טיפ: לנקות את הפנים כשיש אקנה

כשסובלים מאקנה ופצעונים, חשוב לשמור על פנים נקיות, אבל לפעמים ניקיון היתר וההימנעות מלחות רק מזיקים לעור. איך מנקים את הפנים בצורה מדויקת? וגם: הנחה לטיפול קוסמטי לגולשות

05/02/2013
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS
» כמה לחות הפנים שלך באמת צריכות? צילום: ThinkStock

אלה שסובלים מאקנה בטוחים שעליהם לשמור על פנים נקיות, והם צודקים. אבל מה קורה כאשר שומרים על היגיינה ובכל זאת יש אקנה? "העור יודע למה הוא זקוק, וכך הוא מתנהג", אומרת הלגה רקנאטי, בעלי "הלגה מרכזים קוסמטיים ורפואיים". "אם לדוגמה, בעלת עור יחסית שמן עם אקנה משתמשת בתכשירים שמכילים אלכוהול או שהיא מנקה בתדירות גבוהה מדי, היא מייבשת את העור יתר על המידה ובעצם מחמירה את הבעיה. במצב כזה, העור ייכנס למגננה, הגוף יגביר את הפרשת השומן והפצעונים לא ייפסקו. כלומר, גם בעלי עור שמן זקוקים ללחות".

אז איך מומלץ לנקות את העור כשסובלים מאקנה?

בבוקר: בבוקר יש לשטוף את הפנים עם סבון פנים ייעודי, שמכיל חומצות אלפא הידרוקסי (שמונעות ברק בפנים) וחומצה סליצילית (שפועלת כנגד חיידקים ומונעת התפרצויות של פצעונים). "בשביל הלחות, אני ממליצה גם לשים אחרי שטיפת הפנים סרום איכותי, ללא בושם", מציעה רקנאטי.

בערב: את הלילה אפשר לנצל ללוחמה באקנה. כדאי לנקות את העור עם סבון פנים ייעודי שמכיל בנזואיל פרוקסיד (הוא מחטא ומבקר את ייצור השומן, רטינול (ויטמין A, שמעודד התחדשות מהירה יותר של העור) וויטמין סי. כדאי גם שתכשירי הניקוי יכילו אלוורה, שמרגיעה את העור.

.

*הטבה  לגולשות*

50% הנחה על טיפול מתקן לאקנה ב"הלגה – מרכזים קוסמטיים ורפואיים"

ההנחה ניתנת על הטיפול הראשון. מלאי את הפרטים בטופס כדי לקבל את ההטבה:

[contact-form 98 "Newsletter_helga_acne"]

* מכון הלגה – בן גוריון 4, מרכז בן גוריון, קומה 1, ראשון לציון.
טלפון: 03-9568250. לאתר האינטרנט: www.helga.co.il
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה