מאסטר שף: מזרח תיכון חדש

ערבייה, מרוקאית, וגרמני מגויר נכנסים למטבח. לא, זו לא התחלה של בדיחה, כי אם שלישיית הגמר של "מאסטר שף", שמבעד לכל הדמעות של העונה, הם גם הטבחים הכי ראויים. הדר לוי מתכוננת לערב הגדול

14/01/2013
הדר לוי קבלו עדכונים מהדר
  • RSS

יש לנו שלישיית גמר!!!

חיים כהן חזה את זה בתחילת הפרק: "נמצאת כאן שלישיית הגמר של מאסטר שף!". כולם היו המומים ומופתעים. למרות שנותרו בסך הכל ארבעה מתמודדים, אכן שוקינג. ג'קי, תום וסלמה. הם שלישיית הגמר של עונת מאסטר שף. כיאה לעונה שהתאפיינה בסיפורים קורעי לב נשארנו באמת אלי עם הבשלנים הכי טובים אבל מה שבטוח  - עם הסיפורים הכי טובים.

המשימה הראשונה היתה ליצור מנה שתראה את היסודות שלכם. מילים אחרות ל"מנה של בית", "מנת ילדות", "מנה של געגוע". איכשהו המתמודדים תמיד מבינים את האותיות הקטנות ויודעים להבחין בין כל הניואנסים ולייצר מנה שונה בכל פעם. כמה כבר געגועים יש??? אני מוצאת את עצמי מתגעגעת למנה של הגעגוע. אבל המתמודדים - אין להם זמן לזה. יש להם שעה, כולם בלחץ אך מפוקסים. יונתן רושפלד בתפקיד המבאס נשלח לעמדה אחר עמדה ומוריד בשיטתיות לכולם את הביטחון. "חזה עוף??? תחשוב שוב", "רק אורז?? את יודעת שזה חצי גמר היום?", "הסתפקת באיילנייר? אני הייתי שם גם ליפסטיק. תחשבי על זה".

החזה עוף של תום הוחלף בפרימיום, האורז של סלמה שודרג בצלעות כבש, הפסטה של ג'קי נקרעה היטב, הריזוטו של פאולין הפך מדוייק יותר, הכל נראה זורם עד ש.."חברים עליכם להכין עוד מנה. כזו שתראה מי אתם היום. יש לכם עוד רבע שעה להגיש מנה עוד 5 דקות ולהתחיל בעוד שעה וחצי מנה שניה שתוגש בעוד 56 דקות". מה?? לא משנה, עזבו אתכם מזמנים. פשוט תדמיינו שאתם בסיר לחץ.

ג'קי פורשת הצידה ובוכה.

פאולין מבשלת ובוכה.

סלמה מתרוצצת מחליפה עמדות וזועקת: "אין לי כלום, אין לי כלום!".

אל כולן נשלח המלאך הטוב חיים כהן עם מסר אחד: "את  טובה, את יכולה". הן מקשיבות ומסכימות. וממצב של "תזמינו לי מונית הביתה!", זה הופך ל"אה נכון. טוב בוא נמשיך לבשל. תחממו את התנור".

ורק תום לאורך כל הדרך לא נשבר. הוא מחושב, מדוייק, כיאה לגבר גרמני, הרגשות לא מתפרצים במהרה. צריך שיקרה משהו ממש חריג כמו שהיד שלו תיגע במחבת רותחת כדי שהוא יגיד שיט. ואנחנו נזכה לזעם מרוכז ממנו. שעבר תוך רגע.

המנות הראשונות הוגשו. הלוקוס של ג'קי , ללא ספק ה- מתמודדת של העונה, היה הצלחה.

העוף של תום - שוב מנה מושלמת מבית היוצר שלו. לשלב גזר הדין הגורלי עולות סלמה ופאולין.

פאולין, חביבתי, היא מקרה קלאסי של כשרון מתפרץ ולא יציב. המנות שלה תמיד משובחות תמיד מעניינות, אבל אז כשמגיע הילד הרע בדמות חוסר בטחון  - היא מאבדת את זה ומתרסקת.

סלמה, המתמודדת שחזרה לאחר שהודחה, מביאה את חום המזרח התיכון והבישול הערבי. היא אולי לא בעלת מעוף כמו פאולין אבל היא עושה את העבודה ומייצרת מנות ראויות וטעימות.

אנחנו נפרדים מפאולין בצער רב, רק כדי להבין מה הסוד של המנה המושלמת. המנה שתיקח אתכם היישר ממטבח האיקאה שלכם אל מטבח ערוץ 2 ותביא לכם תהילת עולם או לפחות את מיכל אנסקי ממלמלת: "חלום חלום חלום".

קבלו אותו:

>> המתכון למנת הגמר של מאסטר שף

המצרכים הדרושים:

1/2 קילו של "אני לא מפה"

תום - לא מפה. גרמני שעשה גיור ועלייה, וכיום הוא ציוני דתי נשוי ואבא לילד שחי בארץ הקודש. מהפך קיצוני כמו שאנחנו אוהבים. מפתיע, לא צפוי. מהמדינה שהיא סמל לשנאת יהודים, קיבלנו את המהפך המושלם.

ג'קי - היא מפה? תלוי איפה ה"פה" שלכם. חרדית מרוקאית עם תפיסת עולם צרה לכאורה, מגיעה ללב הפריים טיים כמו פסטה קרועה ומתעצבת  אל מול עיננו לפסטה שבלולים ארוזה ומהודקת.

סלמה - ערביה, מוסלמית, עם כיסוי ראש, צוואר ואוזניים. היא כאילו מפה, אבל עם יד הלב, כמה אנשים הופתעו ממידת האינטילינציה שלה? מהרהיטות שלה? מהרוח המתקדמת, גם אם היא בתוך רעלה?

12 כוסות של דמעות

ג'קי - מלכת הרגש של השלישייה. זכרונות מהבית בו גדלה, סיפורים על עוני אבל עושר רגשי, וסאבטקסט באמת מרגש שלפיו כל העונה היא בישלה בשביל אבא שלה. ג'קי היא השילוב של חולשה אנושית שקל להזדהות איתה, עם האופטימיות שצריך כדי להתעלות.

תום - אמנם מאופק, אבל הסיפור שלו מרגש, בעיקר כשדיבר על הגעגוע לאמא בגרמניה, ועורר מחשבות, מה גורם לאדם לעקור כך את חייו כדי להגיע למולדת הפתיתים.

סלמה - מאופקת כמו תום, אבל בשקט שלה יש משהו מרגש מאוד, במיוחד לאור הרצון הנואש שלה להישאר אחרי שהודחה כבר פעם אחת, בגלל תקרית הטימפרור המעצבנת.

100 גר' פרפקציוניזם

זה ללא ספק הסעיף של תום. סוף סוף אנחנו רואים  על המסך מתמודד שלא עושה לעצמו הנחות. בדיוק רב עם אינטליגנציה ושקט פנימי, הוא יוצר מנות ארוזות נפלא ואיכותיות. די להביט בצורת ההגשה של חזה העוף שלו  כדי להבין את זה. תזכורת: הבחור השתמש בשבלונה מקרטן!! כבוד.

אבל בוא לא נתבלבל, גם ג'קי וסלמה כל אחת פרפקציוניסטית בדרכה. ברגע האמת, ההקפדה של סלמה על פרטים והיצירתיות המדוייקת של ג'קי, עשויות לעשות את כל ההבדל.

אופן ההכנה:

לערבב את המרכיבים, לאדות אותם, אחר כך לבשל אותם, לצלות אותם (בצלייה מושלמת!), לפזר עליהם פרפום (שלא תגידו שלא למדנו מילים חדשות!), לתקוע אותם ברביולי (שלא תגיעו שהביקור לאיטליה לא השפיע עלינו!), ולהגיש עם 45% רייטינג.

או פשוט לקחת את ג'קי, לחמם, להגיש ולתת לחתולת הרחוב הזו לנצח.

בהצלחה, י'פסטה קרועה אחת.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה