מאליש שבה הביתה

החופש הגדול זימן לאלמה קייטנה עם כלבתנו הלא-ממושמעת. עכשיו הכלבה יודעת להתיישב לפי פקודה, ואלמה מאושרת

22/07/2010
הילה אלפרט קבלו עדכונים מהילה
  • RSS
» ילדה וכלבתה. אלמה ומאליש (האמיתיות!)

אמרתי לה, אהובה שלי, תישארי איתנו, אין כמו קור של בית, מה יש לך לחפש בחודש יולי בכבשן של עמק הירדן. אבל היא התעקשה, ואני שילמתי 1,680 ש' כולל הסעה מפארק הירקון, לחמישה ימים של קייטנת ילד וכלבו בקיבוץ אפיקים.

יש להם שם במשק כלביה מלאה זכרים אלפא ונקבות שלוקחות מקום ראשון בתחרויות יופי. אומרים שמשם לקחו את הכלבים שבפרסומת לנייר טואלט לילי. איזה לקחו? שם יודעים להביא לעולם כלבים בהזמנה. פרסומאים מחכים לכלבים שיגיעו לפרקם ו-אקשן! הב-הב.

כל ילד שמגיע לקייטנה יכול לקבל כלב מהמגה-כלביה – קייטנה שהיא פתרון להורים שלא מוכנים להכניס שום כלב הביתה ופעם-פעמיים בשנה הם מאפשרים לילד להתחכך בשערות, להתבוסס בריר ולקבל ליקוקים ישירות על הפה.

גם היא רצתה להעביר חמישה ימים עם כלב זר והורס, אבל אני התעקשתי שהיא תיקח את מאליש. יש לה כלבה, והיא לא תתכחש לה. אם היא מתביישת באיך שמאליש נראית, אני רוצה לדעת עכשיו, המשכתי בדברי חינוך צדקניים, מתענגת על המחשבה של כמה ימי שקט.

מאליש נכנסת לחיינו

לפני שנתיים, אחרי לחץ קשה מצד שני הילדים, הבאתי אותה מצער בעלי חיים. היא היתה אז בת שנתיים. פינצ'רית מעורבת שהאשה שגידלה אותה נפטרה מסרטן. הביאה אותה לאגודה בימיה האחרונים. באתר צער בעלי חיים הוגדרה מאליש כלבבית וחכמה. באותיות הקטנות שכרגיל לא קראתי היה כתוב שצריך לעשות לה דיאטה. מאז היא איתנו. משתינה מהתרגשות כשמישהו נכנס הביתה, נובחת בלילות, אוכלת תחתונים וגרביים כדי להגן עלינו מפני טורפים, ומתעקשת לישון איתנו במיטות. לפעמים אהבה זה מנג'ס.

ביום השני הגיע הטלפון. היא רוצה שאני אבוא לקחת את הכלבה. לכולם יש כלב גדול ורק לה כלבה קטנה. היא לא שומעת בקולה וגם המדריכים אומרים שאי אפשר להשתלט על התזזית שלה. גם למחרת היה ניסיון לפוצץ את החופשה המשותפת, ואז, כמו צבע בסרט שחור לבן, התחוללה התפנית. מאליש למדה לשבת כשאומרים לה, והיא נשארת במצב הזה אפילו כשמתרחקים ממנה. ביום חמישי נסעו כולם למסיבת הסיום. כלבים בתרגילי סדר וילדים קרועים מבכי על הפרידה מכלב הסרוגייט שלהם. רק אלמה שלי חזרה הביתה מאושרת, היא ומאליש. ילדה וכלבתה. החיבור ביניהן התהדק, וכשהילדה מצווה היא באמת מתיישבת. היא לא מורידה אותה, כי היא היתה איתה שבוע שלם, וזה משול לחודש של טיולי פיפי. בלילות היא עוד נובחת, אבל אנחנו מקבלים את זה לגמרי באהבה. למדנו לבקש מכל מי שנכנס הביתה להתעלם ממנה, ככה אולי היא לא תטיל מימיה בהבעת התרגשות, ואנחנו משתדלים לא להשאיר כביסה על הרצפה. אחרי לילות ארוכים בהם ישנה עם איזו פודלית בכלוב מאוורר אנחנו דואגים שיהיה לה מקום נוח במיטה, ורגע לפני שהיא שולבת רגליה ועוצמת את עיניי האיילה, אני מוצאת עצמי לוחשת לה, יפה שלי, יא כלבה, התגעגעתי נורא.

הכלבייה של אפיקים היא מקום מקסים במיוחד. הם מציעים שם מגוון שלם של פעיליות, ועד סוף הקיץ יתקיימו עוד כמה קייטנות (25-29/7, 1-5/8, 8-12/8). אולי, במזל, תצליחו למצוא מקומות באחת מהן. במידה ולא, ההרשמה לסוכות בעיצומה.

» לאתר הכלבייה של אפיקים

מתוך הבלוג הילה אלפרט באה ליהנות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה