למה לקחת טלפון אם אתה לא מתכוון להתקשר?

תופעה מדאיגה שכבר הפכה לנורמה: בחורים לוקחים טלפון ולא מתקשרים. מה הקטע שלהם?

09/04/2013
רביד גולדשטיין קבלו עדכונים מלילי
  • RSS

בזמן האחרון אני נתקלת בתופעה מדאיגה שרק הולכת וגדלה: מכל עבר אני שומעת על בחורות שוות ומוצלחות, חלקן אף סופר מגניבות, שהואילו בטובן להגיש מספר טלפון לאור בקשת הקהל, אולם הקהל בושש להתקשר. הקהל, להלן אותם בחורים הרשומים באתרי ההיכרויות (בדרך כלל בכמה אתרים במקביל), קורצים, מציצים, פונים בפייס או בהודעת אתר רשמית. רושמים שהנערה הצליחה להותיר בהם רושם רב, ואם תסכים להגדיל לעשות – הם גם ממש ישמחו להמשיך אתה אל תוך שיחת טלפון מרגשת, או לחברות פייסבוק מטורפת. במקרה של עלמות החן שהצרו באוזניי על התופעה הנלוזה, הבחורים קיבלו את שלהם ופוף. התפיידו חזרה אל תוך הלא נודע כלעומת שהפציעו. "על מה ולמה?" התלוננה באוזניי השבוע ח', "מה, זה מין מרתון שהם עושים עם עצמם? 'בוא נראה אם להצליח להשיג מהבייב הזו טלפון. או התערבות דבילית עם חברים או עם עצמם?"

עכשיו, אני תוהה, האם זה משהו חדש שצמח מתחת לאפנו מבלי שנרגיש? האם מדובר בהתערבות? באגו שחטף לא מעט כאפות? באיבר ממש קטן שזקוק להאדרה? או שמא, אותו עלם חמודות אומר לעצמו: "מעניין אם היא תביא לי את המספר שלה, אם אבקש ממנה אחרי שהתחלתי אתה והיא הציצה בכרטיס שלי?"

ח' רשומה לאתר ולא מאד פעילה בו. השבוע כששבה מחופשה מפנקת בת חודש ימים באירופה, החליטה לעשות מעשה ולהיכנס לאתר. כולל תמונה שפתוחה לכולם כי "ככה מקבלים יותר פניות. במקום שאצטרך להתאמץ" הסבירה.

הראשון שמיהר לפנות היה דניאל. עורך דין בן 31. הוא רשם לה שהיא מסקרנת וישמח להיפגש לדרינק. הוא הוסיף שהוא "לא סובל אתרי היכרויות", ותהה מה נהוג לבקש היום, טלפון או פייסבוק. אחרי שח' נתנה לו את שניהם (למה לקחת סיכונים מיותרים, בכל זאת מדובר באדם מאותגר ועלינו להירתם), הגדיל לעשות ולא פנה אליה באף אחד מהאפיקים שהוא עצמו הציע. טוב, משכה בכתפיה, אולי יותר מדי טכנולוגיה ושפע של אופציות מבלבלות אותם. הם לא יודעים איך לפנות, וגם כשהם כבר מעזים, הם חוטפים רגליים קרות. "מה קרות?" צעקתי. "הם אימפוטנטים! תעשי לי טובה, אם גבר כבר טרח לבקש מספר – כדאי לו מאד שיעשה בו שימוש. אחרת, לאיזה מירוץ בדיוק הוא רשום? יש מרתון או אולימפיאדה של בחורים אידיוטיים שבאים להטריח ולהטריד אותנו רק כדי לסמן וי קטן ליד שם המשתמש שלנו ולהמשיך הלאה לבאה בתור? זה אפילו לא כיבוש! הוא אפילו לא זכה ליהנות ולחוות אותך. איזה מין הישג יש פה בדיוק?"

ח' התמימה אפילו לא העלתה בדעתה, שבאותו סופ"ש בדיוק, יפנה אליה גם ליאור, חננת הייטק בוגר הבינתחומי, שקיצר הליכים וחתך בשורה "אז בדרך הפשוטה? טלפון?" "כמה יצירתי", רשפתי. כצפוי, גם ליאור התפייד כלעומת שהגיח.

"אולי הם פונים בשישי כי משעמם, ואז הופכם לדלעת ביום חול?" תהתה ח' המיואשת. "עד שאני כבר עושה צעד, נכנסת, קוראת הודעות וכרטיסים וטורחת לענות מתוך כבוד לפניות שהם עצמם יזמו, איזו מין התנהלות ילדותית ומכוערת מצד גברים בני 35?" לא יכולתי שלא להסכים אתה. "חשבתי שמדובר באנשים רציניים שמסתובבים שם, שכולם באותה סירה, רוצים ומחפשים את אותו הדבר. אבל הכל כנראה רק חלק ממשחק מעוות או ניסוי שהחליטו לערוך על בחורות כמוני"

ח' חיכתה סופשבוע שלם בתקווה ששני הבחורים מהאתר יעשו מעשה. ויתקשרו אליה. כעבור עשרה ימים, התחילה להבין את המהלך שעשו עליה ולהפנים "כל מה שמעניין אותם זה המרדף. וברגע שהשיגו, הם מאבדים ענין".

רציתי לנחם אותה. להבטיח לה שלא מדובר בתופעה גורפת אלא במקרה פרטני ומצער. אבל זה לא יהיה מדויק. אולימפיאדת הנכים רגשית כבר כאן. יש הכל מכל וכל, ובשפע; יותר מדי בחורות, יותר מדי סקס, יותר מדי היצע. וזה מבלבל. ומאלחש. ופה הסכנה: ברגע שאתה מפסיק להתנהג כמו בן אדם, מפסיק לראות את זה שעומד מולך, שוכח לרגע שיש שם מישהי שכבר נכוותה והתאכזבה בעבר, ונטעת בה שביב תקווה כשצפית בכרטיס שלה וכתבת שמצאה חן בעיניך. נדלק לה שוב משהו בעיניים. היא אמנם לא תחכה לך ליד הטלפון, אבל היא כן תתרגש מהמחווה. וכן תסתקרן לשמוע איך נשמע הקול שמאחורי הכרטיס הקר האטום והענייני. וברגע שהיא תבין, שהכל התחזות אחת גדולה, שמדובר בהולכה שולל לצרכי ליטוף האגו ותו לא. היא תחזור לקונכייה שלה, תחשוב שעדיף להשתבלל כי מי שמעז ומסתכן בסוף חוטף.

אז FYI. לא, זה לא מוסיף לך אינצ'ים לאיבר. טרם פגשתי בחור מגניב במיוחד, שזה היה כרטיס הביקור שמינף אותו "היי את יודעת, פעם, בעברי, הצלחתי להשיג המון אבל ממש המון, מספרי טלפון של בחורות". אם אתה מבקש – אתה מתבקש לעשות בו שימוש. ואם אין לך כוחות עכשיו, זה לא זמן טוב, אתה לא באמת רוצה מחפש ופנוי לזה רגשית, תעשה לנו טובה גדולה. פשוט אל תבקש. תאמין לי, זה לא באמת מגדיל אגו, ביטחון עצמי או כל דבר אחר. נהפוך הוא. במקרה הטוב יצאת אפס בעיני הבחורה. במקרה הפחות טוב, השארת גם עוד כמה פצועות על הדרך. וזה כאמור, כבר הרבה פחות מגניב.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך