יש סקס אחר

הגנרל בין הגברת השמנה לזונה - מוסר כפול, צביעות תקשורתית, פוריטניות מעושה שמסווה על סקסיזם דוחה נמצאים בסיקור הבגידה של ראש ה-CIA

12/11/2012
ריקי כהן קבלו עדכונים מריקי
  • RSS
» צילום: Getty

כבר כמה ימים גועשת העיתונות הישראלית, במיוחד המקוונת, בנושא פרשת פרישת דיוויד פטראוס, ראש הCIA, בעקבות חשיפת פרשיית בגידה באשתו עם מאהבת שמחבבת פרסום.

אין ספק, זה סיפור עסיסי, מלא פוטנציאל להמון קוראים ולהסחת דעת מהבוץ שאנחנו שוחים בו כאן בבית. הנושא הבטחוני הוא רק עלה תאנה לליבה של הליבידו, הדמיון משתלהב. אבל מעבר לזה יש סיפור מעניין יותר בהיבט המקומי שלנו, הדרך בה התקשורת המרכזית, דהיינו ynet מסקרת את הסיפור היא שיעור מרתק במוסר כפול, צביעות תקשורתית, פוריטניות מעושה שמסווה על סקסיזם דוחה.

לפעמים אין צורך בטוקבקיסטים, כי העיתונות עושה את עבודתה במקומם. שימו לב לסטריאוטיפים בהצגה הזו: המאהבת: "כותבת הביוגרפיה שלו - פולה ברודוול, אישה מושכת ושאפתנית בת 39, בוגרת מצטיינת של האקדמיה הצבאית וסט פוינט, חוקרת באוניברסיטת הרווארד היוקרתית, שכותבת את הדוקטורט שלה על המלחמה באפגניסטן." מתחת לתמונתה האטרקטיבית נמצא הכיתוב: "סקס מתחת לשולחן".

והאשה החוקית?  ובכן, בואו נשרבב בהיתממות תמונות איומות שלה, נציג אותה בתואר המתנשא: "הגברת", נתאר אותה כמי שהתחתנו איתה משיקולי תועלתנות, למשל במשנה המרושע הזה: "שנים הדפה הולי פטראוס טענות שהגנרל דיוויד התחתן איתה רק כדי לסלול לעצמו קריירה צבאית דרך אביה הקצין: "אני לא טיפשה, התאהבנו". היא גידלה לו ילדים לתפארת ולחמה למען משפחות אנשי הקבע, הוא כינה אותה "מקור הכוח הכי גדול שיש". על האישה שקולה לא נשמע בפרשת הבגידה ב-CIA". הנה ציירנו נבגדת קלאסית, מבוגרת, שמנה, דחויה. ועכשיו - ניתן לטוקבקיסטים לומר את מה שאנחנו לא מעזים: "אני מבין אותו, תראו את אשתו, גם אני הייתי בוגד בה", "היא נראית כמו אמא שלו", ומגיב אחר אף לימד זכות על הנואף: "אחרי 38 שנים, גם אם היה עושה כבשה, הייתי מבין אותו".

הסאב טקסט הוא המלך, גבירותיי. אפשר להשתולל בו עם הדברים האמיתיים שאנחנו חושבים על כל נושא, ובחוץ לצקצק בצדקנות על הבוגד המגונה וערכי המשפחה. והדרמה רק גוברת- אתמול נחשפה אשה נוספת שכנראה נגעה בחיוו של פטרהאוס, מה שמדגיש את שרטוט דמותו כגיבור על, כובש מדרגה ראשונה, והנשים? כרגיל, בין מיתוס האמא לזונה, בשחור לבן.

כדאי להחזיק אצבעות לעיתונות המרכזית שתוציא החוצה את הטון הסמוי בנושא זוגיות, נישואים ומשפחה, הרי התערערות המוסדות האלו מתרחשת ממילא כל הזמן במציאות ואין טעם להמשיך להעמיד פנים שכך נוהגים כולם וכך נכון לעשות. אין טעם לשמור זאת לכותבי דעות שובבים, תראו לנו מה באמת אתם חושבים. בסוף נייחל לאוטופיה, שמין מחוץ לנישואים, בהסכמה כמובן, לא יוביל לאיבוד משרה ציבורית, ולא יעניין אותנו ככה.

צילומים: GetyImages
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

  • muberry willow tote pink 26/08/2014

    muberry willow tote pink

    Wearing Black fit and boots, she is exquisite and lavish with a Mulberry Neely bag when she was taken a image by the reporters one day. Mulberry bags?other succession get reputation by the super stars, for instance Mulberry Lily bags, Mulberry Daria ho…

בחזרה למעלה