מילון המלחמה השלם

א' אזעקה, ב' זה בום, ג' זה ג'עברי לשעבר. הדר לוי מגישה את מילון המלחמה השלם לתקופת "עמוד ענן", עם כל הביטויים שפלשו לשגרת חיינו, והכוכבים המשונים שצצו פתאום (רוביק דנילביץ' סופרסטאר!)

19/11/2012
הדר לוי קבלו עדכונים מהדר
  • RSS

כבר שישה ימים אנחנו נמצאים במלחמה, וזה לא כולל את מאה השנה האחרונות. אבל עכשיו זה שונה. כי עכשיו אי אפשר להמשיך יותר. כי עכשיו זה כבר מלחמת אין ברירה. כי.. עוד חודשיים יש...לא משנה.

אז בין פאג'ר לאזעקה, בין צבע אדום  לכיפת ברזל , לפני שתפלו בשטח פתוח  - אני מגישה לכם את מילון המונחים של "עמוד ענן", המבצע שמאחד את כולנו תחת פאניקה אחת גדולה. עם ישראל חי.

א

אזעקה - תו קולי שנועד להודיע על טיל שמשוגר לכיוונך. בפועל האזעקה מפחידה יותר מהטיל עצמו. אנחנו קוראים  לאלתר להחליף אותה בשיר של עומר אדם. נגיד "הופה". האפקט יהיה אותו אפקט, אנשים ירוצו לתפוס מחסה.

ב

בום -  אם שמעת אותו אתה יכול להיות רגוע, חייך ניצלו. אם לא שמעת אותו, אתה תמשיך לשמוע מכל עבר על אנשים ששמעו את הבום ואיך זה היה ממש לידם. דיכאון.

ג

ג'עברי - רמטכ"ל החמאס שחוסל ביום חמישי. כן גם אנחנו הופתענו שיש רמטכל לחמאס. ועוד יותר מזה שהוא נוהג בקיה.

ד

דרום - איזור גאוגרפי שכולל בתוכו את הדרום, המרכז, השפלה, ירושלים והצפון. בימים אלה מקובל לארח את תושבי הדרום, מכיוון שהדרום התרחב לכל הכיוונים. היחידים שבטוחים כרגע הם תושבי המזרח - כולנו מוזמנים להתארח ביישוב פצאל בבקעת הירדן. אם מישהו יודע איפה זה.

דקה וחצי - הזמן שיש לנו להגיע למקלט משמיעת האזעקה. זה היה יכול להיות מספיק, אם היה מקלט. בפועל ננצל את הדקה וחצי להתפלל לאלוהי כיפת ברזל (ע"ע), להודות לאל על חיינו, ולהחזיר לאמא את הקופסאות.

מם באדיבות עמיר שיבי

ה

הסברה -  פעילות חשובה שנועדה לגרום לכולם לאהוב אותנו סביב העולם, כמו למשל על ידי סרטונים בעלי השם "אולי סרטון ההסברה הכי טוב שנעשה על ישראל". ה"אולי" נועד להשאיר משהו למלחמה הבאה.

הפחדות - לא לכתוב סטטוסים בפייסבוק שמסגירים איפה נפל הטיל, לא לענות לטלפונים מ-000 כי מסתבר שזה החמאס והוא עוקב אחרינו, לא לגלות להם מה קורה בסוף של ג'יימס בונד, איך נראה השיער של ליהיה גרינר מתחת לפאה ולמה אסי כהן מדבר ערבית.  שיגלו לבד.

ו

"ואיתנו באולפן נמצאים כבר הפרשנים שלנו" - יש לנו עוד 6 שעות לשרוף  אז הבאנו אנשים שיסבירו לכם את מה שהם הסבירו רגע לפני בערוץ אחר ואחרי שכתבו על זה כבר טור בעיתון. ועכשיו ראש השב"כ לשעבר, שר הבטחון לשעבר ונהג המונית שהביא אותם לפה. עם תובנות מעניינות וחשבונית.

ז

(ה) זרוע הצבאית של החמאס - מתברר שהחמאס הוא ארגון שמנוהל יותר טוב מכל ארגון ישראלי. יש לו רמטכל, ראש מערך רקטות וכל אלה חלק מהזרוע הצבאית. ברור,  כי שאר הזרועות עוסקות בפילוסופיה של גידול קישואים אורגניים.

ח

חרדה -  מצב נפשי של פחד  עקב טראומה מנפילת טילים ואזעקות. החרדה גוברת במיוחד כשאנשים כמו סופר נני ופרופסור רולידר מנסים להרגיע אותך.

חצר בית - המקום בו נופלים רוב הטילים. יכול להיות שהחמאס מכון להרוס לכולנו את הדשא?

חיזוק ההרתעה - מטרת המבצע המוצהרת. הכוונה כמובן להרתעה של ביבי על אולמרט.

ט

טיל פאג'ר - הכוכב החדש של המלחמה. אחרי הקסאמים והגראדים מגיע הפאג'ר. הוא רחוק יותר, חזק יותר וערבי יותר. יכול להיות שלזה התכוונה נועה תשבי ב"כל אחד מביא אחד"

י

יעקב איילון - האיש שעזב את חדשות עשר כי זה היה רחוק לו לנסוע לירושלים. והיום משדר במאקו מנתיבות.

יאיר לפיד -  יו, זוכרים?? נוסטלגיה של לפני שבוע.

יזיז -  יצור גברי שבדרך כלל שולח לך אס.אמ.אס באמצע הלילה "ערה?", ומעכשיו לאור המצב  ישלח "מפחדת?".

כ

כיפת ברזל -  מערכת יירוט טילים (ע"ע עמיר פרץ). וגם: התירוץ האולטימטיבי להכל. אני מפחדת - אין לך מה לדאוג יש כיפת ברזל.  עשית טסט לאוטו? עזוב יש כיפת ברזל. לא שמתי קונדום, את לוקחת גלולות? - עזוב יש כיפת ברזל.

ל

לא להתקהל - פיקוד העורף חוזר בהנחיות לתושבי נתיבות באר שבע אשקלון ואשדוד ומבקש לא להתקהל. התקהלות לא התבצעה מעולם במקומות אלה, ואין שום סיבה שתתבצע מעכשיו.

מ

מרחב מוגן - מקלט, ממד, חדר בטחון. כל מיני דברים שלאף אחד אין ולכן הומצא המושג מרחב מוגן, שזה חדר מדרגות בקומה שניה. שם תפגוש את השכנה הזקנה שלך את הפילפינית שלה, ואת ראש ועד הבית. אה, כן, אתה חייב תשלום על אוקובר נובמבר. לפעמים עדיף טיל.

נ

"נא לחזור לשיגרה" - הרגעה. הטיל נפל, כל התושבים יכולים לחזור לשגרתם. לרבים מאיתנו זו לא פעולה מסובכת  - מדובר בלשבת במקום סגור ולראות טלוויזיה.

ס

סמול טוק - שיחת חולין שעד לפני שבוע אופיינה במשפטים כמו "אי אפשר לקנות בית במדינה הזאת", "יאיר לפיד לא מתאים", "אייפון יותר טוב מגלקסי", "אני ובעלי לא שוכבים"; והוחלפה אוטומטית במשפטים הבאים: "שמעת אזעקה?", "שמעת בום?"(ע"ע), "זה נפל לידי", "צריך להיכנס בהם", "אני בעלי לא שוכבים".

ע

עמיר פרץ - האיש שהמציא את כיפת ברזל (ע"ע) וחווה קאמבק וגילוי מחדש. כולנו מודים לו בימים אלה ומכים על חטא. בבדיקה שערכנו עמיר פרץ המציא לא רק את כיפת ברזל אלא גם את הדיסק און קי את השקדי מרק ואת הממחטות הנשלפות . תודה עמיר!! מה היינו עושים בלעדיך?

ע

עמוד ענן - שמו של המבצע שנועד להשיב את ההרתעה שלנו. מדובר בעמוד הענן שהלך מאחורי מחנה בני ישראל. על שולחן הקריאייטיב נפלו השמות: בית קטן בערבה, שבת שלום, גשם אחרון, ראית כבר הומלנד?

פ

פיקוד העורף - ארגון שיש לו הנחיות לשעת חירום שיש להישמע להן  מפני שהן מצילות חיים. מצד שני מדובר בדיוק באותו ארגון שהביא לנו פרסומות עם מוישה אופניק ועידו רוזנלבלום, אני הייתי חושבת פעמיים.

צ

צבע אדום - אזהרה היכן נפל הטיל. שמלווה בפירוט יתר של היישובים. לדוגמא: אזעקת צבע אדום מופעלת כעת ביישובים מעלה גמליאל, בת יפתח, מעלה רבן, מבוא העשרה. איפה לעזאזל כל היישובים האלה. אני לא שמעתי עליהם, איך החמאס יודע עליהם?

ק

קיפת ברזל - כי גם לדיסלקטים מגיעה הגנה.

ר

רוביק דנילביץ' - ראש עיריית באר שבע והטאלנט החדש של הטלוויזיה. תושבי באר שבע שמעוניינים לקבוע איתו פגישה יוכלו למצוא אותו שוקד על בעיות העיר ממשרדו באולפני הרצליה.

ש

שטח פתוח - אין לנו מושג איפה הטיל. הטיל נעלם. מקום נפילתו לא נודע. אף אחד לא יודע איפה זה השטח הפתוח הזה. יכול להיות שהוא נמצא יחד עם הכסף של הפנסיות שלנו, המפתחות הרזרביים של האוטו וכל הגברים שלא התקשרו אחרי דייט ראשון.

ת

תל אביב - מטרפולין גדול במדינת ישראל שמופגז בימים אלו. סוף סוף תושבי הדרום  (ע"ע) יוכלו להבין מה תושבי המרכז הרגישו כשאמרו להם תושבי הדרום שהם לעולם לא יבינו אותם. מ.ש.ל

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה