האחוזות של חברי הכנסת בישראל

איפה גרים המתמודדים לכנסת, אלה שמבטיחים לנו לטפל בבעיית יוקר המגורים בישראל מיד אחרי שייבחרו? צפו בפנים, ואם זה לא מספיק, הכנסת רוכשת להם פינוקים חדשים

17/01/2013
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» ThinkStock

נשים בעבודה:

עבור שתי נשים, השבוע האחרון בעבודה היה קצת מטורלל. הראשונה, מלצרית באחת הפיצריות  הנחשבות בברוקלין, ניו יורק החליטה להעביר את המשמרת האחרונה במקום בעירום מלא. יש מצב שמקום העבודה הבא שלה הוא מועדון חשפנות אחרת קשה להבין את פשר ההתפשטות הנלהבת.

לגבי הבחורה השנייה משוודיה ממש מתבקש להגיד שהיא 'ירדה מהפסים'. מדובר במנקה בחברת הרכבות, שהחליטה שזה לגמרי סביר להתניע את אחד הקטרים, שהיא אמורה להבריק, ולצאת לנסיעה עצמאית ברכבת. כדי להפוך את האירוע לבלתי נשכח היא סיימה אותו בהתנגשות לתוך בנין מגורים. והנה הסרטון המתעד את האירוע הביזארי והטרגי הזה.

נדל"ן:

מה יכול להעלות את ערך הדירה? נוף לים, חנייה צמודה, חדר כניסה מפואר אבל גם ללא ספק, ניים דרופינג מגניב של סלבריטי בתור הבעלים הקודמים. אז השבוע, לידיעתכם, יצא לשוק בית פרטי מיד שנייה של נערה חומרנית. ובמילים אחרות, מדונה מוכרת אחוזתה בבוורלי הילס ב-22.5 מיליון דולר. בהתחשב בכך שהשבוע גם פורסם בכלכליסט שדירת 180 מ"ר בשכונת אלון ברמת השרון נמכרה ב-7 מיליון שקל (!?), נראה שפער המחירים כבר לא כל כך גדול. עכשיו רק נשאר לבדוק מאיפה מביאים את המיליונים או בעצם לאיזה בנק משעבדים את עצמנו לכל החיים עבור משכנתא נבזית.

ואם אנחנו כבר בנושא – הבחירות על ראש שמחתנו וכדאי מאוד לברר איפה גרים המתמודדים לכנסת, אלה שמבטיחים לנו לטפל בבעיית יוקר המגורים בישראל מיד אחרי שייבחרו. בכתבה הזאת תוכלו להציץ לבתים של ביבי, הרצוג, ארדן, יאיר שמיר, סילבן, בנט, בן אליעזר, לבני, דרעי, מופז ועוד. הרשימה ארוכה והבתים בחלקם, נותנים פייט לאחוזה של מדונה.

התרשמתם? הפינוקים לא מפסיקים פה. מסתבר שהכנסת כבר רוכשת לח"כים החדשים ציוד משרדי יוקרתי כגון  מסכי טלוויזיה, מיני־בר, ערכת קפה ועוד. החיים הטובים. מוציא את החשק ללכת לבחור, לא?

פרספקטיבה:

באיזה מקום ברשימת המדינות המשגשגות בעולם נמצאת ישראל? כמו בדרך כלל – מקום טוב באמצע. מצד אחד בקטגוריית ההון החברתי זכינו להגיע למקום 22 ומצד שני בכל מה שקשור לתחושת החופש האישי הידרדרנו עד למקום ה 118. ומה בשקלול הסופי? את התשובה תוכלו למצוא בכתבה כאן וגם ללמוד אלו מדינות עקפו אותנו בסיבוב ולמה הרשימה הזאת לא ממש תשמח את הנשיא אובמה.

תאוות בצע:

רדיפה חסרת מעצורים אחרי כסף היא אחד משבעת החטאים בנצרות הקתולית וברוב המקרים, חייבים להודות שמי שמתנסה בה הם גברים. עם זאת, מנכ"לית חברת hp  , מג וויטמן החליטה שגם בתחום הזה צריך לדאוג לאפליה מתקנת והשבוע פורסם שלמרות שהחברה סיימה את השנה בהפסדים ושהמניה שלה צללה ב 40%, המנכ"לית לא היססה לגרוף לכיסה יותר מ 15 מיליון דולר כבונוס.

מצד שני, אפשר להסתדר בחיים גם בלי בונוסים מנכרי עיניים. תלמדו, למשל, מאייל גבאי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה ומנהל רשות החברות הממשלתיות, שבתצהיר משפטי נחשף שהוא דורש שכר של 700 שקל על מינויו כמומחה בהסדר אי.די.בי של נוחי דנקנר. טוב לראות שהוא הסתדר בחיים גם לאחר שהוא עזב את השירות הציבורי.

השתדלות:

עד כמה רחוק ילכו חברות מסוימות כדי לשכנע את הלקוחות להשקיע במוצרים שלהם? בבנק אוף אמריקה החליטו להיות מקוריים והשיקו אפליקציה חדשה שתראה לחוסכים איך הם ייראו בגיל 100, מתוך כוונה לגרום להם לחסוך לפנסיה. רדיקלי? יכול להיות. אפקטיבי? ובכן, כדי לא להשאיר ספק החליטו בבנק שליד התמונות העתידיות יוצגו גם נתונים בנוגע לשיעור ההתייקרות של עלות המחייה עד שהמשתמש יגיע לאותו הגיל, כולל המחיר המשוער של מוצרים כמו חלב, לחם, ביצים, חשמל ומוצרי צרכנות אחרים שקרוב לוודאי שיזדקק להם. חבר'ה, תירו בנו וזהו.

אופקים:

אם להודות על האמת, ברוב המקרים המדורים הכלכליים עמוסים בסיפורים יבשושיים ומשעממים על מניות שקצת עלו וקצת ירדו ורגולטור זה או אחר שקצת מאיים וקצת מתחנף לבעלי ההון וכו'. אבל מידי פעם אפשר גם למצוא שם אייטמים שהם כמו יהלומים במכרה פחם – כל כך יוצאי דופן, כל כך מהממים שקשה להבין - מאוד קשה – מה הקשר בינם לבין נושאים כלכליים. הנה דוגמא מעיתון דה מרקר שפרסם השבוע ידיעה שעסקה בתופעה כואבת ומדאיגה – כיני הערווה בסכנת הכחדה. הייתי מביעה תמיהה על בחירות העורכים אבל חיפוש נוסף העלה שביום פרסומה, הידיעה הזאת הייתה הכי פופולארית בין הגולשים  ועם הצלחה לא מתווכחים.

סופ"ש נעים!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה