חכמה בחיים, מטומטמת באהבה

"דווקא כשמדובר באהבה את כזאת מטומטמת לפעמים. זה לא הגיוני. את כל כך מוצלחת בכל התחומים ודווקא באהבה את מקבלת 'מספיק בקושי'", מעיין שם-טוב מנסה להבין את הבחירות הרומנטיות של חברתה הטובה

28/01/2013
מעיין שם-טוב קבלו עדכונים ממעיין
  • RSS
» את צריכה לשחרר, לא הוא (איור: thinkstock)

3 בנות, 5 שנים של חוויות ודירה אחת. בחודש שעבר העלו לגלית את שכר הדירה והיא החליטה שהגיע הזמן לעזוב. אחרי שבוע של אריזות וארגזים, ערב בנות אחרון. מהטלוויזיה שעדיין עמדה שם, הציץ מדי פעם דון דרייפר מ״מד מן״. ברקע התנגן פלייליסט שלא יבייש אף מסיבת רווקות. בקבוק יין אדום, ביסלי ועוגת שוקולד מונחים על ארגז קרטון, עליו כתוב בטוש שחור "שמיכות, סדינים, וציפיות".

"עדיין לא החלטתי למה להתחפש השנה. אני מאוד רוצה להתחפש לברבי אבל אין לי את קן. הוא לא רוצה אותי" גלית קיטרה ברחמים עצמיים על הבחור שהיא תקועה עליו כבר חודשים ארוכים. "אני לא מצליחה להבין אותך" קטעתי אותה. "דווקא כשמדובר באהבה את כזאת מטומטמת לפעמים. זה לא הגיוני. את כל כך מוצלחת בכל התחומים ודווקא באהבה את מקבלת 'מספיק בקושי'". אמרתי לה ברצינות וחתכתי עוד פרוסה מהעוגה שקרצה לי.

ככל שהשיחה התארכה, כך חשבתי לעומק על האבסורד שבעניין. הרי גלית רחוקה להיות בחורה טיפשה, ובכל זאת כשמדובר באהבה היא מתנהגת כמו אחת כזאת לפעמים.

״למה כשאנחנו כל כך רוצים מישהו, אנחנו בוחרים להתעלם מכל הסימנים שבדרך ומוכנים להסתפק בפירורים של חיבה?" שאלתי את עצמי.

התשובה הייתה לי די ברורה. זה היה האגו שלה שדיבר מגרונה בזמן שהעיניים שלה היו עצומות לרווחה. במקום להתמודד היא מעדיפה להתעלם. מוכנה להתלות על סימנים קטנים שרק הרחיקו אותה עוד יותר מהאמת הכואבת. אולי מר בחור הוא מניאק מדופלם ואולי סתם אחד שלא מעוניין. כך או אחרת, זאת היא שבוחרת לפתח ציפיות ולתלות תקוות מפירורים. יכול להיות שהוא בכלל בחור פחדן, כזה שמפחד להגיד לה את האמת בפנים, אבל אקסיומה פשוטה האגו הפגוע שלה מעוור אותה מלהבין – כשגבר רוצה הוא פשוט יתנהג כמו אחד כזה. אין לו שום צורך לעטות על העניין הילה של מסתורין.

"גם אני הייתי באותו מצב. אני מודה" אנה התערבה בשיחה והוכיחה לי שוב, שכולנו חוטאים ב"עיוורון האגו הפגוע" לפעמים. "בבחור התשיעי הסתכלתי למציאות בעיניים והבנתי שיש מישהו שלא רוצה אותי וזה בסדר. הבנתי שאולי הוא חתיך, שרירי וצ'ארמר לא נורמלי, אבל הכי חשוב שהוא יהיה בעניין. מנסיון, אחותי, את סתם משקיעה אנרגיות מיותרות וזמן יקר לחינם" היא אמרה לה ומזגה עוד קצת מהיין שנשאר.

״כנראה שגם הטובות ביותר נופלות בפח האשליות״ חשבתי לעצמי כשהקשבתי להן. כנראה שכל אחת עברה ימים שלמים, שבועות וחודשים במחשבות מה צריך לעשות, רק כדי שאותו מר בחור שלה, יבחין בה. בסופו של דבר זה מעייף וחסר תועלת. אנה הבינה את זה וגם גלית צריכה.

חצי שעה אחר כך. אותה שיחה. על השולחן בקבוק יין נוסף ופירורים של עוגה. ספה אחת, 3 בנות והדרך לאושר עוד ארוכה.

"למה הוא ממשיך להראות לי יחס, אם הוא לא בעניין?" גלית שאלה אותי ואת אנה. "שיפסיק לבלבל אותי פעם בשבוע עם הודעות, כאילו שבאמת אכפת לו מה שלומי. שיפסיק לעשות לי לייקים על תמונות. שישחרר אותי ודי. גם את הדירה הזאת שחררתי בסופו של דבר, כשהבנתי שאני לא יכולה לעמוד בשכר הדירה" היא אמרה בייאוש והתחילה לזייף בחינניות שיר מהסיקסטיז על בנות שכבר אז בנים שיחקו עם הלב שלהן . ​

Set me free, why don't cha babe

Get out my life, why don't cha babe

'Cause you don't really love me

You just keep me hangin' on

You don't really need me

But you keep me hangin' on

הקשבתי לתסכול שלה ותסכל אותי עוד יותר שהיא לא מבינה, שהיא חיה חיים של מישהו אחר. הרי זה לא מר בחור שצריך לשחרר, זאת היא שצריכה ללמוד להרפות. במקום זה, גלית, אנה ועוד הרבה אחרות, נותנות ללב שלהן לנהוג במהירות אל תהום, בלי לשים לב לתמרורים שבדרך. גלית אולי חושבת שהיא מצאה את הברבי בן המושלם עבורה, אבל בעצם היא מקבלת ממנו כלום ושום כלום. בסופו של דבר הוא רק בובת ברבי יפה, שעשויה פלסטיק ושלא מחזירה אהבה.

חבל לי עליה ועל הזמן שהיא מבזבזת, אבל אני יכולה להבין אותה. גם אני הייתי אחת כזאת. אני רוצה להאמין שכל אחד מתישהו עובר שינוי בחייו, כשהוא מתחיל לדרוש את היחס שמגיע לו לקבל. כמו בשוק חופשי וממש כמו בעל הדירה שלה, גם גלית צריכה להבין שהיא נכס נדל"ן אטרקטיבי בעיר הזאת, פנטהאוז יוקרתי בשדרות רוטשילד, ושהיא פשוט לא דורשת את המחיר הראוי עבורה. אני מקווה שיבוא יום והשינוי יקרה, אולי אז היא סוף סוף תקבל "מצוין".

>> לכל הטורים של מעיין שם טוב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה