טיפ: איך למנוע חריצים סביב השפתיים

השפתיים הן אחד האזורים הראשונים שנכנע לסימני הזמן. מה אפשר לעשות כדי לשמור על העור הרגיש וכדי למנוע את החריצים האנכיים שנוטים להתהוות ולהעמיק סביבן?

04/03/2013
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

זה קורה, בעיקר משום שהעור מסביב לשפתיים מעט דק יותר ביחס לעור הפנים. אמנם חריצים מסביב לשפתיים מתהווים גם אצל גברים, אבל נדמה שאצל נשים נוטים להבחין בהן יותר, בעיקר כשאריות איפור ובמיוחד שפתונים "זולגים" לתוכם.

מה כדאי לעשות כדי למנוע או לפחות לצמצם את התהוות החריצים?

להפסיק לעשן: כנראה שפעולת השאיפה מהסיגריה היא אחת הסיבות להתהוות החריצים, שלא לדבר עם החומרים הרעילים שיש בעשן הסיגריה, שחלקם מאיצים הרס של הקולגן והאלסטין – ממרכבי העור שתפקידם לשמור על גמישותו וחוזקו. בנוסף, עישון לאורך זמן מונע ספיגת חמצן בעור ותורם להעמקת קמטים, להזדקנות מוקדמת ולמראה פגום ולא אחיד של העור.

להימנע מכיווץ השפתיים: כמו פעולת העישון, גם תנועות שמשלבות כיווץ של השפתיים תורמות לעמקת החריצים. נסו להימנע מאלה ככל האפשר.

להשתמש במסנני קרינה: ובמיוחד למרוח שכבת הגנה של קרם הגנה מפני שמש מסביב לשפתיים. קרינה השמש, כידוע, מעוררת היווצרות של קמטים.

להרבות בנוגדי חימצון: ויטמין C ותה ירוק מכילים שפע של אנטיאוקסידנטים, שמגנים על העור מפני נזקי שמש, מונעים מצבים דלקתיים בעור ותהליכי הזדקנות של העור.

ואם כל אלה לא עוזרים: הזרקות בוטוקס, מילוי קולגן וטיפולי לייזר עשויים לשפר את המראה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה