סקר סלונה ופאנלס פוליטיקס: רוב הנשים בשמאל-מרכז

רוב הנשים בשמאל-מרכז ורוצות שריונים לנשים במפלגות: סקר בחירות יחיד במינו של סלונה ו Panels Politics, לקראת בחירות 2013, חושף את האמת על מה שאנחנו באמת רוצות

07/11/2012
מנחם לזר קבלו עדכונים ממנחם
  • RSS

סלונה וחברת הסקרים Panels Politics משתפות פעולה לקראת בחירות 2013, בבואנו לבדוק מה נשים באמת רוצות, וכיצד הדבר ישפיע על החלטתן בקלפי. מדי שבוע נפרסם כאן ממצאים שונים מהסקר, המתבססים על מדגם של נשים; וכמו כן מדגם העורך השוואה בין הקול הנשי לקול הגברי.

השבוע, מתמקדות השאלות בנטיות הכלליות של הנשים לקראת הבחירות, ובשאלת השריונים לנשים.

אם בבחירות לכנסת היו משתתפות נשים בלבד, גוש המרכז-שמאל בראשות שלי יחימוביץ היה זוכה בבכורה עם 62 מנדטים לעומת 58 לימין (בניגוד למצב בכלל האוכלוסייה). זאת מאחר ולפי הצבעת הנשים הליכוד-ביתנו וש"ס נחלשות ואילו כוחן של העבודה, יש עתיד ומרצ עולה. יחד עם זאת, כפי שיודגם להלן - ברמה האישית נתניהו נתפס בעיני הנשים כמתאים יותר לתפקיד רוה"מ בהשוואה ליחימוביץ.

התוצאות שלהלן מתבססות על תשובותיהן של 306 משיבות המהוות מדגם מייצג של הנשים באוכלוסיה היהודית הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה.טעות הדגימה –5.6%

כך זה נראה לפי התפלגות לגושים:

התוצאות שלהלן לקוחות ממדגם של 498 משיבים. טעות הדגימה – 4.3%

עמדות הנשים לגבי שילוב נשים ברשימות המפלגות המתמודדות בכנסת, שונות באופן מובהק מאלו של הגברים. 22% מהן נותנות לשילוב כזה משקל רב בבואן להצביע למפלגה מסוימת (לעומת 8% בלבד מהגברים) בעוד שרוב הגברים (55%) נותנים לכך משקל מועט בלבד. לכן, לא ייפלא כי רוב הנשים (56%) תומכות בשריון מקומות לנשים ברשימות המפלגות המתמודדות בבחירות לכנסת. הגברים לעומת זאת חלוקים בדעתם בשאלה זו.

התוצאות לקוחות ממדגם של 498 משיבים. טעות הדגימה – 4.3%.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך