איך הבלוג שינה את חיי

רוצות לפגוש 5 בלוגריות מובילות בסלונה ולגלות כיצד כתיבת בלוג מקדמת ומעצימה? הירשמו ובואו להיות איתנו בפאנל "הבלוג ששינה את חיי" שיתקיים בפסטיבל אישה חולון 2013

21/02/2013
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

לייזה פאנלים פתחה את הבלוג שלה כשהיא "מוצפת חרדות ופחדים, עובדת על אוטומט, מתוסכלת". גלי דוידזון סגל, הידועה בכינוי הקונה נחמה, חיפשה איך למלא זמן פנוי, והפכה את התחביב לכמעט מקצוע. מיכל מרום הגרגרנית רצתה לעשות שינוי בחייה "ובזכות הבלוג שפתחתי השינוי הזה נעשה ברור יותר". עבור קירה דורון, חולה בסרטן השד, הבלוג משמש דרך להעביר את המסר החשוב – לכו להיבדק, ואילו פריידי מרגלית פשוט התאהבה במערכת הבלוגים של סלונה, כשזו רק יצאה לדרך.

משמיעות קול נשי ויוצרות סדר יום ציבורי חדש

כשהציעו לנו לקיים פאנל שכותרות תהיה "הבלוג ששינה את חיי" במסגרת פסטיבל אישה חולון 2013 – לא חשבנו פעמיים. לנו, במערכת סלונה, היה ברור שאנחנו צריכות להיות שם ובמיוחד צריכות לעורר את המודעות לכוח ולחוויית הקול הנשי ברשת, שאותו לקחנו על עצמנו לייצג.

אתר הנשים וקהילת הבלוגרים סלונה הוקם לפני כמעט 3 שנים (בקרוב יום ההולדת) למען 3 מטרות עיקריות: יצירת ״כיכר הכפר הווירטואלית״, שתהווה מקום מפגש לנשים להחלפת דיעות, תמיכה ויצירת שיתופי פעולה. המטרה השנייה שלנו הית בניית פלטפורמה שתאפשר לנשים להשמיע את קולן במדיה, להיות הבמה לקול נשי בוגר ודעתני, העוסק במגוון רחב של תכנים: פוליטיים, חברתיים, כלכליים, משפטיים ועוד.  המטרה השלישית היתה להשפיע על יצירת סדר יום ציבורי חדש, נשי, ליברלי, הומניסטי, במדיה ומחוצה לה שכן אנחנו מאמינות שהמדיה מעצבת את המציאות ומי שקולן לא נשמע - אינן קיימות.

כ-350,000 גולשים וגולשות שונים מבקרים בסלונה מדי חודש, מתוכן כ-90% הן נשים בגילאי 30 עד 45. יש איתנו כ-6000 בלוגרים, מרביתם פעילים מדי יום, אחרים מדי שבוע או חודש. יש לנו כ- 53 אלף ועוד היד נטויה חברות וחברים בפייסבוק שעוקבים אחרי הפוסטים שאנחנו מעלות, ומגיבים בשמחה לכותבות ולבלוגריות שלנו. וכן, יש ביננו גם גברים.

מתברר, שלמרות עידן הפייסבוק, בלוגים ופורומים מהווים את מוקד העניין השני בחשיבותו עבור הגולשים בישראל, אחרי חדשות כמובן. לפי נתוני ועדת מדרוג גלישת האינטרנט בישראל, יותר ממיליון גולשים נכנסו לאתרי הבלוגים הישראליים בקיץ האחרון.

נשים עד הקצה

פסטיבל האישה חולון 2013 הנערך זו השנה ה-13, עומד הפעם בסימן נשים המגיעות עד קצה גבול היכולת, ולמעלה מזה, נשים המעזות לשנות את חייהן, כאלה היוצרות שיאים חדשים ופורצות דרך לבאות אחריהן.

עבורנו זו הזדמנות לבחון את כוח ששואבות הבלוגריות של סלונה מהכתיבה ואת השינוי המשמעותי שהיוו הבלוגים בחיי 5 מהבלוגריות הפעילות ביותר שלנו. אנחנו מזמינות אתכן להצטרף אלינו (כל הפרטים בהמשך) לערב שכולו גילויים מרתקים. בין השאר, תזכו להכיר סוף-סוף את האישה שמסתתרת מאחורי הכינוי לייזה פאנלים ומה באמת קרה לסוודר הקשמיר שלה. תפגשו את הקונה נחמה ואולי תצאו עם כמה טיפים כיצד לקנות במחירים הוגנים. פריידי מרגלית תשתף כיצד היא מצליחה להרוויח ולהתפרנס מהבלוג שלה, ומהי תרומתו של הבלוג לשינוי המקצועי והאישי של מיכל מרום הגרגרנית. וכן – תלמדו מקירה דורון איך להתמודד עם משבר גדול ומחלה לא קלה, בעזרת העולם הוירטואלי שהפך להיות מציאות חזקה ומעצימה.

נשמח לקבל מכן שאלות ותגובות, מחכות לכן ומקוות לראות אתכן.

------------------------------------------------------

הפאנל ייתקיים בתאריך 2.3.2013 בשעה 20:30, בתיאטרון חולון, במה 3,  בהנחיית אסנת עופר, עורכת מדורי גוף ונפש וקהילה בסלונה.

פסטיבל אישה יתקיים בין התאריכים 27.2-2.3.2013 בתיאטרון חולון.

לאתר הפסטיבל

לתכניה הדיגיטלית המלאה

מזמינות אתכן להיות קהל בפאנל שלנו. להרשמה מלאו את הטופס המצורף, כל הקודמת זוכה. נשמח לראותכן

[contact-form 404 "Not Found"]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך