אז מי אתה באמת?

עופרי ארבל יצאה עם מספיק בחורים כדי לדעת שמה שהם מציגים בדייט, רחוק בדרך כלל מהמציאות. למה אנשים מפחדים להיות עצמם, ומכריחים אותנו לקלף מהם את הפוזה בכל פעם מחדש?

28/02/2013
עופרי ארבל קבלו עדכונים מעופרי
  • RSS
»

פורים כבר עבר לו מזמן, אבל השאריות שלו עדיין מהדהדות לי בראש.

במשך כל עונות השנה, אנחנו תחת מאמצים לקלף את כל התחפושות והמסכות ולגלות מי האדם האמיתי שעומד מולנו, למה לעזאזל הוא מרגיש צורך לשים מסכה ולהיות לא מי שהוא באמת. אגב גברים, רק בשביל שתדעו: המסקנה שלנו הנשים כמעט תמיד תהיה שזה בגלל אמא שלכם, אז אם זה לא נכון, תעדכנו מראש. זה כמובן זרק אותי לעולם הדייטים. בדרך כלל, אחרי הדייט הראשון, אין לך שמץ של מושג מי האדם שישב/עמד או שכב מולך. אנחנו הנשים כמובן ננתח את זה מכל מקום אפשרי עם חברות שלנו, כולל מה לבשתם, מה אמרתם, איך התנועעתם, אם זה היה חיוך או סתם טיק של השפתיים ואם כבר אפשר להתחיל להאשים את אמא שלכם. אותי זה תמיד טיפה משעשע ומעציב במקביל. מכיוון שלמדתי פסיכולוגיה שבועיים, אני ישר קולטת את כל מסכת התחפושות הזאת וזה משעשע לראות אדם כל כך  מתאמץ להיות מי שהוא לא ומצד שני זה מעציב אותי, כי למה ככה?

אבל מכיוון שאנחנו לא נהייות יותר צעירות, אין טעם שאתן את משנתי הפסיכולוגית והפילוסופית על העניין, אך ועוד איך יש טעם שאעשה רשימה מפורטת ומדוייקת של כל המסכות והתחפושות שאותן הגברים שיצאתי איתם עטו על עצמם (אני ועוד 99 אחוז מהנשים. בעולם. בדוק.):

1. המצחיק

אישית, כששואלים אותי מה הכי חשוב לי, אני אומרת שמישהו יצחיק אותי. פה משום מה, גברים חושבים שאני מתכוונת לליצן ומספרים לי את כל הבדיחות שהם מכירים. הם לא מבינים שחוש הומור זה לא לדעת לספר בדיחה, אלא לייצר אותה. מי שמצחיק לא צריך להתאמץ להצחיק, אחרת, זה קצת עצוב. או כמו שהמורה שלי לעיצוב היה תמיד אומר: שלא יראו את הזיעה (באנגלית זה היה נשמע אפילו יותר מתוחכם).

2. הרגיש

הוא יעפעף בעיניו, ישרבב את שפתיו, ייתן לך את ההרגשה שאינטימיות זה כאן ועכשיו, בעוד שכל עפעוף ושרבוב הינם תוצאה של המחשבה שלו מתי וואיך הוא מכניס אותך למיטה. מאוד קל לזהות אותו: הוא תמיד יענה לך ב"וואלה", "די!" "מה את אומרת!" וכשתבקשי לשמוע משהו ממנו, הוא כמעט תמיד יענה לך ב: "אבל אני רוצה לדעת עלייך הכול" (בעיקר איך את נראית כשאת עירומה).

3. החכם

הוא כנראה נכנס לוויקיפדיה לפני שנפגשתם, כי הוא ישלוף לך פרטי מידע שלא קשורים לכלום. סינריום לדוגמא: "אפרופו קיבוץ, ידעת שהנרי השמיני היה בעצם מאוהב באחותה של אשתו?" אגב, יש מצב שהוא ידע את כל מה שנמצא נגיד תחת האות ב', כי זה מה שהוא הספיק לקרוא וכמו שמישהו הרבה יותר חכם ממני אמר: החכמה היא לא להיות חכם, אלא פיקח. תחשבו על זה. אתם יכולים גם לקרוא על זה.

4. המתחשב

מה מאמי? בטח מאמי! מה שתרצי מאמי! זה כמובן מתפתח ל- מה נסיכה? בטח נסיכה! מה שתרצי נסיכה שלי! תנסי באמת לגרום לו לקיים משהו אחד מכל מה שהוא הבטיח ותגלי שלא נסיכה ולא נעליים. בטח ובטח לא כאלה מזכוכית. יש לי גם הערה/בקשה אישית: די עם כל המאמי/נסיכה הזה. יש לי שם. תשתמשו בו.

5. העשיר

הוא לא יאסוף אותך במכונית, אלא ב"המכונית", הוא לא ייקח אותך לסתם מקום, אלא ל"המקום", הוא לא סתם ישתה ג'וני, אלא מינימום בלו לייבל וכמובן יזמין את הדבר הכי יקר בתפריט. הוא יסביר לך שזה אצלו עניין שבשגרה ובזמן שהוא יסביר לך את זה, הוא ינפנף בידו העונדת רולקס. יש מצב גם לאומגה. אני יודעת שיש נשים שמתעלפות מזה ומדמיינות את עצמן במסעות שופינג אל עבר השקיעה ועד הזריחה, אבל תבדילו: יש הבדל בין עשיר לנדיב, שלא לומר תהום. אישית, אותי זה לא באמת מרשים, אלא אם כן זה יהלום על היד שלי. או אז אני מוכנה לשקול.

6. הרציני

הוא יסביר לך שהוא לגמרי מוכן לקשר, שהוא עייף ומאס בכל עולם הדייטים הזה ושהוא לגמרי בקטע של להתמסד. את כמובן תימסי, תסמסי בלייב לכל החברות שלך שזהו, הוא הגיע, תעלי אותו אלייך, כי בכל זאת הוא רציני, תרחפי אל מיטתך איתו ותגידי לעצמך שידעת שלהאמין באגדות לגמרי משתלם בסוף. ואז תקומי בבוקר והוא כבר לא יהיה וכל היום תחשבי שמשהו לא בסדר עם הטלפון שלך, אחרי שלושה ימים עדיין תחשבי שמשהו לא בסדר עם הטלפון שלך ואז תביני שלא נסיך ולא בטיח. גג דלעת.

7. איש העולם הגדול

הוא היה בכל מקום, הוא מכיר את כולם (בעולם!) והוא בכלל פה רק לשניה, כי עוד רגע הוא טס. כשתשאלי אותו למה, הוא בד"כ יענה לך עסקים ואם תתעקשי על איזה סוג של עסקים, הוא יגיד לך שנדל"ן, כי זה גם נשמע טוב וגם לא ממש צריך לפרט על זה. אל תבני על הזמנות מהדיוטי פרי, זה לא הולך לקרות.

8. המאוהב

זהו. איך שהוא ראה אותך הוא כבר מאוהב בך, שלא לדבר אוהב אותך. אתם כבר טסים לחו"ל ביחד (על חשבונו כמובן), אתם מחפשים כבר דירה ביחד ו"וואו, בטח אני מה זה אוהב את ההורים שלך." אני יודעת מגוף ראשון שנורא קל להיסחף אל תוך זה ואל תוך זרועותיו האוהבות והחסונות, אבל כמו שטינה טרנר הנפלאה שרה: what's love got to do with it? אתן יודעות את התשובה.

9. הנהנתן

הוא אוכל במסעדות הכי טובות, ישן במלונות הכי טובים, מכיר את כל המקומות הכי טובים ובכלל הוא הכי טוב ומשהו ומשהו. כשאני יושבת מול מישהו כזה, אני תמיד משתפת איתו פעולה שזה אומר עיניים נוצצות וקריאות וואו מפעם לפעם, כי למה לא לתת לו הרגשה טובה? שייהנה ממשהו, אבל על אמת.

10. הנדיר

את מספר 10 השארתי לנדיר באמת. זה שיהיה הוא עצמו, כי הוא יודע שזה לגמרי מספיק ואם זה לא יספיק, זה גם בסדר. הוא לא יספר לך סיפורים, הוא לא יתאמץ להרשים אותך, הוא פשוט יהיה הוא. יכול להיות שבהתחלה תחשבי שזה טריק או הפוך על הפוך, אבל אני באמת מאושרת לעדכן אותך שיש כאלה שישמרו את המסכות והתחפושות לפורים, כי הם יודעים שהדברים האלה סופם לרדת ואז נשאר מי שאתה. באמת שיש כאלה. טובים ומתוקים והכי חשוב אמיתיים. מבטיחה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה