מבצע חיטוי: ניקיון נגד דיכאון

גם אתם מרגישים נהדר כשהבית נקי? בלוגרית סלונה נתקלה בבוקר מעצבן במיוחד והחליטה לקחת את העניינים לידיים ולהבריק את הבית

10/02/2013
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

ברוכים הבאים לשגרת הבוקר שלי: השכמה לילדים, הכנת כריכים, השכמה נוספת לילדים, כוס קפה ומסע מפרך של פיזור בבתי הספר. רק אז אני חוזרת הביתה לשיחת הבוקר הקבועה עם החברה. לפחות פעם בשבוע, אחת מאיתנו שואלת מה נשמע ומקבלת כתשובה את המילה "אקונומיקה". אקונומיקה הפך לשם קוד לתיאור מצב רוח ירוד. יש אקונומיקה של להעביר סמרטוט, ויש אקונומיקה כל הבית - מצב רוח זיפת שמחייב פעולה דרסטית.

פעולה דרסטית כמו ניקיון יסודי. אני לא חולת ניקיון אובססיבית. לא מבקשת מכולם לחלוץ את הנעליים בכניסה לבית ונרדמת יופי גם אם יש כלים מטונפים בכיור. אבל יש ימים שבהם הכלים, האבק המתגולל, המגבת ששוב נזרקה על רצפת המקלחת והנעליים שבעלי שוכח לשים במקום מוציאים אותי מדעתי. בימים שכאלה שם הקוד "אקונומיקה" מקבל את שיא המשמעות. כשהמצברוח בקאנטים והבית מבולגן ומטונף - אני פשוט מתחילה להבריק את הבית.

עכשיו בודאי תבינו כמה שמחתי להיות שפן ניסיונות של סדרת מוצרי מיסטר מאסל (מבית SC ג'ונסון). בחבילה שהגיעה אלי השבוע לפנות ערב חיכו שני סוגים של נוזל רצפה, ותרסיסים לניקוי כללי, למטבח, למקלחת, להורדת אבנית ולהסרת שומנים. ידעתי שלמחרת בבוקר מתחיל המבצע.

מטרה ראשונה: כיבוש המטבח

למחרת, אחרי רוטינת הבוקר, ישבתי בפינת האוכל והסתכלתי סביב. בחנתי את הבית כמו גנרל וותיק שיוצא לקרב. באיזו חזית מתחילים לתקוף? ההתחלה תמיד קשה יותר. בעיקר אם בוחרים לפתוח במטבח. תמיד מחכות שם ערמות של כלים, פירורים מאתמול (אולי גם משלשום, לא סגורה על זה), ובמקרר גם מוצרים שפג תוקפם.

שמתי את הכלים במדיח והפעלתי אותו. הרעש הזה של מים זורמים עושה לי שקט בראש. לקחתי את מיסטר מאסל רסס ונגב לניקוי כללי והתזתי לכל עבר את ריח ההדרים הנעים. על השיש, על הטלוויזיה, על חלון המטבח הצדדי, ובעיקר על דופן המקרר, הדופן ההיא עם הכתם שרק אני רואה.

התחלתי עם: מיסטר מאסל למטבח. קראתי בשקיקה את הכיתוב על האריזה, וקיבלתי בלב שלם את ההבטחה שנצר:  "5 פעולות במוצר 1 לניקוי קל ומהיר של כל אזורי המטבח! מיסטר מאסל למטבח 5 ב-1 מסיר שומנים ומחטא חיידקים ווירוסים בניגוב אחד ומשאיר במטבח ניחוח נעים של לימון".

אחר כך ריססתי מיסטר מאסל להסרת שומנים מהכיריים. הכיריים שלי, בדיוק כמוני, סופגות בשקט בשקט את הקיטורים של כולם ואף פעם לא מתלוננות או מפסיקות לתת שרות. מיסטר מאסל הצליח להוריד את השומנים, אפילו את אלו שהיו שם מחנוכה של השנה שעברה (אלו שלא רואים, כן?).

הדלקתי את הרדיו. הביטלס שרו על גיבורי מעמד הפועלים (ספרו לי על זה!). קרן שמש חורפית והעובדה שהמטבח שלי הפך למבריק תוך שניות ספורות הצליחו להרים לי את מצב הרוח. הרגשתי כמו פיה טובה שמטה הקסם שלה הוא כל יכול, גם לכתמים הכי קשים. עברתי עם חומרי הניקוי של מיסטר מאסל ממקום למקום, הופכת כל פינה מלוכלכת לנקייה וריחנית. מברישה, מלטפת, מרססת, מנגבת ומתמלאת בריחות של שינוי.

המערכה המכרעת: שירותים ומקלחת

המטבח והסלון גמורים למעט שטיפה. עכשיו נשארו חדרי ילדים ופינת המשפחה – קלי קלות, ונקודת החולשה שלי - חדרי השירותים. ביני לבין עצמי החלטתי שאמינותו ויעילותו של השרירי ממיסטר מאסל תיבחן בדיוק כאן. ריח התרסיס לאמבטיה היה נעים ביותר אבל לא נתתי לעצמי להתמוגג מבלי לראות תוצאות. על זכוכית המקלחון ריססתי את מיסטר מאסל לניקוי רב שימושי שהבטיח להסיר 100% אבנית.

כשחזרתי לשטוף את החומרים גיליתי שההבטחות מומשו - האבנית הוסרה, האסלה הבריקה, וריח נעים ביותר היה באזור הרחצה. בעוד המים מילאו את הדלי הירוק, התלבטתי איזה ניחוח לבחור לשטיפת הרצפות: אוויר פסגות או חבצלות ופרחי בר. אכן, התלבטות לא קלה. החלטתי ללכת על החבצלות כי הייתי במוד אביבי. עד שלא תריחו לא תבינו כמה נעים ריח החבצלות הורוד של מיסטר מאסל. נהניתי מכל רגע של שטיפה. הבית הפך משדה קרב עמוס אבק ופירורי מזון למבריק וריחני.

ניצחון מוחץ: הבית נקי

יש רגע מזוקק מזוכך אחד בסוף כל מבצע ניקיון שלי - רגע בו אני מרגישה שלמות. הרגע בו אני מניחה את הסמרטוט לייבוש, מתחילה להחזיר את הכיסאות, השטיחים והשולחנות למקומם. שמש חורפית ליטפה את הריצפה הנקייה שלי ואת חלונות המטבח. התעלמתי מהעובדה שתיכף יכנסו הילדים - הוא עם הכדורגל והיא עם החברות. מתעלמת מהעובדה שתיכף השלמות הזו תחלוף כאילו לא הייתה. היינו רק שנינו, אני ומיסטר מאסל. שניים שהצליחו להגיע למטרה משותפת - ניקיון מושלם.

רוצה לקבל ולהתנסות במיסטר מאסל למטבח? 50 הראשונות שימלאו את הטופס יקבלו את המוצר חינם

[contact-form 99 "Newsletter_mr_muscle"]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה