האישה שלימדה אותי לגעת בעצמי

"ס' ניחנה בביטחון עצמי שאיפשר לה לאהוב את גופה הוויקינגי על כל פגמיו ולשאת אותו בזקיפות קומה" , נונה ד. נזכרת בשותפתה לדירה, שלימדה אותה את כל מה שהיא צריכה לדעת על מין - ובמיוחד עם האדם שהיא הכי אוהבת, עצמה

25/03/2013
נונה ד. קבלו עדכונים מנונה
  • RSS
» מה היה קורה אם לא היינו נפגשות? נונה ד.

אילולא נפגשתי בגיל חמש-עשרה עם ס' ייתכן מאוד שמסלול חיי הזוגיים והמיניים היה שונה בתכליתו, משום שסטטיסטית הרוב המכריע של חברות הילדוּת שלי נישאו לחבר הראשון או השני שלהן, ונתקעו בחיים עמוסי עבודה מוקדם מדי בחייהן - כך שבין הצאצאים המנוזלים והבעל שהן סובלות בקושי לבין שאר קשיי היומיום נמחקו להן את כל החלומות והפנטזיות, ולפי הזעף הקבוע על פניהן והכיווץ השנָאוּצֵרי של מצחן וגבותיהן ניתן לקבוע כמעט בוודאות שהן רחוקות שנות אור מסיפוק רגשי ו/או מיני.

המפגש הגורלי הזה הציל אותי כנראה מחיי עקרת בית בינונית, שכפשרה עם היקום נשואה לזכר כלשהו שמכיר תנוחה אחת שנוחה לו לגמור בעשרים שניות. ביחד היינו בוודאי מגדלים ילדים וכרס (לא שלבד לא גידלתי אחת משלי), ומעבירים את חיינו בייאוש סביר בבהייה בטלוויזיה. ה"היי-לייט" של חיינו המיניים היה מסתכם כנראה בצפייה משותפת בסרט כחול, כשכל אקרובטיקת התנוחות והתשוקה שנוטפים ממנו היו רק מעצימים את עליבות חיי המין שלנו.

טוב... בסדר... עד לכאן אני שומעת את התרעומת הפמיניסטית שבוקעת מגרונן של קוראותיי: "זה לא חייב להיות ככה... יש לך זכות בחירה... אישה אמורה להיות אדונית לגורלה ולאורגזמותיה..." ועוד משפטי העצמה למיניהם. אבל האמנה לי בנות יקרות שכאחת עם קארמה בעייתית, הייתי מקבלת את כל החבילה של החלום וניפוצו: שמנה מותשת בטרנינג של ספונג'ה עם בעל עייף ותסכול של היעדר אורגזמות.

לגור איתה

מהשנייה הראשונה שפגשתי בה נשביתי מכושפת בקסמה, ועוד טרם מלאו לנו שש עשרה שנים כבר שכרנו דירה בצפון הישן של תל אביב. איך כל כך מוקדם? כל אחת מהסיבות ההפוכות לגמרי: אני כבר התגלגלתי כשנתיים בדירות שכורות עקב יחסים עכורים בבית הגידול של הוריי - בין אמא אלימה לאבא מתאבד סדרתי לא היה מי שיעצור בעדי. לעומתי, ס' גדלה לזוג הורים מעורבים ומתפקדים, שהאהבה שהפגינו כלפי ילדיהם וגם האחד כלפי השנייה הייתה זרה ומוזרה בעיניי - כהורים אכפתיים ומעצימים את ילדתם המתבגרת נתנו את הסכמתם לס' לצאת להרפתקת עצמאות בדירה שכורה.

היו בה כל המרכיבים של מנטורית מהעולם הגדול שהפנטו בינונית מהפריפריה שכמותי: שפע של ידע נרחב במוסיקה, בקולנוע, במשוררים ובשאר פניני תרבות שמוקצים מחמת קשיי היומיום בשכונה העלובה בה גדלתי. היו בה טונות של עוצמה נשית, שנינות מלאת הומור שחרחר ודעתנות מרתקת.

ומעל לכל אלו, ס' ניחנה בביטחון עצמי שאיפשר לה לאהוב את גופה הוויקינגי על כל פגמיו ולשאת אותו בזקיפות קומה גאה שהפכו אותו נחשק כל כך, ובמוח מיוחד עם חופש מחשבתי משוחרר ממוסכמות שאיפשר לה לחוות אהבות מיוחדות ושאר סיפורי אהבהבים בלתי שגרתיים, ובעיקר, לבחור את חוויותיה המיניות, בין אם מדובר באורגיות סוערות או במשגל מיסיונרי פשוט. הערצתי את ס' על ששלטה ברצונותיה ולא נגררה כמוני להרפתקאות מיניות (חלקן פיצוציות... לא מתלוננת) שלא אני בחרתי, ושהסיבה העיקרית שנקלעתי אליהן הייתה לרצות את הזכר שעמי.

הזרם המרכזי

מהנערה הגאונה הזאת למדתי את יופיים של יחסים מזדמנים, למדתי שגם אהבה ללילה אחד היא אהבה, ושהצורך להיקשר הוא המבלבל לעתים קרובות בין רגשות של אהבה לבין סתם התרגשות של תאווה. אבל תרומתה הגדולה של ס' ללימודי הבנת הצרכים המיניים שלי הייתה ביום בו היא גילתה שעם כל זה שאני כבר מזדיינת עם ותק, מעולם לא אוננתי או אפילו בחנתי מקרוב את כל המנגנון הנשי. המסמך האנושי המזעזע על חוסר קשר אינטימי עם האיברים הכי אינטימיים שלי גרם לס' להושיב אותי לסדנת "עשי זאת במו ידייך" נוסח בתיה עוזיאל:

"קודם כל, קחי איתך מראה קטנה לאמבטיה ותבדקי שיש המון מים חמים בדוד, מכיוון שאם הם יתקררו טרם תגמרי, הדגדגן שלך יתכווץ כמו זין בבריכת מי קרח. אחרי שאת ממקמת את משמנייך הנפלאים באמבט שמילאת, אני ממליצה לקחת את המראה ולפשק את השפתיים – לא של הפה, יא מפגרת – ולהתבונן היטב בכּוּשֶלָאִימָשְלָך. אחר כך קחי את הצינור של המים, תבריגי החוצה את השפופרת שלו ותווסתי לך את החום והזרם שעושים לך נעים בדגדגן. מכיוון שמדובר פה בשיאים שאינך מכירה עדיין, עדיף לחכות לרגע שהבית ריק מאנשים, כדי שקריאות ההתפעלות וגניחות התרועה שלך לא יסגירו אותך". אמרה ולא יספה.

ואכן, עולם חדש ומופלא נפרש בפניי. מאז ועד היום, בכל פעם שאני מתייחדת באמבטיה עם עצמי, ומיד אחרי שהליבידו הגואה הושקט והותש בעונג הזרם אני שוכבת נינוחה, מרוקנת מדאגה ומלאה מסיפוק, ותוך כדי בהייה בשדיי הצפים כשני איים ושבילי הוורידים המובילים אל הפטמות הזקורות בראש הגבעות אני תמיד נזכרת בס', אהובתי הראשונה.

פויה! לא יפה! נא למחוק מראשכם המלוכלך כל סצנה לסבית.

>> לכל הטורים של נונה ד.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך