נשים יצביעו למפלגות שיקדמו חינוך

62% מהנשים יבססו את ההצבעה שלהן על חינוך, ו-50% על הסכסוך הישראלי-פלשתינאי. וכמה נשים מתלבטות עדיין למי להצביע? סקר סלונה ופאנלס פוליטיקס עם כל התשובות

14/11/2012
מנחם לזר קבלו עדכונים ממנחם
  • RSS

בראש סדר העדיפויות של נשים, בבואן להצביע, עומד נושא החינוך. כך קובע סקר סלונה ופאנלס פוליטיקס, שנערך בקרב נשים בלבד, במטרה למפות את הקול הנשי לקראת בחירות 2013. לכל אישה במדגם ניתנה האפשרות לבחור 3 נושאים מתוך רשימה של 11, כך שבגרף שלהלן יש יותר מ-100 אחוז. במקום השני אחרי חינוך: הסכסוך הישראלי פלשתינאי. מיד לאחריו האיום האיראני, מה שמלמד כי נושאים בטחוניים עדיין מאוד גבוהים בשיקולי ההצבעה. הנושא שהוגדר כ"אלימות נגד נשים" קיבל רק 4% מהקולות, נתון מאכזב משהו - אולי כתוצאה מכך שהמפלגות אינן קולניות ביחס אליו.

בדקנו גם את נושא ההתלבטות. 24% נשים עדיין מתלבטות למי להצביע  -  ב-2009 ההתלבטות הזו הסתיימה ממש ברגע האחרון עת ציבור גדול של נשים ירד מהגדר והצביע עבור קדימה בראשות ציפי לבני. האם שלי יחימוביץ תצליח לשחזר את תמונת המצב הזו בקרב הקול הנשי? נראה שעדיין מוקדם להמר שכן גם ציפי לבני עצמה (וגם, אולי, אהוד אומלרט) טרם מסרו את הכרעתן בכל הקשור להתמודדות בבחירות הקרובות, קרובות מאוד.

מתוך הנשים שדגמנו, אחוז ההצבעה גבוה יחסית - רק 2% משוכנעות שלא יצביעו ביום הבחירות:

בכל סקר נמשיך לבדוק למי יצביעו הנשים. השבוע, התוצאות מאוד דומות למה שקיבלנו בסקר של השבוע שעבר. הנשים מעניקות את הרוב לגוש המרכז שמאל בראשות מפלגת העבודה ושלי יחימוביץ למרות שברמה האישית הן חושבות (בדומה לגברים אם כי בעצמה פחותה מעט) שבנימין נתניהו הוא המתאים יותר להיות ראש הממשלה.

סקר שנערך בתאריך 11 בנובמבר 2012 על גבי הפאנל הפוליטי של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט. בסקר השתתפו 347 משיבות המהוות מדגם מייצג שלהנשים באוכלוסיה היהודית הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה –5.6%.

>> הצטרפו לפאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ותוכלו גם אתן לענות על סקרים ולהשפיע!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך