גדעון וגאולה סיפור אהבה, אבל מה עם החינוך?

רונית צח לא רוצה להפריע לאהבה המתוקשרת החדשה של שר החינוך, ערב בחירות, אבל מתעניינת במצב הרעוע של חינוך ילדינו טיפה יותר. ואיך זה שלא סיקרו את הבילויים הפחות פוטוגניים של גדעון סער?

23/12/2012
רונית צח קבלו עדכונים מרונית צח
  • RSS

ynet מדווח באומץ: "בהופעה חיה: גדעון סער וגאולה אבן מבלים. קבלו תמונות ראשונות של הזוג הכי מדובר במדינה - שר החינוך גדעון סער ומגישת החדשות גאולה אבן, שהעבירו ערב בהופעה של רמי פורטיס. הכי קולים. עכשיו מגיעה גם התמונה הראשונה של השניים - ביחד. אבן וסער בילו ביום שישי בהופעה של רמי פורטיס במועדון הבארבי בתל אביב, ונתפסו בעדשת צלם 'ידיעות אחרונות' כשהם עומדים במרפסת הקטנה שמול הבמה, המקום הקבוע של סער בהופעות של הזמר".

וואו. באמת, כל כך מרגש וחשוב הסיפור הזה. מזל שהשניים *נתפסו* בעדשת הצלם. מזל ש*את זה* התקשורת דוקא לא צריכה לקבור, והיא דוקא *כן* יכולה לפמפם כאילו אין מחר. מזל שגאולה וגדעון *הכי קולים*, וחברה שלה מספרת בטלויזיה שתפקיד אשת ראש ממשלה תפור עליה. מזל שכל זה קורה ערב בחירות.

כשמתרחשים דברים מסעירים כל כך בחייו הפרטיים של שר החינוך שלנו, הרי אין צורך להרחיב את הדיבור על עשרות מליוני השקלים שהולכים להרחבת התכנית לעידוד ביקורי תלמידים בחברון ובמערת המכפלה, במימון הסעות התלמידים ובהדרכות שם. אין צורך להזכר שמדובר בתוכנית שנהגתה במתכונת תוכנית ביקורי בני הנוער בעיר דוד ובהר הבית, בהפעלת עמותת אלע”ד - עמותת הימין הקיצוני שממשיכה במקביל במאמציה ליישב יהודים בסילוואן ולנעוץ אצבע משולשת נדל”נית בלב היישוב הערבי במזרח ירושלים.

הרי כשהשר סער מוצא אהבה זוהרת, אפרורי כל כך להתעסק בתגובות המורים שליוו את כיתותיהם באותם סיורים בעיר דוד, שעלותם נאמדת בכ-15 מליון שקלים, וסיפרו ש"האינדוקטרינציה של המדריכים הדתיים משפיעה על התלמידים וכי אין שום התייחסות לפלסטינים המתגוררים שם, להיסטוריה הרב-לאומית של ירושלים או לקונפליקטים שמאפיינים את העיר וכי רק הצד היהודי מוזכר".
.
מה שיפה בפרץ הרגשות האותנטי של השר הוא שאין גם צורך להזכר שוב בעיצוב מחדש של תוצאות המבדקים הבינלאומיים השנה, במסגרתם קפצו תלמידינו בזינוק מטאורי מעורר חשד הישר למקום ראשון במתמטיקה בעולם המערבי ולמקום שביעי בתוצאות המבדקים הבינלאומיים בעולם כולו. אין צורך, למשל, להזכר שמה שהשתנה שם זה בעיקר ניכוי המגזרים הפחות מצליחים - כרבע מתלמידי ישראל, שינויים מרחיקי לכת בניסוחי השאלות, ותירגול ממוקד ומפרך של החומר הרלוונטי בקרב אלו שכן נבחנו. מהפכה בהישגי תלמידי ישראל לא היתה כאן. מה שבעיקר היתה כאן, כך נראה על פי הגיון בסיסי -  זו מניפולציה בתוצאות, שלא לומר זיוף במבחן, של שר חינוך בישראל.

ומה בדבר השמועות הנוגעות לאיש ולבילוייו הליליים הקצת פחות פוטוגניים, אלו ש*לא נתפסו* בעדשת הצלם של ידיעות אחרונות? ובכן, אל תגזימו. הן אמיתיות בערך כמו שאשת ראש הממשלה שלכם משוגעת.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך