זוהרת כמו בר רפאלי

אחרי שסיימה לארגן את בר המצווה, מגלה אימו של חתן השמחה ששוב הזניחה את עצמה, ושאולי לא מספיק להשקיע בשמלה, תספורת ומניקור, אלא כדאי לשקול גם פילינג ומילוי שפתיים

30/12/2012
טלי גביש קבלו עדכונים מטלי גביש
  • RSS
» רוצה להגיע זוהרת לאירוע (צילום: Thinkstock)

קשה להאמין שיונתן כבר בן 13. איך זה יכול להיות? איך ככה טס הזמן? טוב, זו בדיוק הבעיה, הזמן שטס. צעיר הבנים שלי חוגג בר מצווה, ואני, אימו בת ה-45, מתכננת כבר חודשיים את האירוע. אבל רק אחרי שקבעתי את התקציב, שעשיתי סקר שווקים, שבדקתי והזמנתי אולם מקסים, מצאתי קייטרינג איכותי ולא יקר; שלא לדבר על כל הארגון סביב העלייה לתורה, הכיבוד שיוגש במעמד המרגש, התרומה לבית הכנסת – פתאום קלטתי שדאגתי לכל, רק לא לעצמי.

עד שמצאתי זמן ללכת למדוד חצאית וז'קט איכותיים להופעה מכובדת בבית הכנסת, ושמלה קצת יותר טרנדית ומדליקה למסיבה עצמה - רק שם, בבוטיק היקר, הצלחתי להרים את הראש כדי להסתכל על עצמי. בחנתי את השיער ואת עור הפנים שידעו ימים יפים יותר והבנתי שזה ממש לא משנה כמה איכותית תהייה החליפה וכמה מדהימה תהייה השמלה – יש עוד כמה דברים שאני צריכה לדאוג להם כדי להרגיש טוב עם עצמי ביום המיועד; שאצטרך קצת יותר מבגדים חדשים כדי לתת כניסה, להיראות מטופחת וזוהרת. לקצור מחמאות מבני המשפחה והאורחים שיגיעו לאירוע מכל רחבי הארץ לא רק על האירוע המתוקתק, אלא גם על המראה שלי.

חזרתי הביתה קצת מדוכדכת. התחלתי לחשוב על כל ההוצאות, על החסכון ששברתי – באהבה, לנסיך שלי מגיע הטוב ביותר – ואיך זה שדאגתי לכל ורק לא לעצמי.

אחרי שהבנים הלכו לישון ובעלי הלך לשחק כדורסל עם החברים שלו, צלצלתי למיכל, אחותי. היא שמכירה אותי כל כך טוב ויכולה לאבחן כבר ב"היי מה נשמע", מה עוברת עליי. "הלכת לבוטיק שאמרתי לך?", שאלה. השבתי בכן רפה. "ראית חליפה שמצאה חן בעיניך? מדדת שמלות? אז למה את כזאת מעוכה?".

סיפרתי לה. ועל הדרך גם "נזפתי" בה שלא אמרה לי, שלא התריעה, שלא גילתה לי שאני ניראת קצת מוזנחת בזמן. "ניסיתי לרמוז לך", אמרה אחותי האהובה ברוך, "אבל את כל כך טרודה כל הזמן, רודפת אחרי הזנב של עצמך, שלא רציתי לבאס אותך עוד. חיכיתי להזדמנות".

אני רוצה להגיע זוהרת לאירוע, אבל מה אני עושה עם עצמי בזמן כל כך קצר - נשארו לי בסך הכל 3 חודשים? שאלתי את מיכל ומיד קיבלתי תשובה: "אני שולחת לך מספר טלפון של מומחה לרפואה אסטטית. אחרי הטיפול שלו – את ניראת צעירה בחמש שנים לפחות וזוהרת כמו בר רפאלי", אמרה וסימסה.  אמרתי לה תודה, אמרתי לה כמה אני אוהבת אותה, אמרתי לה שאין בעולם אחות יותר טובה ממנה, אמרתי לה שבורכתי בה, וסגרתי את הטלפון.

אבל למרות התשובה הבוטחת והברורה, הרגשתי שאני מאבדת ביטחון. תקציב לבגדים יש לי, לתספורת, צבע ומניקור – אני אמצא, זה כסף קטן, אבל מאיפה אקח עכשיו 2,000 שקל כדי להזריק חומר מילוי לשפתיים, ומאין אגרד 9,000 שקל לפילינג? אחרי כל ההוצאות שהוצאתי, הסכומים האלה נראים בלתי אפשריים ובלתי מושגים.

הלכתי לישון עייפה ועצובה. התעוררתי באמצע הלילה ולא הצלחתי להירדם שוב. קמתי מהמיטה, עברתי בחדר של הבנים, הרמתי ערמה של חולצות, ג'ינס וגרביים מהרצפה  וכיביתי את הטלויזיה. נכנסתי לסלון, העפתי את הכלב מהספה ונשכבתי עליה, בוהה בתקרה ומתפתה להדליק סיגריה. ואז הבנתי: תמיד אני האחרונה ברשימה, תמיד אני מוצאת תקציב "בשביל הילדים", כדי לקנות מכונת כביסה חדשה במקום זו שהתקלקלה, כדי להחליף את המכונית המשפחתית שעומדת לשבוק, לתת לזה, ולתת לזה, ורק לי לעולם לא נשאר. אבל לא הפעם. לחגיגה של יונתן אני מגיעה זוהרת כמו בר רפאלי, עושה כניסה וקוצרת את כל המחמאות שבעולם. הפעם אני חושבת על עצמי. לא עוד האחרונה ברשימה. אני עובדת מספיק קשה, אני מנהלת את הבית, אני אמא למופת ורעייה. מגיע לי.

מחר בבוקר אני מתקשרת לחברת האשראי שלי ומבררת על הלוואה, ומיד אחר כך, קובעת תור למומחה שמיכל המליצה. בר רפאלי, אני מאחוריך!

--------------------------------------------------------

רוצה להיראות טוב יותר? חברת Cal עושה את זה קל עם הלוואה ללקוחות כל הבנקים, שתאפשר לך לשפר את המראה לך. לפרטים נוספים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך