מפורסמים בלי שקל

המשוואה שנוצרה אצלנו בישראל – והיא אולי פחות תופסת בחו"ל - היא שאם אתה מפורסם ומצליח מקצועית – אתה בטח גם עשיר ובטוח גם מאושר. אבל בחיים זה לא תמיד עובד ככה ודוגמאות לא חסר

13/12/2012
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» מרתה סטיוארט, עוד שפית שהסתבכה, Getty

הפסדים:

סיפור החוב הבלתי נגמר של השף אייל שני תפס כותרות השבוע. יחזיר או לא יחזיר? ייכנס לכלא או ימשיך לככב בתוכנית הכי פופולארית על המסך? המשוואה שנוצרה אצלנו בישראל – והיא אולי פחות תופסת בחו"ל - היא שאם אתה מפורסם ומצליח מקצועית – אתה בטח גם עשיר ובטוח גם מאושר. אבל בחיים זה לא תמיד עובד ככה ודוגמאות לא חסר. השבוע בעיתוי מתאים במיוחד התפרסמה באתר הפינגטון פוסט רשימה של שחקנים, דוגמניות, זמרים ושחקני כדורסל שהמשותף לכולם הוא שלמרות התהילה הם נותרו בלי שקל בכיס. בינתיים בישראל, להבדיל אלף הבדלות, מפרסם גבי ניצן – מי שהוא אולי אחד הסופרים הישראלים המוכשרים והחשובים – פוסט כן וקצת עצוב בשם חוות החובות על המצב הכלכלי הרעוע שלו. שווה קריאה.

כסף:

אחרי כל זה, אם אתם עדיין חושקים בתואר 'מיליונר' (ובאמת, מי לא?) תוכלו לקבל מושג על דרך המחשבה של אנשים עשירים שמבדילה אותם מסתם בעלי עו"ש ממוצעים. הכתבה 'מה יכולים 99% מהאוכלוסייה ללמוד מהדרך שבה 1% מנהל את כספו?' מנסה להסביר לנו איך להשקיע את הכסף שלנו כמו החבר'ה מהעשירון העליון. לפחות, על הנייר זה יכול לעבוד.

ואפרופו השקעות, מידי פעם מתפרסמות בעיתונות הכלכלית כתבות שהן שיעור לחיים והכתבה הזאת: עמלה בעיניים  - 6 שיטות של הבנקים לעבוד על המשקיעים הקטנים בהחלט נכנסת לקטגוריה הזאת. מומלץ מאוד מאוד!!

ניהול נשי:

חדשות עצובות: מחקר חדש קובע שמריסה מאייר דווקא כן לבד. מסתבר שמנכ"לית יאהו שכיכבה השנה בכותרות ונתנה רוח גבית לנשים עם שאיפות מקצועיות גבוהות, נמנית עם מיעוט מדאיג של נשים שהצליחו להתברג לעמדות מפתח ב־500 החברות האמריקאיות הגדולות. לטענת מחברי המחקר: "הרבה כישרונות מתבזבזים מכיוון שהחברות לא מצליחות לקדם נשים". מה חדש?

ועם כל הכבוד למאייר, לא תמיד צריך לכוון גבוה כדי לקבל קצת השראה נשית. תכירו את גלית גרינר: ביום היא אמא במשרה מלאה ורכזת רווחה, ובלילה היא די ג'יי מצליחה.

קריירה:

ועם כבר נגענו בנושא עבודה, אז טופס קורות החיים שלנו הוא כידוע אחד המסמכים היותר נפיצים ורגישים שמייצגים אותנו. איך להפוך אותו לכזה שאי אפשר להתעלם ממנו? הרשת החברתית-מקצועית לינקדאין ניתחה לאחרונה 187 מיליון פרופילים של חבריה ושלפה מהם את עשרת המילים הכי שחוקות ברזומה. והמסקנה – במקרה הזה, עדיף להעיף את המילים האלה מקורות החיים. כאן תוכלו למצוא את הרשימה המפוקפקת בנוסף לכמה עצות לשדרוג הקו"ח.

ובאותה נשימה, לדברי סקר חדש שפורסם עכשיו בגלובס כרבע מבני הארבעים בישראל שוקלים להחליף מקצוע. אם גם אתם חושבים בכיוון של הסבה מקצועית – התלבטות לא פשוטה בכלל ובתקופה כלכלית מתוחה כמו שלנו בפרט – הנה מה שכדאי שתדעו בנושא.

צרכנות:

הנה שלוש כתבות שלא כדאי לפספס השבוע:

  1. מתכוונים לקנות מקרר חדש? בשבוע הבא זה יכול להשתלם לכם במיוחד: במסגרת מבצע מיוחד של משרד האנרגיה יסובסד מחירם של כ-50 אלף מקררים חדשים לעד כ-30 אחוז מעלות המקרר. הרווח שלכם יכול להגיע לסכום שבין 800 עד 1,250 שקל.
  2. לא נפרדים מהג'ינס? במבול ההתייקרויות שניטח עלינו בחודשים האחרונים מסתבר שכניסת רשתות האופנה הבינלאומיות לארץ, לצד תחרות מקומית עזה, חוללו שינוי בענף בגזרת המחיר שדווקא ירד משמעותית. אכן מהפכה.
  3. והנה עוד אחת: התמ"ת, כך התפרסם השבוע, פתח בחקירות נגד בתי עסק בעקבות תלונות של לקוחות בפייסבוק . טוב לגלות שסוף סוף השתדרגו שם וחשוב יותר - אם גם אתם נתקלתם בעבירות על חוק הגנת הצרכן וכדומה, אל תוותרו. מי שמתלונן – משפיע ועכשיו זה קל מתמיד. עובדה!

ילדים:

גם אתם בטח נותנים לדור הצעיר במשפחה לשחק בטלפון החכם כדי להעביר את הזמן או סתם כדי ליהנות מכמה דקות של שקט, אבל כדאי שתדעו שזה יכול להעלות הרבה יותר מימה שחשבתם. הלוס אנג'לס טיימס פרסם השבוע מחקר של נציבות הסחר האמריקאית שמצביע על כך שרוב האפליקציות שמיועדות לילדים עוקבות אחריהן בסתר כדי לקבל מידע אישי בעיקר על ההורים. המטרה -  לעזור למפרסמים לשתול פרסומות ממוקדות יותר. כדאי להיזהר.

סופ"ש נעיםhttp://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000804666 - fromelement=hp_folders_3266
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה