בילויי השבוע - 16-21 ביולי

סוזן וגה בישראל, הופעות של מוקי ושל התפוחים, תערוכת פסלי נייר, פסטיבל קלאסי בגליל ופסטיבל בובות בחולון

15/07/2010
אפרת קולברג קבלו עדכונים מאפרת
  • RSS
» חוזרת לישראל. סוזן וגה

16.7 יום ו'

22:00 – סוזן וגה שוב בישראל – חוות רונית, געש

סוזן וגה, הזמרת והיוצרת האמריקאית, מגיעה בפעם השלישית להופיע בישראל. וגה החלה את דרכה המוזיקלית בשנות השמונים, ומוכרים וזכורים בעיקר שיריה מהאלבום  "סוליטוד סטנדינג", כמו "לוקה" ו"טומ'ס דיינר". אלבומה האחרון (אלבום אולפן שביעי) "ביוטי אנד קרים" יצא לפני כשלוש שנים. בהופעתה וגה מבצעת בחן שירים מכל הזמנים.

22:00 – מוקי – באמת ומקרוב – פאב הפינה, קיבוץ חמדיה

עם צאת אלבומו החדש של מוקי, "באמת ומקרוב", הוא יוצא לסיבוב הופעות במופע המשלב את מיטב הלהיטים משני אלבומיו המצליחים: "שמע ישראל" ו"עוקף מלמעלה". מוקי מלווה הפעם בהרכב נגנים במופע אקוסטי. מופעים נוספים יתקיימו ביום ד', 21.7, בטרבין בראשון לציון, וביום ה', 22.7, בפאב הפרה בשבי ציון.

17.7 יום ש'

22:00 – התפוחים בהופעה – קומפורט 13 תל אביב

לאחר שהות ממושכת מעבר לים, בניסיון להפיץ את המוזיקה שלהם, להקת התפוחים חוזרת לארץ. באלבומה החדש הלהקה משתפת פעולה עם ג'יימס בראון המנוח ועם שלמה בר יבדל"א, סולן ומייסד להקת "הברירה הטבעית". הלהקה מתכננת סיבוב הופעות בארץ וסיבוב פסטיבלים באירופה. במוצ"ש הקרוב הם יגיעו להרים את מועדון הקומפרט בתל אביב.

21.7 יום ד'

תערוכת פיסול מנייר –  אכסדרת האופרה הישראלית, שאול המלך, ת"א

ב-21  ביולי תיפתח באכסדרת האופרה הישראלית תערוכה של 15 דמויות מפוסלות מנייר, כולן דמויות מפורסמות מעולם האופרה. הזדמנות לאלה מאיתנו שלא מבקרים באופרה באופן קבוע להכיר קצת את העולם והדמויות המרכזיות מהאופרות הידועות. בין הדמויות: אמיליה מתוך נשף מסיכות של וורדי, אדינה מתוך שקויי אהבה של דוניצטי, טטיאנה  מתוך יבגני אונייגין של  צייקובסקי, מאדאם באטרפליי  מאת פוצ'יני, דסדמונה מתוך אותלו של ורדי  ועוד. יוצרת התערוכה: גילה להט.

פסטיבל "לא בשמים" – גליל עליון

בימים רביעי עד שישי יתקיים "פסטיבל לא בשמים", חגיגת לימוד חוויתית יהודית-ישראלית. במסגרת הפסטיבל ייקחו חלק כ-70 מרצים ואמנים. בין השאר יתקיים שיעור תלמוד עם הרב עדין שטיינזלץ, מפגש עם א.ב. יהושע בניסיון להבין את תשתית האנטישמיות, מפגש עם הסופרת גיל הר אבן על ספרה "לב מתעורר" ועוד מפגשים רבים.  אירועי המוזיקה שייתקיימו בפסטיבל כוללים מופע של דודו פישר עם הסימפונט רעננה בקרית שמונה, סיור מזמר לקברי צדיקים עם עופר גביש , קבלת שבת עם ג'קי לוי והאינקובטור, מפגש בין אתגר קרת ויהלי סובול, רונה קינן במופע אקוסטי ועוד ועוד.

הפסטיבל הבינלאומי ה-13 לתיאטרון בובות – חולון

ביום רביעי ייפתח הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון ולסרטי בובות,  עם מופעים חדשים, ועשרות בובנאים נבחרים מהארץ ומהעולם. הפסטיבל מתקיים השנה במרכז לתיאטרון בובות בחולון, ובמוקדים נוספים בעיר. במהלך הפסטיבל יתקיימו למעלה מ-80 פעילויות למבוגרים ולילדים, המשלבות אופרה, מחול, וידאו ובובות. במהלך חמשת ימי הפסטיבל, יתקיימו מופעים ייחודיים, ביניהם ארבע הפקות מקוריות בבכורה עולמית, שלוש הצגות בינלאומית מצרפת, סקוטלנד וצ'כיה, ארבעה סרטים מחו"ל, שתי תערוכות חדשות במוזיאון הבובות, מופעי חוצות, סדנאות לציבור הרחב, סדנאות מקצועיות לבובנאים וכנס "תיאטרון בובות ככלי טיפולי". במשך ימי הפסטיבל יהיה המוזיאון לתיאטרון בובות פתוח חינם לציבור.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך