אחרי עמוד ענן: נשים מאבדות אמון בנתניהו

אחרי המבצע בעזה, נתניהו צונח מתמיכה של 41%, ל-31% בקרב הנשים. על פי סקר סלונה ופאנלס פוליטיקס, רוב הנשים חושבות שלא ביבי ולא שלי מתאימים לעמוד בראש המדינה

25/11/2012
מנחם לזר קבלו עדכונים ממנחם
  • RSS

כעס ומבוכה, זו המילה המתאימה לתאור עמדות הנשים בסקר הנוכחי. מהסקר עולה ש- 64% מנשות ישראל מתנגדות להסכם שהושג להפסקת אש בין ישראל לחמאס והאכזבה מצעד זה ניכרת גם בתשובותיהן לשאלות הקשורות לבחירות הקרובות. 23% מהנשים אומרות, נכון להיום, כי ישנו את הצבעתן כתוצאה מהמבצע. אם מוסיפים לכך עוד 23% שאמרו כי אינן יודעות עדיין (וגם עם ההסתייגות המתאימה של סקר שנערך מיד עם סיום המבצע...), מקבלים שיעור עצום של קולות צפים שיתכן ויגרמו לשינויים במפה הפוליטית כפי שאנו מכירים כיום.

פאנלס פוליטיקס

פאנלס פוליטיקס

נתניהו  עדיין נתפס בעיני הנשים כיותר מתאים מיחימוביץ לראשות הממשלה (31% מול 14%, בהתאמה) אבל התוצאה הבולטת ביותר היא 41% שאומרות שאף אחד מהשניים אינו ראוי לתפקיד – שוב עדות למבוכה בעת הזאת.

פאנלס פוליטיקס

מפת המנדטים, גם אם משמעותה מיד לאחר סיום המבצע אינה ברורה ומגובשת, מראה כי הגוש הימני הוא המוביל אולם עיקר העליה בכוחו באה מהמפלגות הנמצאות מימין לליכוד-ביתנו: הבית היהודי (שכולל אישה במקום ריאלי בברשימתו) ועצמה לישראל. הליכוד ובמיוחד עצמאות – מפלגתו של שר הביטחון לא יוצאים נשכרים מהמבצע – לפחות לא כעת.

פאנלס פוליטיקס

הנתונים שלהלן מתבססים על ממצאי סקר שנערך בתאריך 21 בנובמבר 2012 עבור סלונה. הסקר בוצע מיד לאחר מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה, שר הביטחון ושר החוץ בה הודיעו על סיום מבצע עמוד ענן. בסקר השתתפו 315 נשים המהוות מדגם מייצג של הנשים באוכלוסיה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה –5.6%.

>> הצטרפו לפאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ותוכלו גם אתן לענות על סקרים ולהשפיע!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך