הו, מה שיהיה!

פרויקט קומיקס חדש של סיון הורוביץ, בוגרת המכון הטכנולוגי בחולון, מנבא באופן מצמרר את העתיד של מדינת ישראל

20/07/2010
אנטון לפלר קבלו עדכונים מאנטון
  • RSS
» נאמנות עיוורת. יצירה נבואית של סיון הורוביץ

סיון הורוביץ, בוגרת המכון הטכנולוגי בחולון, יצרה פרויקט קומיקס מרהיב ומעורר מחשבה, על הכיוון אליו צועדת מדינת ישראל. "בזמן האחרון נראה שאזרחי ישראל ונציגיהם בבית המחוקקים החליטו שהדמוקרטיה אינה חשובה כל כך ולעיתים אף מפריעה", היא כותבת בהקדמה לפרויקט. "כל יומיים עולה איזו הצעת חוק גזענית, מתרחש איזה מקרה של אלימות מופרזת מצד שוטרים וחיילים, פעילים פוליטים נרדפים, זכויות אדם נרמסות והאווירה הכללית היא של אלימות, השתקה ופחד". בפרויקט היא מנסה לנבא כיצד ייראו פה החיים בעוד כמה שנים, אם המדינה תמשיך לצעוד בכיוון אליו היא הולכת בשנים האחרונות.

בגרסה האנגלית של ההקדמה היא מדגישה את המובן מאליו, שהתמונות דמיוניות ומוגזמות, ואינן משקפות את המציאות כפי שהיא היום, אלא אמורות לעורר מחשבה. מתחת לכל תמונה היא מצרפת טקסט שמסביר את הרקע ההיסטורי והפוליטי שהיווה השראה לאיור.

אנחנו מביאים לכם דגימה מהפרויקט. את הפרויקט כולו אפשר, ומומלץ!, לראות פה. "אז איך יראו פה החיים בעוד כמה שנים?", שואלת הורוביץ. "ככה?".

ילדים זה שמחה
בשנת 2002 חודשה פעילותה של המועצה הדמוגרפית, שמטרתה להמליץ על פעולות שיבטיחו את שמירת הרוב היהודי בישראל. בהקשר זה אמר שר העבודה והרווחה דאז, שלמה בניזרי, "החשש שאנו עלולים לאבד את אופייה הייחודי של מדינת ישראל מחייב אותנו לפעול על מנת שלא נהיהמיעוט במדינתנו בעוד עשר – עשרים שנה".

***

 

גאווה ודעה קדומה
בחודש מאי 2010 תקף חבר מועצת העיר באר שבע, זכריה אוהב שלום, את החלטת העירייה לממן את מצעד הגאווה בעיר . לדבריו "אני לא שונא את הקהילה ההומו-לסבית בבאר שבע, אבל הם פשוט חולים וצריכים טיפול".

***

חינוך חשוך
בחודש יולי 2009 אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת חוק הנכבה, אשר בתחילה ביקשה לקבוע עונש מאסר למי שיציין את יום העצמאות כיום אבל וכעת מבקשת לשלול מימון ציבורי מגוף שמציין זאת. ימים ספורים לאחר מכן, הוחלט במשרד החינוך להסיר את המושג "נכבה" מתוכנית הלימודים במגזר הערבי.

» להמשך הצפייה בפרויקט לחצו כאן

» עוד מסיון הורוביץ

» גלריה של סיון הורוביץ ב-Flickr

מתוך הבלוג מנת ההשראה היומית.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה