הנשים עוד לא החליטו לגבי לבני ולפיד

אחוז המתלבטות הגבוה ביותר נמצא בקרב המצביעות הפוטנציאליות של "התנועה" ו"יש עתיד", בגוש השמאל-מרכז, ואצל "עצמה לישראל" ו"עם שלם" בימין. מה יעשו המתלבטות האלה ביום הבחירות? סקר סלונה ופאלנס פוליטיקס

10/01/2013
מנחם לזר קבלו עדכונים ממנחם
  • RSS

שבוע לפני הבחירות, 76% מהנשים אומרות שהן בטוחות שילכו להצביע. אלו שלא בטוחות טוענות שאין למי להצביע או שכולן אותו הדבר.

מקרב מי שכן יצביעו, מתברר שהכל עוד פתוח. שיעור גבוה מאוד של 39% מהנשים שאמרו שיצביעו למפלגה מסויימת לא בטוחות שאכן כך יהיה.

בנקודה זו בולטת במיוחד התנועה בראשות לבני – מחצית ממי שמצהירות כי יצביעו עבורה אינן בטוחות בכך. אחריה, בגוש השמאל-מרכז, "יש עתיד" ויאיר לפיד - 37% מהמצביעות הפוטנציאליות שלו, עדיין מתנדנדות. לגבי שלי יחימוביץ', מצביעותיה הרבה יותר יציבות, ורק 18% עדיין חושבות על זה. מספר זהה נרשם בקרב המתלבטות אם להצביע מרצ. בגוש הימין, 50% ממי שאמרו שיצביעו ל"עם שלם" או "עוצמה לישראל", עדיין לא לגמרי בטוחות. אצל "הליכוד ביתנו" ו"הבית היהודי" 32% מתלבטות. המפלגה היחידה, אגב, שלגביה היה 100% של בטחון בקרב מצביעיה - היא "יהדות התורה".

כמו בכל שבוע, אנו רואים שגם בקרב הנשים הליכוד ביתנו היא המפלגה המובילה וגוש הימין בראשות בנימין נתניהו נראה כזוכה בבחירות, אם כי בהפרש קטן יותר מאשר בכלל האוכלוסיה. שיעור הנשים המתלבטות עומד הפעם על 14%, ירידה משמעותית בהשוואה לשבוע קודם. ציפי לבני לא מצליחה הפעם ליצור לעצמה בסיס כח בקרב ציבור הנשים כמו בבחירות 2009 וגם שלי יחימוביץ לא זוכה לתמיכה גורפת של ציבור זה.

עם זאת לא נראה שיש בכך כדי לשנות את המאזן בין הגושים מאחר והמעברים, אם יהיו כאלה,  הם בין מפלגות הנמצאות בתוך הגושים.

הדוח הנוכחי מתבסס על ממצאי סקר שנערך בתאריכים 8-9 בינואר 2013 עבור סלונה על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס בהנהלת מנחם לזר.  הסקר נערך על גבי הפאנל הפוליטי של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט. בסקר השתתפו 350 נשים המהוות מדגם מייצג של הנשים באוכלוסיה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה –5.6%.

>> הצטרפו לפאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ותוכלו גם אתן לענות על סקרים ולהשפיע!

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך