פסים ונקודות? 7 כללים ללוק שמשלב בין הדפסים

טרנד שילובי ההדפסים והטקסטורות הוא דרך נפלאה ליצירת סטייל אינדיבידואלי ואמירה אישית. אבל איך עושים את זה נכון? הנה 7 כללי בטיחות ללוק הכי מאתגר (והכי מתגמל) לאביב הזה

19/03/2013
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

אחד הטרנדים הלוהטים ביותר בעולם האופנה מזה מספר עונות, הוא טרנד שילובי ההדפסים והטקסטורות. זו דרך נפלאה ליצירת סטייל אינדיבידואלי ואמירה אישית, בעולם שבו כולנו בסופו של יום, קונות פריטים זהים באחת מרשתות ההלבשה הגדולות. בנוסף, זו הזדמנות מצוינת להרגיש כפאשניסטה אמיתית, כזאת המצליחה לערבב באומנות פריטים רבים ושונים, לכדי הופעה סטייליסטית ונחשקת. כמובן שלעניין הזה נדרש קצת כישרון וחוש אופנתי, אבל הטיפ הטוב ביותר הוא פשוט להעז ולערבב, מה כבר יכול להיות? מקסימום לא יצליח. זה לא שמשטרת האופנה באמת מטילה קנסות.

ובכל זאת כמה כללי יסוד שנכונים (כמעט) תמיד:

1. להקפיד שחלק אחד בלוק יהיה בצבע אחיד - כדאי שחלק אחד בלבוש יהיה בצבע חלק ואחיד וללא הדפסים, זוהי אחת הדרכים הטובות ביותר לשילובי הדפסים, בפרט על רקעים של כחול, לבן, שחור ואפור. למשל, על הרקע של מכנסיים או חצאית בצבע אחיד כלשהו, אפשר ללבוש ז'קט וחולצה עם הדפסים לא זהים או חולצה מודפסת עם צעיף מודפס בצבעוניות שונה. התוצאה תהיה פחות רועשת ועמוסה, מאשר תלבושת שכולה שילובי הדפסים מכף רגל ועד ראש.

מיס לגוט, קולקציית OUI. היצמדות למכנסיים בצבע חלק ואחיד מאפשרת שילובי הדפסים מאוזן ולא עמוס מידי (צילום: יח"צ)

2. לשלב הדפס גדול עם הדפס קטן - אם בחרתן בחלק אחד בתלבושת עם הדפס גדול (למשל חצאית לבנה עם פסים שחורים ורחבים) תבחרנה בטופ עם הדפס קטן ועדין יותר, למשל נקודות קטנות וזאת על מנת ליצור מראה מאוזן.

3. להישאר באותה משפחת צבעים - השתדלו להיצמד לאותה משפחת צבעים. ההדפסים יכולים להיות שונים אך הצבעוניות צריכה להיות הרמונית ולא קונטרסטית מידי.

ג'קט פסים וחולצת נקודות של מיס לגוט מקולקציית OUI. אותה משפחת צבעים (צילום: יח"צ)

4. ללבוש אותו סוג של הדפס בצבעוניות שונה – למשל, הדפס פרחוני כחול על חולצה לבנה עם צעיף בהדפס פרחוני הפוך, לבן על כחול.

ג'קט נקודות וחולצת נקודות של מיס לגוט מקולקציית OUI. אותו סוג הדפס - נקודות - רק בצבעוניות הפוכה (צילום: יח"צ)

5. ללכת על בטוח - שילובים שכמעט תמיד עובדים: פסים עם נקודות, וההעדפה הפרטית שלנו - הדפס מנוגמר שהולך תמיד עם כל דבר.

6. לשלב הדפסים גם באביזרים - למשל, שמלה בהדפס פרחוני עם נעליים או קלאץ' בדוגמת נחש ובצבעוניות שונה.

שרה ג'סיקה פרקר מדגימה שילובי הדפסים באביזרים (צילום: gettyimages)

7. לא להתאים יותר מידי – כדי להגיע למראה הנחשק, אסור שההתאמות תהיינה זהות מדי: אותו הדפס מכף רגל ועד ראש עלול לשעמם. כל החוכמה היא להפתיע את העין בשילובים שהיא לא מורגלת בהם.

.

ועכשיו תשכחנה מהכללים. אתן יכולות לעשות משהו מנוגד לגמרי לכללים הנ"ל ועדיין ליצור הופעה סופר אופנתית, כאמור צריך רק להעז. הנה אחת שלא מפחדת מכלום: אנה דה לה רוסו. כמו תמיד בשילוב מוגזם, שמתאים כנראה רק לפרסונה שלה:

אנה דלו רוסו משלבת (צילום: gettyimages)

והנה שילובי הדפסים נועזים באמת לחורף הבא (2013-2014) מבית ג'אסט קוואלי, כפי שנראו בשבוע האופנה של מילנו שהסתיים לפני שבועות אחדים:

מתצוגת ג'אסט קוואלי לסתיו-חורף 2013-2014 (צילומים: gettyimages)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה