דה וויס: מלחמת האגואים

שרית ישי לוי חושבת שזכות המילה האחרונה בין אביב גפן ליובל בנאי, היא הדבר המשעשע ביותר בעונה הנוכחית של "דה וויס", בטח יותר ממתמודד בעל קול כזה או אחר

30/12/2012
שרית ישי לוי קבלו עדכונים משרית
  • RSS

מלך העולם אביב גפן. איך במחיר זמר מסלסל אחד קנה במוצאי שבת האחרונה את עולמו. עכשיו באופן סופי מוחלט וחתום, אביב הוא הכוכב של כוווולם, של הילדות ושל האמהות, של הצעירים ושל המבוגרים, של הסבתות ושל הסבים, של  חילוניים ושל הדתיים, של האשכנזים ועכשיו גם של המזרחיים. כל מה שחסר עכשיו זה שיגיע ל"דה וויס" מתמודד מאיזה כויילל וישיר זמירה של הרבי קרליבך ואביב יסתובב אליו ואז הוא יהיה גם כוכב של החרדים. אלוף! ואני לא אומרת את זה בציניות. האיש מכוון את דרכו לקונצנזוס באופן מעורר הערצה, עוד רגע הוא בן ארבעים והוא יודע שלהישאר בגילו במחוזות ילדי הירח זה פתטי.

יובל בנאי עוד רגע בן חמישים, אבל הוא לעומת אביב מתעקש להישאר ברוקנר'ול. אם למיק ג'אגר מותר בגיל שבעים, למה שיהיה אסור ליובל בגיל חמישים? ההתעקשות שלו משאירה אותו לפעמים בפינה, הצורך שלו להתעקש על וואן טרק מיינד בתחום השירה (הוא אמר שזמר צריך להיות מכוון לכיוון מסוים ולא להתפזר) מקבע אותו כשמרן, למרות השיער הארוך, חולצת המשבצות והפוזה. אביב לעומתו משתנה כל הזמן. מתאים את עצמו לסיטואציה. הוא יודע שכדי להיות קונצנזוס הוא לא יכול להתאפר בתוכנית פריים טיים כמו שהוא מתאפר בהופעות, הוא יודע שהכי נכון ל"דה וויס" זה טי שירט של ויקטוריה בקהאם ומכנסיים של מארק ג'ייקובס. תשאלו אותו - הוא מכיר את כל המותגים האלו מקרוב.

אביב בעונה הזו פחות בועט, פחות משתלח, יותר מפויס, יותר מודע לעצמו. ההצלחה האחרונה של השנה האחרונה ריככה את אופיו שאף פעם לא היה באמת באמת מתמרד. המרד, האיפור, התחפושות - זו הייתה דרכו לפלס לעצמו מקום בעולם שהוא חלם עליו מאז שהיה ילד קטן, אביב הוא ילד טוב. עקבתי אחריו מיום שלקח גיטרה ליד, הייתי בהופעה הראשונה שלו במרתף העליון בבית לסין כשהיה בן 17 ואמא שלו נורית הזמינה את חיים שמש מ"הד ארצי" כדי לשמוע את הילד שלה - והשאר היסטוריה. ראיתי אותו מחזר אחרי הזמרים והאמנים המפורסמים שהסתובבו בבית ילדותו. לא מתבייש להתייעץ, לבקש עזרה, לנדנד אפילו. אביב תמיד חישב את דרכו לצמרת והוא הגיע.

יובל לעומתו אף פעם לא היה סוליסט, הוא תמיד היה בלהקה וגם עכשיו ב"דה וויס" הוא בלהקה עם שלומי ברכה. הוא עיקש ולוחם, לא סתם היה גולש בילדותו ונלחם בגלים ובדיוק כמו לאביב יש לו וואחד אגו. ואם רמי קליינשטיין בעונה הקודמת היה עדין מכדי להשיב לאביב על ההנחתות, יובל הוא לא אחד שיוותר. על כל הרמה להנחתה של אביב הוא ישיב לו מנה אחת אפיים, הוא לא מאפשר לאביב לגנוב זמן מסך, הוא לא יצא אף פעם עם חצי תאוותו בידו, הוא יגיד את שלו ועד הסוף.

אביב הגיע לעונה הנוכחית מלא בעצמו,מסוחרר מעט מההצלחה הגורפת לה זכה. כבר בתחילת התוכנית הודיע שיפרוש בסופה ולא ישתתף בעונה הבאה, שאפו! אביב הביא אותה בכותרות וגנב את ההצגה עוד לפני שהתחילה. הוא נוזף בשלומי שבת ובשרית חדד שהם נחמדים מדי למתמודדים, הוא לא ירד מהוריד של גואטה עד שאפילו לשרית חדד ה"נחמדה" זה עלה על העצבים והיא השתיקה אותה וגם הזהירה אותו. דבר אחד אביב לא לקח בחשבון - שלשמאלו ישב אחד שיש לו פה יותר גדול משלו, שלא לדבר על אגו.

גם אביב וגם יובל גדלו בבית של הורים מפורסמים ואושיות תרבות, אך מבין שניהם הקהל מכיר יותר את אביב המוחצן שמרבה להתראיין ולהביע את דעותיו. יובל מופנם יותר. כמעט ולא תמצאו ראיונות אישיים אתו, לא רק בעיתונות הכתובה גם לא בטלוויזיה. אם וכאשר התראיין עשה זאת במסגרת הלהקה. הקהל מכיר את יובל בנאי הסולן של להקת משינה, הוא לא מכיר את יובל בנאי האיש. חייו האישיים אינם מונחים כספר פתוח למרות שהוא בנו של יוסי בנאי ובעלה לשעבר של אורלי זילברשץ. כמה מאיתנו מכירים את שמות ילדיו למשל? (למעט אלישע שהוא כבר אדם בוגר שפנה לקריירה רוקיסטית ומשחק בסרט) וכולנו, תודו מכירים את דילן ואת הדרך שבה אבא שלו מגדל אותו.במובן הזה יובל יותר מסקרן ואכן לאט לאט הוא נפתח ומתגלה עוד טפח מהאישיות שלו.

בשורה התחתונה, מלחמת האגואים וזכות המילה האחרונה בין אביב גפן ליובל בנאי היא הדבר המשעשע ביותר בעונה הנוכחית של "דה וויס" והיא בעצם הבידור האמיתי. המאבק ביניהם יותר מעניין,יותר מרתק ויותר סקסי, מכל מתמודד בעל קול כזה או אחר. ניתנת האמת להאמר: בעונה הזו לא רק  אביב גפן עושה את "דה וויס", יובל בנאי בהחלט נותן  לו בראש.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה