יש מה לעשות נגד פיגמנטציה

בואו נבהיר נקודה אחת חשובה – בהחלט יש מה לעשות כנגד פיגמנטציה, הכתמים הכהים שמופיעים על העור בשל חשיפה לשמש, פצעי אקנה, הורמונים והריון. איך מטפלים בכך, מה כדאי לאכול ולמה הכי חשוב זה להתמיד? וגם הטבה לגולשות: הנחה לטיפול בפיגמנטציה!

12/03/2013
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

אם בחנת את פנייך הבוקר במראה וגילית שנוספו שם אי אילו נמשים שבהחלט לא היו שם בקיץ הקודם, או שמזה זמן מטרידים אותך כתמים על הצוואר, מחשופים עמוקים נפסלים בגלל חוסר אחידות בגוון העור ואפילו שרוולים קצרים הם סוג של חשש – הגיע הזמן שתדעי שלכל השינויים האלו במראה העור יש מכנה משותף: פיגמנטציה. פיגמנטציה נתפשת אצל נשים רבות כתופעה שאין מה להילחם בה מרגע שכבר קרתה, אבל החדשות הטובות הן, שבהחלט יש מה לעשות כדי לשפר את המצב, רק שצריך להיות עקביות.

אז בואי נבהיר את הנקודה – כהויות שונות בעור נוצרות על מנת לשמש כמנגנון הגנה המסנן את קרינת ה-UV המגיעה אלינו מהשמש (וגם ממסכי המחשב בתוך הבית או המשרד). כתגובה, הגוף מייצר את החומר מלנין ולתוצאת הצטברותו על העור אנחנו קוראים פשוט שיזוף. לעיתים הפיזור אינו אחיד, וכך נוצרים נמשים וכתמים הנשארים על העור גם לאחר שהקיץ חלף עבר לו. הכתמים מופיעים בעיקר על הפנים, הצוואר, הזרועות, המחשוף, הגב והרגליים, ובכל מקום שנחשף לשמש וקרינה באופן תכוף לאורך החיים.

פיגמנטציה – אין רק סוג אחד

הלגה רקנטי, בעלי "הלגה רקנטי - מכונים קוסמטיים רפואיים" מדגישה שיש סוגים שונים של פיגמנטציה, שנובעים מסיבות שונות ומצויים בדרגות חומרה שונות:

1. נמשים וכתמי שמש – הכתמים האלו נמצאים בשכבה העליונה של האפידרמיס  - הם השטחיים ביותר ולכן הם גם הקלים יותר לטיפול.

2. כתמי אקנה – כתמים שנוצרים מפצעי בגרות ומופיעים בפנים, בגב ובישבן. את הכתמים הללו ניתן להעלים כמעט לגמרי ולרוב הם מצריכים פחות טיפולים.

3. כתמים מהריון והורמונים - כתמים שנוצרים בתקופת ההריון וכתוצאה משימוש בהורמונים (כגון גלולות נגד הריון והורמונים לגיל המעבר) מתרחשים בשל עלייה ביצור המלנין ובמספר תאי המלנוציטים בעור. כתמים אלו עמוקים יותר וגם קשים יותר להעלמה מוחלטת.

4. כתמי גיל – כתמים שנוצרים אף הם מחשיפה מצטברת לשמש ולקרינה ומושפעים גם מהגיל ומהגנטיקה, והם מצויים בשכבה העמוקה ביותר באפידרמיס.

לטיפול בפיגמנטציה ולהבהרת הכתמים נעשה שימוש בפילינג כימי עמוק או שטחי, טיפול בלייזר, טיפול באור ובמשחות  על בסיס חומרים טבעיים ורפואיים. "חשוב להתאים את הטיפול לסוג הבעיה בעור, על מנת להבטיח שהוא יהיה מוצלח עם תוצאות ארוכות טווח", אומרת רקנטי. "חיוני שהאבחון יהיה מדוייק ושהחומר הנכון יהיה בשימוש. לעיתים נדרש שילוב מספר חומרים בו זמנית, כיוון שקיימים סוגים מעורבים של כתמים בעור ובלעדיו הבעיה לא תבוא על פתרונה".

- מה מאפיין טיפול מוצלח?

"קודם כל צריך להבין שזהו תהליך ארוך טווח  שדורש הקפדה על יישום שינויים באורח החיים והתמדה בסדרת  הטיפולים, אבל הוא נותן  פיתרון לבעיה ומעלים אותה באחוזים גבוהים וכמעט לחלוטין. כדי להבטיח הצלחה בטיפול, כבר בפגישה הראשונה המטופלת משיבה על שאלות מקיפות המתייחסות  לאורח החיים שלה, לתזונה אותה היא צורכת, אודות פרק הזמן בו הופיעה הפיגמנטציה ואילו טיפולים קודמים היא עברה. תוכנית הטיפולים, הנפרשת לרוב על פני 8-20 מפגשים, נקבעת על בסיס האבחנה הזו.

"הקושי העיקרי הוא חוסר סבלנות או אפילו ייאוש מהטיפול, כיוון שהוא דורש אורך רוח והטמעת הרגלים לאורך זמן.  גם הזכרון של טיפולים שנוסו בעבר ולא הצליחו, עלול לתרום לתחושת התסכול".

- אז איך את מסייעת למי שחווה "משבר" וקשה לה להתמיד?

"אני מזכירה לה את היתרונות של הטיפול. את השמלה שהיא כל כך רוצה ללבוש עם המחשוף בגב או את השיפור שכבר ניכר במראה עור פניה. אני מראה לה את השיפור הניכר לעין כבר לאחר הטיפולים הראשונים, מזכירה לה שבסך הכל מדובר בחלק משגרת הטיפוח הרגילה והקבועה שלה. חשוב להפנים, שבלי התמיכה של שינוי ההרגלים, הטיפולים הקוסמטיים לא יחזיקו מעמד, כיוון שפיגמנטציה לא נשארת סטטית אלא מתפתחת ומחריפה עם הזמן".

איך מונעים הופעה של פיגמנטציה ככל שניתן?

הנה 10 נקודות חן לטיפול מוצלח:

1. דאגי לקבל אבחון נכון ומקיף של סוג הפיגמנטציה.

2. וודאי שקיימת התאמה מקצועית ומדוייקת של  חומרי הטיפול, ושל השילוב ביניהם.

3. התמידי בתהליך הטיפול וב"שיעורי הבית", שהם למעשה הרגלים לכל החיים.

4. שמרי על תזונה נכונה, המבוססת על אוכל בריא ועשיר בנוגדי חימצון – שפע של ירקות ובעיקר עלים ירוקים.

5. שתי הרבה מים.

6. הקפידי ליטול תוספי מזון כפי שיומלצו לך לאחר האבחנה – ביניהם מומלצים הכלורופיל, פיקוגנול, וקומפלקסים נוגדי חימצון.

7. טפלי בגורמי הסטרס בחייך ותרגלי שיטות להרגעה.

8. הימנעי מעישון ומשהייה בקרב מעשנים.

9. הקפידי להשתמש מדי יום במקדם הגנה גבוה – גם אם אינך יוצאת מהבית או נחשפת לשמש. הקרינה נמצאת בכל מקום, בעיקר מול מסך המחשב. אם את יוצאת לשמש -  הקפידי על לבוש מכסה, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש.

10. שמרי על שגרת טיפוח פשוטה וקלה לתיחזוק והוסיפי לה מקדמי הגנה וקרם או סרום טיפול בפיגמנטציה בלילה.

.

========================================================================

*מיוחד לגולשות סלונה*

50% הנחה לטיפול ראשון בפיגמנטציה ב"הלגה – מרכזים קוסמטיים ורפואיים"

מלאי את הפרטים בטופס כדי לקבל את ההטבה:

[contact-form 117 "Newsletter_helga_pigmentation"]

.

* מכון הלגה – בן גוריון 4, מרכז בן גוריון, קומה 1, ראשון לציון.

טלפון: 03-9568250. לאתר האינטרנט: www.helga.co.il
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה