הקלף שחשף את המעשה הנורא

היא נכנסה לבית, כולה משדרת מיניות ועסיסיות. לקח זמן עד שנחמה מירב, קוראת בקלפי טארוט, הבינה שהמראה מכסה על טראומה. קלף המגדל האפל חשף את הסוד הנורא

27/02/2013
נחמה מירב קבלו עדכונים מנחמה מירב
  • RSS

דלת שער הכניסה לחצר הבית שלי במושב אמירים חרקה, הקליינטית של שש בערב הגיעה. החושך ירד ודמותה נעה באיטיות אל הבית, כלב הבוקסר שלנו מיהר באושר לקבל פני האורחת: אישה שנראית בגיל 30+ נכנסה לחדר, כל כולה משדרת עסיסיות ומיניות. לא אכנס לפרטים, אבל המראה והריחות שהציפו את הבית, הצליחו להגיע גם לבן זוגי דאז, שלא ידע אם לבהות או להזיל ריר על האורחת.

האישה, כלכלנית בכירה, חיה במרכז הארץ, התיישבה מולי וחייכה, "רק אלוהים יודע מה אני עושה כאן. תמיד חשבתי שאני מובילה את חיי באמצעות ההיגיון הצרוף," אמרה.

"ברור", השבתי, "הרי את כלכלנית בכירה בבנק, מקום מאד זר לדרכי המסתורין של הקלפים. ובכל זאת הגעת, אז בואי נכיר אותך דרך הפריסה הראשונית."

"אני מאד לחוצה", התנצלה, "וזה כבר נמשך כמעט 40 שנה. בעלי, ילדיי, העבודה והמאהב – אינם מצליחים לייצר אצלי רגעי אושר. אומללות, חרדה וחוסר סיפוק אופפים אותי כבר שנים רבות."

הבנתי שלא רק שטעיתי בגילה של האישה, אלא גם במיניות שכביכול נטפה ממנה. פרסתי את הקלפים, ומתוכם הזדקר קלף המגדל: שחור, גבוה ונוראי, ניצב באמצע החדר ומביא עימו רעמים, ברקים וגשם.

לאחר שהנחתי את שאר הקלפים על השולחן, לא נותרה לי ברירה אלא לשאול את השאלה הקשה: "מי נגע בך שלא כראוי בילדותך? ובמשך כל כך הרבה שנים?".

דממה השתררה בחדר, היא לא נשמה לפחות 5 שניות, כולה חיוורון. "איך רואים דברים כאלה בקלפי הטארוט? איך?" לחשה בתדהמה.

מה שאבא עשה

אמרתי שהכל עניין של ניסיון, שפת הטארוט ברורה מאד למי שמכיר אותה, ומאפשרת לי לחשוף גם את מה שחבוי ומודחק היטב בנפש האדם. "אבא שלי." לחשה כמעט ללא קול, כאילו חששה שמא אביה יופיע בחדר כדי לממש את האיום הכבד, שמרחף מעליה שנים רבות, אשר בגללו חששה לחייה, לו סיפרה.

"כמה זמן זה נמשך?", שאלתי, "הקלפים מדברים על זמן ארוך מאד, ובכלל מהיכן המיניות המוחצנת שלך?".

"איזו מיניות ואיזה נעליים," חייכה בעצב, "כל קשר ביני למיניות רחוק כל כך, שלא בעלי ולא המאהב הצליחו לשחרר אותה. אני לבושה כך כי אלה מדי הסוואה, כמו של חייל בשטח, שלא יגלו את טיבי האמיתי."

השמש בוקעת דרך הקלפים

ברור שאינני מומחית בענייני פוסט טראומה, כמו גם שברור שעצם הגילוי בפעם הראשונה, וההכחשה שנגמרה בבת אחת אותו ערב, הציפו אותה ברגשות מסוכנים. שלחתי אותה למטפלת מוסמכת בתחום, והשבעתי אותה שתחזור אלי ותעדכן.

לאחר שנתיים חזרה אלי האישה, במראה צנוע יותר, נבונה יותר והחלטית יותר.מבין הקלפים בצבץ קלף השמש, ומילא את החדר בחום. קלף השמש מסמל התחלה חדשה, שפע וטוב. הוא הופיע כמבקש לגרש את השחור שאפף אותה 13 שנה, מאז הייתה בת 5 ועד גיוסה לצבא, תקופה בה עברה מסכת התעללויות מידי אביה.

קשה לדבר כאן על "הפי אנד" נוסח הוליווד. היא יכלה בקלות להמשיך לגרור את חייה במשך שנים רבות, לסרב להגיע לטיפול קוגניטיבי, כי הרי כל כך התרגלה להדחקה ולהכחשה שעזרו לה לשרוד. במקום זאת, בעקבות אותה קריאה בערב ההוא, היא החליטה לעמוד מול זוועות עברה. הגילוי של הקלפים אפשר לה, לראשונה בחייה, להתמודד ולהמשיך הלאה, להטליא את החור האיום שנפער בה בגיל חמש.

לחיים יש רצף משלהם - האישה עדיין ממשיכה להגיע אלי, מתמידה עם הטיפול המסודר, המאהב נעלם, בן הזוג התקרב מחדש, היא יכולה לתקשר טוב יותר עם ילדיה, ואפילו הקריירה בנסיקה.

קלף המגדל: קלף שחור, קשה, המסמל משבר פתאומי באמצע החיים, ואת היכולות שלנו לתפקד בזמן משבר שכזה - או לעוף קדימה או לצנוח עמוק יותר לתהום - זה תלוי לחלוטין בנו.

קלף השמש: מסמל התחלה חדשה מקסימה, חום השמש, פני החמנייה הפונים אל החמה, תינוק טהור חדש – כולם מביאים איתם רק אושר ותקווה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה