יועצת ההנקה ששינתה את חיי

"הדי הפשיטה את מעיין ואותי בחלק עליון של הגוף ומעיין פשוט הונחה עלי והתחילה לזחול לכיוון הפטמה", כשכואב, מתסכל ומייאש - טוב שיש יועצת הנקה שתעזור לתינוקת ולאמא למצוא זו את זו מחדש

10/12/2012
נורית ברנדמן קבלו עדכונים מנורית
  • RSS
» נורית ומעיין

הדי הרפז חוללה אצלי נס והעצמה בלתי רגילה.

ידעתי שאני רוצה ילדים בנוסף לחמשת ילדיי המדהימים וכך היה, אך לא הייתי מוכנה לסוג הריון כזה מיוחד. הריון בסיכון גבוה. בשבוע 29 התגלתה אצלי רעלת הריון ואושפזתי. בשבוע 32 הרעלת התפרצה בבת אחת ועברתי ניתוח קיסרי חירום. מעיין נולדה במשקל קילו ו-326 גרם, והועברה לפגייה.

מאוד רציתי להניק את מעיין וידעתי שזה יקח זמן כיוון שהיא היתה צריכה להתחזק ולעלות במשקל.

שבועיים עברו מיום הלידה והאחות בפגייה שאלה אותי אם אני רוצה להחזיק אותה, "בטח" עניתי. היא הוציאה את מעיין מהאינקובטור, כל כך קטנה ושברירית, בת 34 שבועות וזו היתה הפעם הראשונה שהחזקתי אותה. תנוחת קנגורו זו תנוחה שבה התינוק מוצמד לגוף האם ללא בגדים, חש את חום גופה ושומע את דופק הלב שלה, וכך היינו אני ומעיין ולפתע מעיין מתחילה להזיז את הראש מצד לצד ונתפסה על הפטמה והתחילה לינוק. איזו הרגשה נהדרת.

אבל כמובן שהיא לא יכלה לינוק והמשיכה לקבל דרך הזונדה את החלב שלי. לאחר שמעיין יצאה מהאינקובטור ועברה לעריסה, ניסיתי כמה פעמים להניק אותה, אך לא היה לה הרבה כח לינוק וגם הפה שלה היה קטן והפטמה שלי היתה גדולה, הנחתי לה, אמרתי לעצמי שכשאנחנו נשתחרר הביתה, נעבוד על ההנקה. אז היא אכלה את החלב שלי דרך בקבוק.

השתחררנו הביתה לאחר חודש. ידעתי שיש לי את כל הזמן בבית להניק אותה, אבל כשניסיתי זה לא הלך. מעיין שקלה 2 קילו, ולא עלתה במשקל. המשכתי להאכיל אותה מבקבוק. בזכות היותי דולה ובוגרת של ללדת ביה"ס למקצועות הלידה שלי, נחשפתי לקורס מדריכות הנקה שבדיוק נפתח והגיעתי לשיעור הקליניקה בראשות של הדי הרפז המדהימה.

כבר בפגישה הראשונה הבנתי שהדי היא אישיות לא רגילה. העדינות והגישה שלה לאמהות ולתינוקות, והשפה בה היא מדברת עם התינוקות ריגשו אותי עד מאוד. היא היתה מדברת למעיין ומחזקת אותה ומחמיאה לה. הדי הפשיטה את מעיין ואותי בחלק עליון של הגוף ומעיין פשוט הונחה עלי והתחילה לזחול לכיוון הפטמה. היניקה שלה פשוט היתה חזקה, דבר שלא הצלחתי להרגיש בפעמיים הקודמות שהנקתי אותה. שמעתי את הבליעה של החלב והלחיים שלה זזו והיא היתה עירנית,

המשכנו לעבוד בבית, וזה לא היה קל. בכל שבועיים היינו מגיעות לקליניקה. העלייה היתה איטית ולהדי היו הצעות לשיפור, למשל שימוש בטיפות פרוביוטיקה שעוזרות לאוכל להיספג, ועזרו למעיין לעלות 100 גר', יחסית ל-80 גר' בשבוע שעלתה לפני כן. בנוסף לזה הייתי שואבת לה חלב בצד ולאחר כמה שעות הייתי אוספת את השומן שהצטבר למעלה, ומוסיפה אותו לכוסית חלב ששאבתי במקביל וכך יצא שמעיין היתה מקבלת כמות כפולה של שומן כשהייתה אוכלת חלב שאוב מבקבוק.

מעיין בעצם התחילה לינוק בגיל 3 חודשים. כל עלייה במשקל, כל שינוי אצל מעיין, הייתי ישר מדווחת להדי, בהודעה בפלאפון ואפילו שולחת לה תמונות. הדי כ"כ שמחה על כל התקדמות אצל מעיין. בגיל שנה הן התאחדו, ואפשר היה לזהות את החיבור המיוחד שלהן.

עד היום אנחנו בקשר. אם לא היתה לי את התמיכה של הדי לא היינו מגיעות להשגים שלנו. מעיין השלימה את כל הפערים במשקל והיום היא בת שנה וחודשיים, עדיין יונקת ואוכלת הכל.

מעיין הגיבורה שלי והיא מדהימה!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך