זכויות האישה במערכת יחסים

גרעפס היפותטי, שעופרי ארבל חשבה לתקוע ליד בן זוגה, גרם לה לחשוב: מה באמת הזכויות שלנו בתוך מערכות יחסים? וכמו שהיא יודעת לעשות, היא הכינה לנו רשימה

14/11/2012
עופרי ארבל קבלו עדכונים מעופרי
  • RSS

אז התחלתי לצאת עם מישהו. כן, גם זה קורה לפעמים. אני לוקחת את זה ממש לאט, עקב ניסיון טרי ולא ממש מוצלח אבל בינתיים הוא ממש בסדר. בעצם, הרבה יותר מבסדר. הסיבה היחידה שאני כותבת על זה היא עקב ויכוח שניהלנו לפני כמה ימים. טוב, לא ממש ויכוח, כי מי מתווכח בהתחלה, הרי ההתחלה זה הכול פאן אין דה סאן, אז בואו נקרא לזה דיון. זה היה אחרי ארוחת ערב (הוא שילם) וממש אחרי שהוא שאל את רשותי אם הוא יכול לתקוע גרעפס. אמרתי לו שברור, זה ממש לא מזיז לי ואז שאלתי אותו מה היה קורה אם זה היה הפוך. הוא קצת צקצק בלשונו ואחרי כעשר שניות הוא הודיע לי שאין לו שום בעיה עם זה. כמובן שהרמתי גבה, אבל אני אוהבת לתת לאנשים ליהנות מהספק, אז הנחתי לזה. שיחשוב בינתיים שאני לא תוקעת גרעפסים. נראה לי שדי הוקל לו שלא פיתחתי את הנושא והאמת שהעדפתי פשוט להיכנס למיטה מאשר להתדיין על משהו שלבטח לא נצליח להסכים בו.

אז גם זה וגם העובדה שאנחנו נמצאים בעיצומה של מערכת בחירות, גרם לי לחשוב על זכויות האישה. לא ממש בקטע של משכורת, פנסיה וכל הדברים החשובים האלה, כי אני לא האדם הכי פוליטי בעולם, אלא יותר בקטע של זכויות האישה במערכת יחסים. למה לגברים מותר לעשות כל מיני דברים ולנו אסור? שלא תבינו אותי לא נכון, אני הכי אולד סקול בעולם ואין לי שום בעיה להתקיים על משכורת ממש, אבל ממש גבוהה של בן זוגי, אבל יש דברים שגם לי בא לעשות. תוסיפו לעניין את העובדה שאני נקבה מסוג אלפא, מה שאומר שאני אוהבת דברים של גברים כגון: כדורגל, סרטי פעולה, כל מה שאקסטרים ולשחק פוקר. אגב, בפעם היחידה שהרשו לי להצטרף למשחק פוקר, ניצחתי את כולם ומאז משום מה לא הזמינו אותי יותר. נו, פעם בשנה ביקור בוגאס בכל זאת goes a long way.

לנשים יש להבטיח עשר זכויות בסיסיות במערכת יחסים, ואלו הן:

1. לדעת

התחלתי בזה, כי זו הזכות הכי בסיסית שיש. נשים אוהבות לדעת איפה הן עומדות, גם אם זה אומר שהן עומדות ממש בצד. פשוט תדווחו ואל תתנו לנו לנחש, להתכחש, לתהות וכל מילה אחרת שקשורה לנושא. זה נורא פשוט לדבר, אז פשוט תדברו. כמו שאתם לא אוהבים לא לדעת, ככה גם אנחנו. מי אמר שאנחנו לא דומים?

2. לעשות גרעפס/להפליץ/להזיע/לחטט באף

כן, אני יודעת שנשים לא עושות את כל הדברים האלה, אבל זהו, שכן. אנחנו אמנם עושות את זה בסתר, כי כאילו אסור לנו, אבל אנחנו לגמרי עושות את זה. גוף האדם לא מבדיל בין גבר לאישה בקטעים האלה. תנסו אתם להחזיק גזים במשך שעות ונראה מה אתם חושבים על זה אחרי זה.

3. להיות עצמאיות

פעם היה לי פנצ'ר וביקשתי מבן דוד שלי שיבוא להחליף לי ובמקביל גם ביקשתי ממנו שיראה לי איך עושים את זה, בשביל שאוכל לעשות את זה לבד בעתיד. הוא הודיע לי שהוא לא מראה לי, כי כדאי שאתחיל להבין שגברים אוהבים שאישה היא חסרת אונים ואם הוא ילמד אותי את זה, אז מה עוד נשאר לי לבקש? אז גברים יקרים, עצם העובדה שאנחנו עצמאיות, לא אומרת שלכם לא נותר מה לעשות. עדיין נשארו מכשירי חשמל, שאין לנו מושג איך הם פועלים, לסחוב מזוודות ולנגב לנו את הדמעות. זה לגמרי המון, אז תהיו רגועים.

4. להיראות איך שבא לנו

תמיד אהיה מטופחת למשעי, אך בשם כמעט כל בנות מיני, הרשו לי להכריז: לפעמים פשוט אין לנו כח, אין לנו זמן או שזה סתם על הזין שאין לנו. זה לא אומר שאנחנו מוזנחות, זה אומר שאנחנו אנושיות ואגב, אם אתם חושבים שלנו לא נכנסות שערות לפה בזמן מין אוראלי, אתם טועים ובגדול, אז נאה דורש, נאה מקיים. קאפיש?

5. להרוויח יותר

למה גברים מרגישים שזה מסרס אותם, לעולם לא אבין. במקום לשמוח שיש יותר כסף, אתם עסוקים במה זה עושה לאגו שלכם ובאופן מתמטי, ככל שנרוויח יותר, ככה האגו שלכם יפגע יותר. אז מזמן התייאשנו מהעובדה שאתם כל היום מתעסקים בגודל הזין שלכם, אין לנו כח שתתעסקו גם בגודל הארנק שלכם. אגב, באופן אישי, זה נחמד כששניהם גדולים, אבל זו אני.

6. לתת הוראות בזמן נהיגה

סיפור אישי קצר: לפני שנים העזתי להגיד לחבר שלי בזמן נהיגה אם הוא בטוח שזו הדרך. בואו נאמר שזו לא הייתה הדרך הנכונה לבחור ומאז העדפתי שנסתובב במשך שעות מאשר אחרי זה לבנות את האגו שלו שוב במשך שעות. נכון, הייתם בצבא ויש לכם חוש ניווט משהו משהו, אבל רחמנא לצילן, גם לנו יש משהו בקופסא. למה לעזאזל אתם מתעקשים לא להשתמש בג'י פי אס? איזושהי חרדה מכל מה שקשור לג'י במקרה?

7. לפלרטט

היה לי פעם בן זוג שכל פעם כשדיברתי עם גבר אחר, הוא כבר ראה אותנו במיטה. הסברתי לו שבאופן מפתיע לא כל הגברים רוצים להיות איתי, אבל הוא הודיע לי שאין לי מושג על מה אני מדברת. אז כמו שלכם יש אגו, גם לנו יש אותו וגם אנחנו אוהבות לדעת שעדיין יש לנו את זה. זה לגמרי לא מזיק ולגמרי מועיל לביטחון שלנו ותחשבו על זה ככה: מישהו אחר מחמם אותנו ואתם מרוויחים. מה בדיוק רע בזה?

8. להגיד לא

זה שלפעמים לא בא לנו, לא אומר שאנחנו תחמניות ומניפולטיביות, פשוט לא בא לנו. גם לכם לפעמים לא בא לאסוף את הגרביים או להוריד את הקרש של האסלה, זה לא אומר שאתם עושים דווקא. אז תרגיעו, כי במילא יהיה לנו מצפון ונפצה אתכם. חצי מלא מישהו?

9. להיות בעלות עבר עשיר

תמיד, אבל תמיד, תעלה בשלב המסויים השאלה עם כמה גברים היית. יש חוק שנקרא חוק השלוש שאומר שאת התשובה של הגבר יש לחלק בשלוש ואת התשובה של האישה יש להכפיל בשלוש. אני ממש ממש מנסה להימנע מלדבר על זה, לפחות עד שהגבר שלי אומר לי שהוא אוהב אותי ואז הוא פשוט יצטרך לקבל את התשובה. אני לא אכנס לויכוח עתיק היומין שאישה היא זונה והגבר הוא דון ז'ואן, כי זה כ"כ פרמיטיבי ושוביניסטי שאפילו אה-פוליטית כמוני נהיית ישר שר, אם לא ראש ממשלה ומגנה בחירוף נפש על הזכות שלנו ליהנות. we want to have fun, what can I say.

10. להיות אישה

יש איזושהי תפילה שבין השאר אומרת "ברוך שלא עשה אותי אישה". היה לי חבר חוזר בתשובה ויום אחד שאלתי אותו מה זו השטות הזו. הוא הסביר לי שזה בגלל שהרבה יותר קשה להיות אישה, כי אנחנו צריכות לנהל את משק הבית, ללדת, לטפל בילדים וכאלה. אני מעוניינת בזאת למחות! יש לי הרבה שיחות עם אלוהים ואני לגמרי מודה לו שעשה אותי אישה, כי זה אומר שאני יכולה לא לדעת לעשות המון דברים ולהודות בזה, שאני לא צריכה לסחוב או לתקן שום דבר. אני לא צריכה להרוויח יותר, אני לא צריכה להתחיל עם אף אחד, אין לי חרדת פין, אני יכולה לבכות וזה יראה סקסי, אני לא צריכה לנסות להבין מישהו בלי להבין מילה ממה שהוא אומר לי ואני יכולה להשתמש בכל מה שאלוהים וההורים שלי נתנו לי בשביל להשיג בערך כל מה שאני רוצה.

להיות אישה זה נפלא!

>> לכל הפוסטים של עופרי ארבל
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה