מבלונדינית ועד ברונטית: הכחול שיפה לכל אחת

בין אם את ברונטית, בלונדינית או אדמונית - הכחול המלכותי מחמיא לכולן, והוא גם נמצא בראש הטרנדים לקיץ הקרוב ולחורף הבא. איזה כחול הוא הכי נכון ואיך משלבים אותו בלוק?

05/03/2013
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

יש כל כך הרבה טרנדים בולטים לקיץ, שקצת קשה להבחין ב- מבעד לטרנד השחור והלבן שהשתלט בשלב זה על החלונות, טרנד הפסים, הפרחים וגם שלושתם ביחד - שיש גם טרנדים וצבעים נוספים בולטים.

הכחול על גווניו הרבים מלווה אותנו מזה מספר עונות וגם בקולקציות הקיץ הזה, בצד כל הטרנדים האחרים, הוא בלט על המסלול אצל כמה וכמה מעצבים. טוניקות וחליפות מכנסיים בטוטאל לוק של כחול אלקטריק נראו בקולקציית הקיץ עתירת הצבעים של גוצ'י, חליפות מכנסיים בכחול נראו גם אצל מרי קטרנזו ואנטוניו בררדי, אבל בעיקר בלטו השמלות בגווני הכחול העז, כולל סדרה שלמה של שמלות ערב בכחול אלקטריק וכחול מלכותי, שנצפו על המסלול אצל אלי סאאב. הצבע הזה כל כך תפש, שהוא פלש בעונות האחרונות גם לתחום האביזרים – תכשיטים, תיקים ונעליים בפרט, ואפילו לקים בגוונים שונים של כחול הפכו לטרנדים בשנים האחרונות. טיפ קטן, בינתיים רק לתיוק: גם בקולקציות של החורף הבא, המוצגות בימים אלה בסבב שבועות האופנה ברחבי העולם, היה לכחול מקום בולט למדיי (בעיקר כחול אלקטריק עז) אצל מעצבים כמו מייקל קורס, מארק למארק ג'ייקובס, ויקטוריה בקהאם ואחרים.

כחול רויאל אצל סטלה מקרטני, אנטוניו בררדי, מייקל קורס וג'וצי (צילומים: gettyimages)

כחול רויאל בשמלות של אלי סאאב (צילומים: gettyimages)

איך נכון ללבוש כחול רויאל?

את הכחול על גווניו הרבים, ניתן ללבוש בטוטל לוק שלם ולהוסיף לו אקססוריז בצבעוניות מנוגדת, כמו למשל תכשיטים בטורקיז או נעליים אדומות "שיקפיצו" את הכחול (רצוי לא יותר מידי – שילוב של מספר צבעים שונים באקססוריז הוא בדרך כלל רק למקצועניות) או בצבעוניות משתלבת, כמו עם נעליים בגווני ניוד או בצבע כסף מטאלי, ששייך כמו הכחול למשפחת הצבעים הקרים ולכן משתלב איתו מעולה. עוד דרך עדכנית במיוחד, היא שילוב הצבע הכחול ביחד עם צבעים והדפסים שונים, בהתאם למגמה שהיא טרנד בפני עצמה, של שילוב הדפסים שונים באאוטפיט אחד (ועל כך במדור הבא).

שמלה כחולה מקולקציית OUI של מיס לגוט (צילום: יח"צ)

חצאית כחולה מקולקציית OUI של מיס לגוט (צילום: יח"צ)

הצבע הכחול על גווניו השונים הוא בין הצבעים שמתאימים לכל אחת כמעט, בכל גוון עור ועם כל צבע שיער: בלונדיניות, ברונטיות, אדומות שיער (בגד כחול על אדומת שיער – תמיד וואו!!) ותוך כדי העבודה על הכתבה, שמנו לב גם לתופעה מעניינת: כוכבת שלבשה בגד בכחול, כמעט תמיד תחזור ותלבש את הצבע הזה עוד מס' פעמים. לא עשינו אומנם מחקר מדעי, אבל הסיבה לכך היא קרוב לודאי שאין מי שלא אוהבת את המראה שלה בצבע הזה, שתמיד מחמיא.

סלבס בכחול (מימין לשמאל): רשידה ג'ונס, ג'סיקה צ'סטיין בשני לוקים מדהימים ואיימי פולר. יפה על כל אחת (צילומים: gettyimages)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה