4 טיפולים שמצעירים עור בוגר

שוקלת ניתוח פלסטי בפנים? עצרי רגע. יש עוד טיפולי אסתטיקה שאולי שווה לך לנסות קודם. בחנו ארבעה טיפולים: פילינג קריסטל, פיסול פנים, מזותרפיה וגלי רדיו - למי הם מתאימים, מה היתרונות, מה החסרונות, ולא פחות חשוב, כמה זה עולה

22/01/2013
חן דגן קבלו עדכונים מחן
  • RSS
» ואולי תלמדי לאהוב את הקמטוטים שלך? (צילום: ThinkStock)

פיסול פנים לפי מידה

מה זה: מתיחת עור והחזרת הנפח האבוד לפנים בסדרה חדשה של חומצה הילארונית חדשה מבית STYLAGE. חומרי ההזרקה מכילים מניטול, אנטי אוקסידנט שתפקידו לצמצם אדמומיות ונפיחות אחרי ההזרקה. החידוש הוא שחומרי ההזרקה מופיעים לפי מידות, מסמול ועד לאקסטרה לארג', בהתאם לצרכי הלקוחה. חלק מהמזרקים (למשל לאזור השפתיים, הכואב במיוחד להזרקה) מגיעים עם לידוקאין, חומר המאלחש את הכאב בעת ההזרקה.

איך זה מתבצע: בקליניקות של רופאים בלבד, ובהזרקה לאזורים שאיבדו נפח כגון עצמות הלחיים, הסנטר או איזור הרקות. התוצאות מיידיות, אך רצוי לחזור לביקורת אחרי שבועיים כדי לבדוק האם יש צורך בתוספת חומר.

למי זה מתאים: ד"ר רוברט כהן, מומחה לרפואה אסתטית, אומר כי הטיפול מתאים לנשים מגיל 35 עד 70, הסובלות מאובדן נפח בפנים ומקמטים עדינים. קהל יעד נוסף הן נשים שירדו במשקל באופן משמעותי בעקבות דיאטה או ספורט ואיבדו נפח בפנים. תוספת הנפח תקנה פנים עגלגלות ומראה רענן בדומה לפני תינוק.

למי זה לא מתאים: לנשים בהריון, ולנשים בעלות צניחת פנים במצב מתקדם, שככל הנראה יזדקקו לניתוח הרמת פנים. אחרי הניתוח ניתן להוסיף נפח על ידי זריקות מילוי.

יתרונות: לראשונה המזרקים מגיעים במספר מידות, מסמול עד אקסטרה-אקסטרה לארג' (המידות מציינות את סמיכות החומר), והם מותאמים לצרכים הספציפיים של הלקוחה, בהתאם למידת הצניחה, הנפח המבוקש ואזור ההזרקה. לשפתיים, למשל, תתאים המידה סמול, ולהרמת לחיים יתאימו חומרים במידה אקסטרה לארג' עד אקטרה אקסטרה לארג'. אגב, מזרק במידה אקסטרה אקסטרה לארג' (לצניחה משמעותית של העור) חסכוני עבור הלקוחה – סמיכות החומר ויכולת ההרמה שלו מאפשרים שימוש במזרק אחד במקום בכמה מזרקים של חומרים אחרים.

חסרונות: החומרים נספגים ויהיה צורך לחזור על הטיפול מידי שנה עד שנה וחצי, תלוי באזור ההזרקה. וזאת בניגוד לניתוח הרמת פנים שלא יקנה נפח לפנים,  אך יטפל בצניחה לשנים רבות.

טווח מחירים: 1600-5000 שקל, בהתאם למספר המזרקים מזרק ולסוג החומר המוזרק.

.

מזותרפיה

מה זה: טיפול בו מוחדרים חומצה הילארונית, חומרי אנטי אייג`ינג  כגון ויטמינים, מינרלים ואנטי אוקסידנטים, וכן מזרזי זרימת דם לשכבת העור האמצעית (ומכאן השם מזו = אמצע). החומרים, כמו גם פעולת הדקירה עצמה, מגרים את העור ליצור קולגן חדש ומעניקים לו חיות וזוהר. תוצאות אפשר לראות כבר מהטיפול הראשון,  אך לתוצאות מלאות יש לחזור על הטיפול שלוש עד חמש פעמים

איך זה מתבצע: החדרת החומרים מתבצעת על ידי דקירה ידנית של עור הפנים הצוואר או המחשוף במחט דקיקה, ובמרווחים קטנים וקבועים, אחרי אילחוש במשחת אמלה.

למי זה מתאים: ד"ר גנדי נימרובסקי רופא אסתטיקה בכיר ברשת מרפאות פרופורציה, מציין כי מזותרפיה היא מענה לקמטוטים ולעור יבש דהוי ואפור, בגילאי 30 עד 50. הטיפול מקנה חיות, זוהר ולחות מתמשכת לעור ומונע הזדקנות.

למי זה לא מתאים: לבעלות קמטים עמוקים או נפילת פנים ניכרת. אז אין מנוס מניתוח.

יתרונות: שיטה בדוקה ובטוחה שנוסתה הרבה שנים בשטח, והוכחה כיעילה. ד"ר נימרובסקי מציין כי זוהי כמעט השיטה היחידה המסוגלת לטפל באזורים קשים ביותר לטיפול, כמו צוואר ומחשוף, שם העור דק ונעדר שומן תת עורי. בטיפול פנים ניתן לשפר את הקמטוטים שמעל הפה ולצידי העיניים.

חסרונות: בניגוד להזרקות המתבצעות בפעם אחת פלוס פגישת ביקורת, יש לחזור על הטיפול ארבע עד חמש פעמים עד לקבלת תוצאות מלאות. פיקניק זה לא - כואב לספוג הרבה דקירות על פני העור. בנוסף המזותרפיה לא נותנת מענה לקמטים עמוקים או לצניחה משמעותית של העור.

מחירים: מזרק – 2500 שקל, שני מזרקים - 4600 שקל, שלושה מזרקים – 6900 שקל (מספיקים לכשישה טיפולים).

.

טיפול בגלי רדיו

מה זה: מכשיר הפועל בטכניקה של גלי רדיו (RF) המוקרנים על העור,  מחממים את הרקמה התת-עורית, וגורמים למתיחת סיבי הקולגן הקיימים ולהיווצרות סיבי קולגן חדשים. התוצאה היא מיצוק העור ועידון עד מחיקה של קמטוטים. תוצאות מלאות יושגו בסדרה בת עשרה טיפולים. ד"ר מוניקה אלמן, מומחית לרפואת עור אומרת כי המכשיר תורם גם לשיפור בזרימת הדם ובחילוף חומרים והתוצאה היא עור מוצק ומתוח, עם ברק וחיות.

איך זה מתבצע: במקביל לחימום העור, ידית עם מחטים קטנטנות שמעביר המטפל על עור הלקוחה גורמת לפציעה מבוקרת של העור. תהליך הריפוי מהפציעה מגרה את העור ליצור קולגן חדש ועבה יותר. גלי הרדיו מוקרנים משלושה קטבים דבר המאפשר את תיחום הקרניים רק לאזור מוגדר, מבלי לפלוש לאזורים בלתי רצויים. בידית מתחלפת במכשיר ניתן למצק גם את אזורי הבטן, הזרועות ואפילו הישבן או ירכיים רפויים ולמצק אותם.

למי זה מתאים: לבעלות עור רפוי עם קמטים, קמטוטים וגבשושיות.

למי זה לא מתאים: ד"ר אלמן מציינת כי בעלות צניחה משמעותית וקמטים עמוקים יזדקקו לניתוח, הזרקות או שילוב בין השניים. כמו כן הטיפול אסור על בעלי קוצב לב, מטופלים שעברו תאונה או טיפול כירורגי עם צלקות קשות, ומטופלים שהושתלו בגופם שתלים מפלטינות או מתכות.

יתרונות: הליך לא פולשני ואפקטיבי למי שחוששת מהזרקות . לפי ד"ר אלמן, הטיפול מצליח לטפל גם באזורים בעייתיים שקשה לתת להם מענה כמו הקמטוטים שמעל השפה ומתחת לעיניים.

חסרונות: טיפול לא נעים היוצר תחושת בעירה וצריבה על העור. בעלי כתרים יחושו טעם מתכתי בפה. בניגוד להליך הקצר של ההזרקות,  כאן יש צורך בסדרת טיפולים ובטיפולים משמרים אחת לכמה שבועות או חודשים (על פי המלצת הצוות).

מחיר: 3600 שקל לסדרה של שישה טיפולי פנים או איזורי גוף. כל טיפול תחזוקה יעלה 560 שקל.

פילינג קריסטל בשילוב פילינג חומצות

מה זה: טיפול בפיגמנטציה וברפיון העור באמצעות פילינג קריסטל (מיקרו דמברשיין) בשילוב פילינג חומצות.

איך זה מתבצע: מכשיר ידני מתיז חלקיקי קריסטל על העור, ובו זמנית מבצע פעולת יניקה ועיסוי לימפטי. לאחר הניקוי מונח על העור פילינג חומצות בריכוזים שונים בהתאם למצב העור ולעונות השנה. בחורף ניתן לעלות בדרגת החומצה ולבצע קילוף בו העור נושל ומתחדש במשך שבוע. העור שנחשף אחרי הטיפול הוא חלק אחיד וזוהר. הטיפולים אורכים כשעה וחצי ומתבצעים בסדרה של שישה טיפולים. כתגובה לטיפול העור נושל מתקלף ומתחדש במשך כמה ימים.

למי זה מתאים: לפי אבי ונציה, קוסמטיקאי רפואי, הטיפול יתאים לנשים בנות 40 פלוס, הסובלות מרפיון, כתמי פיגמנטציה, חוסר אחידות בגוון ועור אפור ועייף.

למי זה לא מתאים: לבעלות קמטים עמוקים וצניחה מתקדמת של העור (אז הפיתרון יהיה הזרקת חומרי מילוי או ניתוח פנים).

יתרונות: מבין כל הטיפולים זהו היחיד המצליח לטשטש ולעיתים אף להעלים כתמי פיגמנטציה, ולהעניק לעור זוהר, חיות ואחידות גוון, שלא מושגים על ידי הזרקות או ניתוחים.

חסרונות: העור עלול לפתח רגישות לחומצות, לכן רצוי לבצע את הטיפולים בחורף, עדיף לקראת סוף השבוע אז אפשר להישאר בבית כאשר העור מתקלף. בכל מקרה יש להיזהר מהשמש ולהשתמש באדיקות במקדם הגנה. לעיתים העור מגיב באדמומיות שחולפת אחרי יומיים.

מחיר: 600-700 שקל לטיפול, בהתאם לריכוז החומרים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך