לעשות את חתונת השנה

חן אייל ידעה מה היא רוצה: חתונה מהסרטים, שהאורחים יזכרו במשך שנים. מוטי, הבעל המיועד, הצטרף לפנטזיה, עד שגילה כמה זה עומד לעלות. מזל שמתחתנים רק פעם אחת

03/02/2013
חן אייל קבלו עדכונים מחן אייל
  • RSS

מהיום שבו נפגשנו ידעתי: מוטי הוא היחיד, איתו אתחתן. ידעתי גם שאני רוצה חתונה ענקית, שמלה מפוארת, מוסיקה כמו בסרטים - רביעיית מיתרים בקבלת הפנים, זמר מפורסם להופעה חיה, בקיצור: אירוע של פעם בחיים. "אני רוצה שתהיה לי חתונה שלא ישכחו לעולם", הייתי חוזרת ואומרת לכל מי שהיה מוכן לשמוע.

מוטי דווקא התלהב והלך איתי עד הסוף. כשאבא שלי הביע ספקות, אמר : "כמה זה כבר יעלה?  הצ'קים שנקבל בטח יכסו את זה, העיקר שאשתי לעתיד תהיה מאושרת".

ואני ידעתי שבחרתי נכון.

לא בלי לימוזינה

בשלב הבא, התחלנו לברר מחירים. אחרי כמה טלפונים הבנתי שכדי להתחתן באזור תל אביב, או להתרחק מעט לאזור השרון, אני צריכה לתקצב מינימום 300 שקל לאדם, ועוד כ-50 שקל לאדם עבור עיצוב האירוע, לא כולל עיצוב החופה וזר לכלה, ולא כולל את הבר האקטיבי, שעולה עוד כ-10 אלפים שקל. תוסיפו לזה את מחיר הדי. ג'יי - בין 5,000 ל-7,000 שקל, את הלימוזינה (1,200 שקל), שלמרות שאפשר למצוא פתרון אחר – החלטתי שאני לא רוצה לותר על הפינוק הזה.

מוטי היה הראשון שנשבר, עשה חישובים על גבי חישובים, קיצץ פה ולקח משם, אבל הייאוש השתלט עליו. "זול זה לא ייצא, ואני כבר לא בטוח שנצליח להחזיר את ההשקעה מהצ'קים", אמר לי ערב אחד, אחרי שבירר עם רוני חברו כמה הוא ואשתו גלית קיבלו מהאורחים. "צ'ק לחתונה עומד בממוצע על 250 שקלים לאדם", היתה התשובה המפתיעה.

"גם אנחנו הופתענו כשגילינו את המחירים", הוסיפו החברים למודי הנסיון שלנו. "בהתחלה ישבנו עם טבלת אקסל והכנסנו סכומים משוערים. היינו בעננים ולא כל כך הבנו למה אנשים מוציאים סכומים מטורפים על חתונה. עד שקלטנו שהסכומים שרשמנו בטבלה בכלל לא מתקרבים למציאות".

אגב, רוני וגלית, החברים שלנו, החליטו בסופו של תהליך לא להיסחף, צמצמו את רשימת המוזמנים לחופה ולקבלת פנים שלאחריה למשפחה בלבד, והסתפקו במסיבה במועדון תל אביבי לחברים.

"רק ספקים זולים עובדים במקומות זולים"

אבל אני לא רציתי להתפשר. יותר נכון: לא הייתי מוכנה לא להיסחף. רציתי להמשיך לפנטז בגדול, על אירוע מפואר ונוצץ. וכשמוטי רמז שאולי יש מקומות זולים יותר ואפשר לסגור על מחירים נמוכים יותר, פתחתי את פי ונתתי לו נאום שהכנתי מבעוד מועד. וכך אמרתי לבעלי לעתיד: "לא רוצה זול, זול זה מבאס. אתה מקבל לפי מה שאתה משלם, החפיפניקיות זועקת ואיך יראה האירוע שלנו, אם תיקח איזה די ג'יי שעשה בחייו בסך הכל כמה בר מצוות שכונתיות במתנ"ס? החיסכון הזה יכול להרוס לנו הכל. כל ההשקעה תירד לטמיון בגלל נסיון לקצץ 3,000 שקל. רק ספקים זולים עובדים במקומות זולים. אלה חוקי  הטבע".

הייתי כל כך נחרצת, כולי אש ולהבה, שמוטי השתכנע (ושוב ידעתי שבחרתי את הגבר הנכון). "אוקיי, אישתי לעתיד. נלך על מה שאת רוצה. כי אם נתחיל את החיינו המשותפים באכזבה, איזה עתיד ואיזו צורה תהיה לנו?", אמר הגבר של חיי.

זהו, מאז שהחלטנו לקחת הלוואה כדי לממש את החלום - אנחנו ישנים טוב יותר. הזמנו רביעיית מיתרים לקבלת הפנים, אמנם ויתרנו על זמר מפורסם כשהבנו שצריך לסגור תאריך לפחות שנה מראש, אבל את התקציב שנחסך מסעיף הסלב השקענו בלהקה מומלצת ובתוספת של זוג רקדנים מקצועיים שילהיבו את האורחים על רחבת הריקודים, ביחד עם הבר האקטיבי.

מתחתנים רק פעם אחת בחיים, לא?

-----------------------------------------------------

רוצה שהאורחים לא יפסיקו לדבר על האירוע שלך? חברת Cal עושה את זה קל עם הלוואה ללקוחות כל הבנקים, שתאפשר לך לארגן את האירוע המושלם.  לפרטים נוספים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך