תודה לבורא עולם, היה ממש טעים!

איך זה שסלמה הובילה כל הערב ובסוף תום ניצח? כיצד יתכן שאחרי שהחליף דת ומולדת, הגילוי הגדול של חייו הוא דווקא הבישול? ולמה צריך לבשל תפוח אדמה? הדר לוי מסכמת את העונה של מאסטר שף, עם יותר שאלות מתשובות

30/01/2013
הדר לוי קבלו עדכונים מהדר
  • RSS

"בשבילי זה כמו לצאת מהארון" - זה מה שתום אמר למצלמה, לא הרבה לפני שהוכתר למאסטר שף השלישי של ישראל.

בוא נעבור על זה שוב. "אני תום, אני עורך דין אבל אני רוצה להיות שף". האיש שנולד כגרמני, הפך ליהודי , עלה לישראל עזב את משפחתו, חזר בתשובה, נישא ליהודיה דתיה ומגדל ילד בישראל, מבין שמהפך הכי גדול בחיים הוא דווקא - מה יגידו. והנה. אמא, עזבי אותך דת גזע ומין, אני מאסטר שף!! אני בטלוויזיה, תקליטי!!

זה היה ערב של שאלות. ובראשן, כמובן, השאלה של איל שני: "לפעמים אני שואל את עצמי , למה צריך לבשל תפוח אדמה? הרי הוא הרבה יותר יפה באדמה. למה צריך לקטוף עגבניה? הרי היא יותר יפה על השיח. למה צריך לעשות שידור חי של 5 שעות? למה? למה?".   ואז אני עונה לעצמי, או לאייל שני: "ברור שצריך שידור חי! אחרת איך נעשה הפסקת פרסומות שכולה אוכל? איך נפנה לצביקה הדר בבית הספר למוזיקה? ואיך נפסיד את נקודות השיפוט שלנו – במלון  ספורט באילת, מלון גנים בים המלח ומלון "תוכן שיווקי " באשקלון?".

אז רגע, תום קיבל 87 נקודות מרושפלד, 42 מחיים כהן, 8.2 ממיכל, 14 מבורא עולם. סלמה (או כמו שמסתבר שחיים כהן מכנה אותה, סלמהל'ה)  22 מאייל שני  71 מחיים כהן  ו.. מה? רגע? מישהו באמת מחשב את הנקודות האלה?? יש משהו כל כך ראשוני ויפה, לראות את השופטים טועמים ונותנים ביקורת מנומקת כמו בכל העונה  ולא לפתע פתאום מנקדים בצורה מוזרה כל כך. אבל הי, זה הגמר של ששטוס תבשילים!

סיבוב ראשון

ג'קי , תום וסלמה. קיבוץ גלויות כל כך אקזוטי מתקבץ לתוכנית אחת. היא ערבייה, היא דתייה, גם היא דתייה, גם הוא דתי אבל הוא לא היה פעם. אם פספסתם את הפרק סוחט הדמעות של שבוע שעבר "המתמודדים חוזרים הביתה" לא יכולתם לדעת בפרק הגמר מי זה מי ובקלות לחשוב שאשתו של תום היא אמא של ג'קי, ובעלה של סלמה הוא המוהל של תום. ככה זה כור היתוך.

בסיבוב הראשון כל אחד מהמתמודדים בחר מרכיב לכל מנה. "הכל אהבה!", צעק הפתיח של מאסטר שף. כן, הכל אהבה. אבל גם קצת תחמנות. הנה סלמה בוחרת ב"מקרה " שערות קדאיף למנה ראשונה. מרכיב שאיך לומר בעדינות,  לא זר לה.  תום  בוחר משמש מיובש, עדיף לו היה בוחר מונסודיום גלוטמט, מאשר הדבר הזה המכונה פרי. ורק ג'קי ובורא עולם בוחרים במרכיב המפתיע: עוף. עוף? עוף! עוף ?? עוף!! איזו הפתעה: מנה עיקרית עם עוף  הרגת אותנו. גם אתה בורא עולם.

כולם מתחילים לבשל. כדי לשמור על סודיות, הפעם חיים כהן כבר לא נמצא  ליד הגז וצועק 10 9 8 אלא מציץ מתוך פלזמה. ויש בזה הגיון. כך השופטים יהיו אובייקטיביים  ולא יוכלו לדעת מי בישל כל מנה . כדור ברלינאי?? וואו מי עשה את זה? ג'קי! שובבה. מקלובה?? יו תום הפתיע הפעם. סורבה פרווה? זו בטח מנה של.. בורא עולם!!

הקדאיף של המנה הראשונה מתגלה כמאתגר מאוד וגם די מוזר, נשבעת לכם שכשיש לי בד הייר דיי השיער שלי  נראה כמו מגדל קדאיף. ג'קי ותום מפשלים, סלמה'לה מנצחת עם מגדל קדאיף וכבדים, בדיוק אותה מנה שעשה תום אגב - אבל סלמה ביצעה אותה בצורה יותר מפוקסת. היא הולכת בלי בושה על מאכלים מבית אמא. כי אין מה לעשות, סוף סוף היא הבינה את הסוד - את יכולה להגיע הכי רחוק שאפשר רק כדי להוציא החוצה  את מה שהיה לך בבית.

בשלב העוף ג'קי נכנסת לעניינים ומבשלת פסטייה  - עוף בתוך בצק פילו עם אגוזים. שוב מנה מהמטבח המרוקאי, שכמו כל המנות של ג'קי - אוכלים אותה בחגים. אבל ג'קי בישלה בלחץ והפסטייה יוצאת יבשה מדי, למרות שאייל שני טוען שהוא "אוהב את היובש הזה". תודה אייל, זאת אומרת בורא עולם. תום מביא אותה ברולדת פרגיות עם חליטת תרד עם בשר ברוטב כמהין. רק מהנוסח הזה הייתי מעניקה לו את הגמר. אבל רגע. הנה היא מגיעה: "המקלובה". תוכלו לעשות 70000 תוכניות על בישולים על מסעדות צרפתיות ובישול פיוז'ן , אבל החיים מוכיחים, ובטוח שאורחי מלון גנים בים המלח יסכימו איתי, שמה שטעים טעים. המקלובה של סלמה, שוב מאכל מבית אמא , נראית מצוין, השופטים עוברים מטעימה מנומסת לנגיסות, לחיסולים כמו בדירת רווקים בפולרנטין בשתיים בלילה. רק חסר שילכו לאיי אמ פי אם לקנות סוכריות קופצות וקולה. אה כן, סלמל'ה מנצחת.

במנה האחרונה, מהפך: סלמה'לה לא  מנצחת.  ג'קי שוב בלחץ . מנסה לעשות סורבה כי בורא עולם לא אוהב שמגישים מנה בשרית ואחריה קינוח חלבי. אח ג'קי, ג'קי,   מדוע דווקא עכשיו לקית בתסמונת הפרובינציה? בשבוע שעבר היית כולך איטליה ואירופה והנה שוב ש"ס. את בתוכנית בישול,  מה זה משנה מה הגשת? את יודעת שחיים כהן נוסע בשבת? איך הוא יאכל את הסורבה שלך? תאמיני לי ג'קי . אפילו בורא עולם לא אוהב קינוחים פרווה.

ג'קי נאבקת עם המישמשים ובצדק.  מישמיש מיובש הוא לא חוקי ולא מוסרי ולא ברור איך הוא עדיין נמצא איתנו כמאכל לגיטימי. נשארנו עם  קרב צמוד בין הכיסונים עם גבינה של סלמה ובין כדור ברלין של תום. והנה תום מנצח. סוף סוף.

סיבוב  שני  - הנה הגמר. נשבעים לכם, זה באמת הגמר!

סלמה מכינה פסטה עם בשר וירקות.  מה שהופך לאיטריות עם בשר על פירה ירקות. ככה זה במזרח התיכון , אתה רוצה מחאה יוצא לך יאיר לפיד. לא נורא. זו עדיין מנה טעימה אפילו שהיא לא טעימה, כמו שאומרת מיכל.

תום עם נתחי בשר חצילים ו - כמה מפתיע  - תפוחי אדמה!!!

אם היה אפשר להתחתן עם תפוחי אדמה הוא בטח היה עושה את זה, באירוע נהדר במלון ספורט באילת.

רגע ההכרעה הגיע. ושוב הוא הגיע. רגע, עוברים לצביקה הדר, לפרסומות, לנקודות השיפוט, לרגע מביך לעוד רגע מביך .איזה מתח! מי ינצח? האם תום " אני מוריד בפניך את הכובע"? או סלמה "זו לא היתה מנה טובה"?

תום מנצח!! אילו דמעות. הנה אפילו אשתו בוכה, או שזאת אחות של ג'קי, או שזה ביפ בורגניון. איבדתי את זה.

אבל היה טעים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה