלך, את חוסר שביעות רצונך, את עצבותך ועצבייך.
  5. שקלי התפשרות - אם תהליך מציאת עבודה חדשה מתברר כארוך יותר משציפית ומתיש אותך ואת בני ביתך, שקלי אפשרות להתפשר על תפקיד מתאים קצת פחות. זכרי, שבמקביל לאותה עבודה את יכולה לחפש תפקיד מתאים יותר. חשוב שתדעי, שעבודה אחרת, גם אם מתאימה פחות, יכולה להעלות את האנרגיה והביטחון שלך ולהפוך אותך למועמדת אטרקטיבית יותר.
  6. בחני אלטרנטיבות אחרות - אם את פועלת באופן שלא מוביל לתוצאות רצויות לאורך זמן, עצרי ובחני דרכים אחרות לפעולה, ורצוי לעשות זאת לפני שתשקלי התפשרות. אם את מתקשה לעשות זאת בכוחות עצמך שקלי אפשרות לפגוש בעל מקצוע שיכול להציע לך דרכי פעולה אפקטיביות יותר.

חג הפסח הקרב נועד להזכיר לך שאת לא אמורה להיות עבד. ראוי שתזכי לצאת מהחושך אל האור, ושכל מכות מצריים יהיו מאחורייך. זה לא פרעה הרשע אשר מחליט על חייך, זו את. יש באפשרותך לשנות את חייך ולהוביל אותם אל האור. לא תמיד זה פשוט, לא תמיד תדעי כיצד לעשות זאת בעצמך אך אם תרצי אין זאת אגדה.

לקבלת מדריך חינמי למציאת עבודה, לחצי כאן.

את מוזמנת להיכנס לדף הפייסבוק לייעוץ מקצועי במציאת עבודה ולהתייעץ איתי לאורך כל הדרך של מציאת עבודה.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

נירית גלר ג'מילי (MA) היא יועצת ומאמנת למציאת עבודה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה