חולמת בצבע

"תשכחו מנייר, תעזבו אתכם מקנבס, אני מציירת על דיסקטים, קרטוני כוורת, על ניירות ישנים וממוחזרים ומצפה אותם בלכה ובאפוקסי", הציירת דפנה אלון מספרת על התערוכה שלה, Dream, שתפתח בשבוע הבא ביפו

05/03/2013
דפנה אלון קבלו עדכונים מדפנה
  • RSS

חלום הוא שם תערוכת הביכורים שלי. חלום או Dream, כשמה כן היא - זו תערוכה לא צפויה, לא שגרתית, שופעת בצבעים עזים, בחיבור לא צפוי בין חומרים מסוגים שונים וקריאת תיגר על כל מה שחשבנו שמקובל לראות בתערוכות אמנות.

Dream היא אולי תערוכת היחיד הרשמית הראשונה שלי. אבל לפני כן הצגתי בתערוכות קבוצתיות בעין הוד, בתערוכת "לחם שושנים" וב-Attestation. עבורי הקלישאה "מציירת מגיל אפס" אכן נכונה. למעלה מ-20 שנה אני עוסקת באמנות ובאומנות: הייתי חברה בקבוצות גרפיטי מחתרתיות; ניהלתי עסק למכירת טי שרטים עם הדפסים מקוריים שציירתי בהצלחה רבה בניו יורק, בטורונטו ובישראל. היום כולם מנופפים בסלבס, אבל אני אשוויץ במפורסמי שנות ה 80: החולצות שציירתי נלבשו על ידי גידי גוב ופורטיס. למדתי בשנקר עיצוב טקסטיל והתמחות הדפסה, עיצבתי מנורות, עבדתי בטלוויזיה וכיום אני עובדת עם ילדים.

הציור הוא עבורי חלק מהמוצר, אך לא המוצר עצמו. השינוי חל לפני כשנה. נטלתי חופשה לעצמי, הסתגרתי בסטודיו והחלטתי לייצר את העבודות שהרכיבו את Dream. ההסתגרות ועבודת היצירה הגדירו את הכיוון האמיתי של החיים שלי. ממש כמוני גם עבודותיי מתרחקות מהמקובל ומהקונבנציות המקובלות בענף: אני אומרת בכנות: אני יודעת איך עבודה תתחיל, אבל אין לי מושג איך היא תסתיים. היא מתחילה משרבוט והתוצאה יכולה להיות הפתעה גמורה. כמו למשל העבודה Dream, שמורכבת מעבודת רקמה.

תמיד שואלים אומן איך מתאפיינות האומנות שלו: העבודות שלי מתאפיינות בצבעים עזים - ירוקים, כחולים, אדומים, שלוקחים את הצופה לעולמות פנטסטיים, סוראליסטיים, המגרים את הדמיון. התרבויות שאני מושפעת מהן הן התרבות האפריקאית, מוסיקת הרגאיי, מוסיקה שבטית. בנוסף, אני אוהבת מאוד את יצירותיהם של דובופה, קלדר וג'קומטי.


תשכחו מנייר, תעזבו אתכם מקנבס, אני מציירת על דיסקטים, קרטוני כוורת, על ניירות ישנים וממוחזרים ומצפה אותם בלכה ובאפוקסי. בעיני העבודות אינן ציור פר סה, אלא יצירות אמנות מדיסיפלינות שונות. עצם הצגת העבודות לקהל מהווה קריאת תיגר על כל הנורמות: אני לא אוהבת לחתוך ישר. אני מודה שהחיתוכים שלי עקומים, לא ישרים, בקווים א-סימטריים אבל גם זו יצירה.

אם אני רוצה לסכם במשפט אחד הייתי אומרת שאני לא מחפשת למצוא חן. אני רוצה להוציא דברים החוצה, לרגש אנשים, ללמוד וללמד על דברים חדשים, מעניינים, להפתיע - גם את עצמי לפעמים.


>> 13.3 עד 3.4, המרחב לאומנות, כיכר קדומים 8 יפו. לפרטים נוספים

>> QR להורדת האפליקציה לתערוכה:

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה