מאסטר שף: לעשות קציצות מג'קי

שי בחר בג'קי להתמודד מולו במשימת הדו קרב, כי היא חשב שהוא חזק והיא תפסיד. והוא צדק. אבל להדר לוי יש תקוות גבוהות מחתולת הרחוב, ובזמן היא מחכה שתפתיע, היא מצאה מלאווח. צופה ב"מאסטר שף", ומבשלת מה שיש בבית

26/11/2012
הדר לוי קבלו עדכונים מהדר
  • RSS

תמו המלחמות. הרעמים נדמו. וחזרנו לטובת התנור שחומם מראש ל-150 מעלות, ולטובת השיגרה המלטפת של מאסטר שף.

אני: רעבה.

מה אכלתי היום: מנת פלאפל. שוב אותה טעות . אבל אם ביבי לא לומד מטעויות מה רוצים ממני.

שקט .מתחילים. לא  באנו לנוח, כי הנה שוב מלחמה. דו קרב. כך אומר אייל שני. שטובי המוחות עדיין עובדים על כיפת ברזל להגיגיו.

והנה המשימה: לבחור בן זוג או חומר גלם. טוב שלא תיארתם את הדילמה של החיים.

כסף או נבחרת. אהבה או מלחמה. בן זוג או חומר גלם. למרות שלפי התפיסה הנשית כל בן זוג הוא גם חומר גלם, הרי גם  אם יתנו לנו את מיסטר פרפקט על מצע של עלי נענע לא נרצה אותו. אחרת איך נוכל לשנות אותו, לעצב אותו, להוסיף לו תבלינים? פטריות, קישואים, דבש, סילאן . עזבו אתכם מבישול - בוא נראה איך בוחרים בן זוג. איך? בדיוק כמו בחיים.

זוגיות משיקולי אגו - "היא יותר חלשה ממני וזה  מה שיחזק אותי". כך בוחר שי, מהנדס מחשבים, את ג'קי  חתולת הרחוב.

שי היה בטוח שג'קי לא תאיים עליו עם האותנטיות שלה, גם לא כשהיא בוחרת את העגבניות כחומר גלם. מה ששי לא יודע שג'קי היא לא כמו שהיא נראית, היא לא אובייס כי בתוכה בדיוק כמו בקציצות שלה, יש עגבניות מיובשות שיתקפו אותו . כי מה לעשות - חתולות רחוב עובדות גם כשהמחשב נתקע. כרגע זה לא עזר לג'קי; היא הפסידה לרביולי בחמאת עגבניות - אבל לחתולה הזו יש הרבה נשמות, אני לא דואגת.

הזיווג המאתגר - זוגיות שתאתגר אותך ותעיף אותך גבוה. תום, הגרמני הקלאסי בוחר בסלמה, הערביה מתוחכמת. הם שניהם חדים ומורכבים ולא מתביישים לעמוד אחד מול השני, כשביניהם ניצבת כרובית. הוא מכין קרם כרובית, היא שמה אותה בין קבב וטחינה. בדיוק כמו בעמוד ענן לא ברור מי ניצח ומי הפסיד. גם אחרי ההעדפה הברורה של אייל שני לתום.

הפכים נמשכים - מיה הטבעונית ואיתי הבשרי לא בחרו זה את זו, אבל יצאו ביחד. איתי צריך לבחור חומר גלם: היה יכול לקחת את הביצים, אבל אין לו ביצים לבחור ביצים אז הוא בחר פלפלים. היא רק רוצה להתחיל לשחות בין הירקות, הוא יעשה את הבשר הכי טוב שהוא יכול עם הפלפלים האלה. המון תחרותיות, פחות מדי פרגון ובסוף בקר סצ'ואן וקרקרים משונים מפולנטה. הוא ניצח, היא הפסידה. ואנחנו גילינו שוב שהפכים לא באמת נמשכים, זו המצאה של רומן רומנטי. הפכים נמשכים. למריבות.

הזוגיות הטיפולית - ויקי ושניר. הם נראים לא מתאימים. הם באמת לא מתאימים. אבל אז, לפתע פתאום: הוא נזקק לה. והיא פורחת. כך קרה ששניר, רקדן, כן, שניר הרקדן!  חתך את האצבע והתנהג כאילו פגע בו טיל פאג'ר 5. מה שגרם לויקי להוציא את כל האמהיות שבה ולתמך בו, לאהוב אותו ואפילו לסלוח לו שהוא בחר בסילאן. כי אין לה מה לעשות עם סילאן! חוץ מפצפוצי אורז קראנצ'ים עם שבבי קורנפלקס וקרם מסקרפונה. וואט אבר.

הייתה לנו גם זוגיות משעממת (2 בנות וגבינות) הזוגיות האפלטונית (אלינור ופטריות), וזוגיות מתוך פשרה (כל בנות תל אביב מעל גיל 30 אבל זה כבר לא קשור).

הגיע תורי. אני צריכה לבחור בן זוג או חומר גלם. בן הזוג שלי בעבודה  והוא זה שיודע לבשל. מה שאומר שנדפקתי. אבל  אני לא בוכה: אצלנו לא בוכים סתם, אלא אם כן מדובר במעמולים או בקורנדוג גבינה. אני  והכלב שלי לבד בבית, שוב. נאכל מה שיש. חומר גלם. מקרר זה נחשב חומר גלם? כי זה כרגע מה שיש לי. אבל אז אני פותחת את המקפיא ושם, בין  אריזה של טבעול למגשי קרח ריקים, עומד לו הנסיך של תימן - המלוואח.

זה חומר הגלם שלי. כן, אבל אני לא אעשה אותו בצורה הקיטשית עם עגבניות מרוסקות, כי אני לא בחורה קיטשית וגם כי אין לי עגבניות. אני אעשה אותו עם גבינה לבנה, פלפלי שיפקה חתוכים וזעתר. מזל שאכלתי פלאפל ושלקחתי קצת יותר מדי פלפלים חריפים הביתה.

וזאת התוצאה, מלוואח בסגנון ים תיכוני עם קרם גבינה, זעתר ושבבי פלפלים חריפים:

לא משנה איזו זוגיות יש לך, אם זה דו קרב של בישול או משהו יותר נעים - אי אפשר לשנות בני אדם. אבל זה לא נורא, כי אפשר לשנות מלאווח.

>> לטור הקודם של הדר: למה כולם בוכים במקום לאכול?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה