טרנד הסיקסטיז: איך להתאפר ברוח שנות השישים?

מארק ג'ייקובס ומייקל קורס העלו על המסלולים קולקציות ומראות איפור בהשראת שנות השישים. שווה לקחת מהם השראה ללוק איפור מתוחכם לערב

17/03/2013
שיר וורובל קבלו עדכונים משיר
  • RSS

מטאלי באיפור וטיפוח: צלליות פורטפוליו מס’ 101 ו-108 של קרליין וקרם לחות טריפל אומגה של קרליין
מטאלי על המסלול: פסים בשחור לבן ועיניים מודגשות אצל מארק ג'ייקובס (מימין), משבצות גדולות ועיניים מעושנות בחום אצל לואי ויטון (משמאל)

בצעד לא מאוד מפתיע, עולם האופנה המשתקף מקולקציות האביב/קיץ 2013 מסתכל לאחור, והפעם היישר אל שנות השישים העליזות. למרות שבמחשבה ראשונה נדמה ששנות השישים מזוהות בעיקר עם המראה ההיפי/בוהימייני, העונה החליטו מעצבי העל לשחזר דווקא אמירות אופנתיות אחרות שהחלו להתפתח בשנות השישים - החל מהגזרות הבולטות כמו חצאיות מיני ושמלות בגזרת פעמון, דרך צבעוניות מנוגדת של שחור ולבן ועד ההדפסים האופייניים השאובים מעולם הפופ-ארט.

את ה"אשמה" העיקרית לטרנד הזה ניתן להפיל בעיקר על שלושה מעצבים – מארק ג'ייקובס (לבית לואי ויטון), האחראי על טרנד משבצות השחמט הגדולות שכבר הספיקו לככב על שערי מגזיני אופנה רבים; מייקל קורס שאחראי על טרנד הפסים האופקיים;  ורוסלה ג'רדיני למוסקינו האחראית על חזרתן של הגזרות האופייניות לארון הבגדים של אושיות האופנה מהעבר כמו אודרי הופבורן, בריג'יט ברדו או טוויגי.

תרגום הטרנד בתחום האיפור

זוהי ההזדמנות שלך לחזור אל שנות השישים גם אם לא חווית אותן בסיבוב הראשון שלהן, כשהדגש כאן הוא על המוגזם - גבות מלאות ועבות, אייליינר מודגש וצלליות כהות מאוד או צבעוניות מאוד.

מכיוון שזהו אינו מראה קליל אנחנו היינו ממליצות לשמור אותו לשעות הערב – שזהו הזמן שאפשר להיות אמיצות ולהתפרע. המתקדמות יוכלו להשתמש גם בריסים מלאכותיים שגם הם בפני עצמם טרנד חשוב מעולם האיפור העונה.

"מי שרוצה להתנסות בכל מיני גוונים של אייליינר יכולה להשתמש גם בפלטת הצלליות שלנו Smoky, שניתן למרוח גם עם מברשת יבשה וגם עם רטובה", ממליץ עומר אסף, המאפר הראשי של קרליין. "כדי להשתמש בצללית בתור אייליינר פשוט הרטיבי את קצה מכחול האייליינר שלך במעט מים, שימי מעט מהצללית על המכחול והשתמשי כמו כל אייליינר אחר".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך