תמות יום א': כי השבוע יצליח לך עם האייליינר

שני אייליינרים שמחדדים את הלוק, החוצפה של קרלה ברוני ותיק קז'ואל מקסים לעבודה - המדור שנלחם בשביזות יום א' עם הדברים שיהפכו לכן את השבוע ליפה יותר

02/12/2012
מורן קדוסי קבלו עדכונים ממורן קדוסי
  • RSS

כי את יכולה להצליח עם האייליינר

הדוגמנית האיטלקיה ביאנקה באלטי. אייליינר לוהט (צילום: GettyImages)

אחרי התמכרות ארוכת שנים לעיפרון העיניים האפרפר כהה של רבלון (Luxurious Colour Eyeliner) ולעיניים חתוליות ומעט מרוחות בעפעף התחתון, עברתי בשעה טובה לשימוש תדיר באייליינר נוזלי ולעיניים חתוליות זוויתיות בהרבה. בהתחלה חשבתי שהסיבה לכך היא שפשוט הגיעו אליי שני אייליינרי טוש טובים, אבל אני מניחה שזה יותר מאשר הנסיבות. זה נראה לי יותר קשור למעבר המנטלי מטשטוש לחדות, מכוונות מעורפלות לכאלו בהירות, מקהות חושים לעירנות שיא, מדמדומים לזריחה.

אז בחודשיים האחרונים אני צמודה לשני אייליינרי טוש חדשים – Rapidblack Penultimate Eye Liner של מאק (107 שקל ל-1 גרם) ו-Easy Liner של שיק (35 שקל ל-1.5 מ"ל).

למעלה: ראפידבלאק של מאק, למטה: איזי ליינר של שיק (צילומים: יח"צ, לירון ליבה)

בינתיים אני מוצאת את פורמט הטוש כנוח ביותר למתחילות. אופן האחיזה המוכר מסייע ליד יציבה וחוד הלבד הגמיש מקל על השרטוט. שני האייליינרים מצויינים, בעלי פיגמנט שחור חזק בגימור מבריק ועמידים מאוד (שורדים יום שלם בעבודה או לילה של מסיבה ואפילו כמה דמעות). למרות הסקס אפיל המובן של מאק, אני נוטה יותר לזה של שיק – החוד שלו ארוך פי שניים וגמיש מעט יותר ויש לו משטח אחיזה עשוי סיליקון (יציבות, יציבות, יציבות!). הכי כיף זה שהדיוק של האייליינר הנוזלי מאפשר מנעד רחב יותר של סגנונות. הנה כמה כיוונים שאני אוהבת במיוחד:

למעלה משמאל ובכיוון השעון: סופיה לורן, איטלקייה קלאסית (1964); אווה מנדז על שער אלור (2010);
אהובתי הנצחית איימי וויינהאוס באייליינר מוגזם; ודוגמנית מאחורי הקלעים בתצוגת ג'ונתן סאונדרס לאביב-קיץ 2013 (צילומים: GettyImages)

כי את לא חייבת להיות ממלכתית

קרלה ברוני על שער ווג פריז (צילום השער: מרט ומרקוס)

כמה יפה קרלה ברוני על שער גיליון חג המולד הכפול (דצמבר-ינואר) של ווג פריז. ברוני לא רק מתנוססת על השער בתצלום כובש בפשטותו – עם חולצת ג'ינס, שיער פזור מתנופף ואיפור בלוק טבעי - היא גם העורכת האורחת של הגיליון לצידה של עמנואל אלט, העורכת הראשית. במסגרת תרומותיה לגיליון: חשיפה של הסטודיו שלה, איחוד עם חברותיה הסופר מודלס כריסטי טרלינגטון, יסמין לה בון והלנה כריסטיאנסן, מתכון לריזוטו כמחווה לשורשים האיטלקיים, אה, ואמירה אנטי פמיניסטית שחוללה סערה ברשת - כי הרי אין יותר סערות בעולם האמיתי.

מה אמרה ברוני? ש"אנחנו לא צריכות להיות פמיניסטיות בדור שלנו". האמירה הבעייתית הזו, בתוספת ההמלצה של ברוני לפני חודש לואלרי טרירוויילר, זוגתו העיתונאית של נשיא צרפת המכהן פרנסואה הולנד, להינשא לו – הספיקה כדי להתחיל חגיגה בטוויטר.

זה לא שינה הרבה שהמשפט יצא החוצה כשהוא נטול הקשר רחב, ושלא היה ברור מהדברים שפורסמו באיזה טון נאמרו (אולי אירוני? אולי משועשע?). קרלה ברוני וסרקוזי כבר מזמן לא, וגם סרקוזי ומוסד הנשיאות כבר לא, אז למה עדיין מצפים מברוני להתנהג בכזו ממלכתיות? לא כל אחת צריכה להיות לוחמת למען הפמיניזם, מספיק לה פשוט ללכת בדרכה ועם האמת שלה.

כי נמצא תיק קז'ואלי מקסים

קולקציית החורף של גאפ כבר נמצאת בחנויות הרשת, אבל מלבד סווטשירטים מפנקים וסריגים נעימים, אינני יכולה לומר שאני מוצאת בה את הסטייל שאני מחפשת. קז'ואל אמריקאי לא ממש עושה לי את זה, אבל יש שם פריט אחד שלגמרי אפשר לשלב בכל לוק – תיקי הטוט של גאפ: תיקי קנבס מנומרים בשני גוונים (199 שקל) ותיקי עור בצבע חום או וורוד פוקסיה (550 שקל). העיצובים נקיים והם בדיוק בגודל המתאים בשביל תיק לעבודה או לסידורים, או לחוף הים! כן, גם היום (ראשון) יש באזור ה-25-26 מעלות, ואנחנו כבר בדצמבר! אם זו לא סיבה שמחסלת לבדה את שביזות יום א', אני לא יודעת מה כן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך