אונס הילדה בת ה-5: "אני שומעת את צרחתה האילמת מצטלצלת באוזני"

הדס שטייף, כתבת המשטרה של גלי צה"ל שדיווחה על סיפור האונס של הילדה בת ה-5 בישוב החרדי, כותבת על הגילוי המזעזע ועל קשר השתיקה שמאיים להרוס חיים של ילדות ונשים. מתי זה יגמר?

05/02/2013
הדס שטייף קבלו עדכונים מהדס
  • RSS

>> נכון לבוקר יום חמישי, 7.2.13, פרשת אונס הילדה במודיעין-עלית מסתבכת, כשאשת החינוך שהתלוננה על הארוע, חזרה בה מתלונתה. האם מופעלים עליה לחצים לשקר ולטהר את שם הישוב? או שהשקר המקורי היה האונס, אותו המציאה כדי להעלות מודעות לתופעה רחבה? נחכה לעדכונים.

זהו סיפורה של העיתונאית הדס שטייף, שחשפה את הפרשה בגלי צה"ל:

כך הסיפור נחשף: שבע בבוקר, בתיבת הדואר שלי, עוד מייל על תקיפה מינית. פתחתי והפסקתי לנשום. התאור היה קשה, מצמרר. בדמיוני צפו ועלו תמונות הילדות שאני מכירה ושל כאלה שאני לא. כולן הפכו אצלי לילדה ההיא שתאור האונס שלה היה מפורט מונח לפני.

האב ששלח אלי את המכתב, ביקש "תעזרי! הם מסתירים, הם משקרים. יש לי ילדה בגן. זה ימי החושך. תבדקי". התחלתי לבדוק. הגעתי לאחראי על גני הילדים בישוב שבמצח נחושה שיקר כשאמר לי כי התוקף כבר עצור בידי המשטרה. הוא הוסיף שלא ברור לו מה אני רוצה. אין הסתרה, והמשטרה בתמונה.

המשטרה אכן היתה בתמונה, אבל רק בגלל הודעה אנונימית שמשהו השאיר לקצין במחוז שי. נפתחה חקירה, שלא הובילה לכלום. בישוב כולם ממלאים פיהם מים.

סיפור מתווסף לסיפור אחר שהוסתר. כולם באותו הישוב, באותה הקהילה. בשני מקרים הצליחה המשטרה לשים את ידה על עברייני המין. בהם גבר שפגע מינית ב-18 ילדות ונערות. כולן קרובות משפחתו. כולם שתקו, אך בסוף מעצרו יצא אל הפועל כי מישהו לא שתק, בדיוק כמו במקרה הזה, של הילדה בת ה-5.

בסיפור הזה, טוענת המשטרה, נפגעו עוד ילדות, אבל הם נאלצים להפסיק את החקירה כאן, כי גם כך ידיהם מלאות עבודה.

הלך לי היום, הלך לי גם הלילה, הסיפורים זורמים, הם קשים. אבל דמותה של הילדה בת ה-5, ילדה שאני לא מכירה, לא מש מראשי. אני שומעת את צרחתה האילמת מצטלצלת  באוזני. אני מרגישה את הדמעות שלה נושרות בידי, אני חשה בהלמות ליבה, ועטופה בשתיקתה שתהיה לעד.

זו מלחמה. מלחמה של ממש. לפרסם את מה שכולם, אבל כולם, מנסים עדיין להסתיר. ולא רק בחברה החרדית, ולא רק בערים נידחות - גם כאן לאור יום. נשים בעידן האינטרנט, עידן שיחרור האישה ונשות קריירה - נשים עדיין שותקות.

בינתיים בישוב סוערות הרוחות. הפרסומים על האונס הוציאו מהקופסה השחורה והאטומה סיפורים נוספים. סיפור על אב שאנס את ביתו, הוגלה מהישוב אבל הארוע הושתק. וגם על בחור ישיבה שאנס את אחותו, גם הסיפור הזה כוסה בעפר השתיקה.

אבל סיפורה של ילדה בת 5, סיפורה של ילדה אחת, שאיש לא מכיר, מטלטל, וחולץ פקק מבקבוק שסגר על שד, ומוציא קצף שאולי אולי סוף סוף ישנה את מה שהיה נהוג עד פה. קצף שישטוף את השתיקה, שתהפוך לקול. למלחמה נגד התופעה.

סיפורה של ילדה אחת קטנה...שאיש לא יודע את שמה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה