בלתי הפיך: פרק 5

גבר בן 39 וילד בן 5 הם לא כל כל שונים זה מזה, האחד נצמד לציצים, השני לנדנדה - ושניהם עולים על העצבים תוך כדי. הדס בשן מצאה עוד כמה קווי דימיון

21/02/2013
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS

עוד לא התאוששתי מקריאת הקדיש על חיי המין של רונה ואודי בשבוע שעבר, ומהעלבונות שחלקי הגוף שלהם זוכים לקבל זה מזה – ובום, הגיע הפרק האחרון והבהיר לי שלידה היא הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לביטחונה העצמי של האישה. אבל בוא לא נאשים את אסתי – הפעם זו באמת לא היא. יש לנו אויב חדש. אודי. האבא. הגבר. גבר, כן, גבר - . עם כל מה שמשתמע מכך, כולל כל הדברים הרעים והלא מתחשבים, וזאת למרות שעד עכשיו העזתי להאמין שלפניי סוג חדש של זכר, עמוק ומכיל ועדין נפש – מתברר שמאחורי כל ה"דיבורים של אשכנזים", כמו שקראה לזה מירי הזבנית המסולקנת – מסתתר בבון.

>> לתכנית באתר רשת

אז כן, לאודי יש אובססיה לציצים. והוא לא מצליח להשתלט עליה. והוא עושה פרצוף כששדיה של אשתו משתנים עקב הנקה, והוא מתחיל "לחשוב על סיליקון", כאילו ההחלטה היא שלו, והוא ממלמל שטויות על נשים באינטרנט-  מבלי לקחת אחריות על כך שההיריון והלידה שהוא היה שותף להם, הם מה ששינה את הלוק של רונה. לא סתם נחשפנו השבוע  לילד לא-חמוד בגינה השכונתית – אודי ואוראל הם למעשה תמונת מראה אחד של השני – וכדי להבין איך, הבה ונתבונן במה שלמדנו על קווי הדמיון המבהילים בין גברים בני 39  וילדים בני 5:

1. הם מפונקים

אוראל רוצה להתנדנד כמה שבא לו בנדנדה של הקטנים, אודי רוצה אישה שתהיה גם כוסית על, גם אמא נהדרת וגם חברת אמת. אוראל לא מבין שיש עוד אנשים סביבו בגינה. אודי לא מבין שהכאב בניתוח מיותר כמו הגדלת חזה, יגרום סבל לאשתו. "אבל אני רוצה!!!!", יצרחו שניהם בתובענות מוגזמת, ופרויד היה אומר שזו אשמת אמא שלהם שנתנה להם הכל בלי שאלות. נו, לפחות באחת מהאימהות האלה רונה הצליחה לנקום בסוף הפרק. זה משהו שהיא לא יכולה לעשות לחמותה, גם אם הייתה רוצה.

2. הם חומריים

כמו שאוראל לא משחרר את הנדנדה היום, כך הוא לא ישחרר סמלי סטטוס אחרים בעתיד. כל מה שהוא צריך זה להסתכל סביבו ולראות מה יצא ממנו: בעוד אודי מרותק מבלוני סיליקון, נובוריש מזדמן (אלון נוימן), מתאבסס על לק לציפורני כלבים. אלה כנראה חומרים שהם חושבים שיגרמו להם להראות עשירים, גדולים וחזקים – אבל למעשה יש לכל זה ריח רע של פלסטיק ופוזה. אז נכון, זה לא אשמתם -  האגו הגברי ליווה את האדם הקדמון עוד מהמערה, אבל לפחות שם הוא היה צריך להתאמץ ולצוד משהו, כדי ללבוש את השיניים שלו על הצוואר. היום רק צריך להוציא את האשראי.

3. הם לא אמינים

אוראל התחמן הקטן העליל על רונה שהרביצה לו וזה נו נו נו, אבל אם זה לא יפה לשקר, למה גדולים עושים את זה? הרי אודי הסתבך גם הוא במסכת שקרים, שהתחילה כשבהה בשדיה של מירי והמשיכה כשנאלץ לגעת בהם – והסתיר מרונה את כל מה שראה. מצד שני, אם למדנו משהו עד היום ב"בלתי הפיך" היא שלהגיד את האמת בזוגיות אחרי לידה זה קטלני ומסוכן, אז נשאיר את הסעיף הזה,  כנהוג היום, בגדר "דבר שצריך בדיקה".

4. אנחנו סולחות להם כי הם חמודים

נו, מה לעשות. בתוך כל ילד לא-חמוד בכל זאת מסתתרת קצת חמידות. היכולת שלנו לשכוח מכל הסעיפים הקודמים כשהם מחייכים לנו ועיניהם מתעגלות - היא כנראה כורחה של האבולוציה. נשים  ימשיכו לעשות צאצאים עם גברים, אמהות לא ינטשו את בניהן  התובעניים – והמין האנושי ימשיך להתקיים. אבל זה לא אומר שהם התנהגו בסדר!

>> הכללים: הדס בשן צופה בבלתי הפיך ומקבלת תובנות. לטורים הקודמים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך