משקפי ראייה - האקססורי הכי חכם שלך

האם משקפי הראייה שלך משדרגים לך את הפנים או מכבים לך את האישיות? כמה כללים שכדאי לזכור לפני שבוחרים מסגרת

18/12/2012
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

נשים יכולות להעביר חיים שלמים עם משקפי ראייה לא מחמיאים, בלי להבין שמשהו מתפספס ברושם הראשוני שהן יוצרות.
..
שכיח לראות נשים שחשבו שהכי טוב לא להבליט את היותן ממושקפות ובחרו במשקפיים עם מסגרת מתכתית דקה, או במשקפי ראייה בלי מסגרת בכלל – רק עם זגוגיות.
..
אבל אם בחרת במשקפיים עם מסגרת עדינה, זה לא אומר שפחות מבחינים בהם. להיפך. זה אומר שאת מרכיבה על האף משקפי ראייה סופר-סולידים ואת נראית כמו מזכירה עניינית ומנומסת, או כמו אשת עסקים רצינית במקרה הטוב

ומה אם סדר, ענייניות וארגון הן דווקא לא התכונות הדומינטיות אצלך ולא מה שחשוב לך להבליט? במקרה כזה, מדובר בפיספוס. אישה יכולה להיות חמה, צחקנית, חושנית ומסתורית, אבל לא לרדת לדקויות של סגנון, ולהיראות בשל המשקפיים כמו מזכירה עמלנית. לא חבל?

כדי שמסגרת משקפי הראייה תעשה לך שירות טוב, היא צריכה לקבל אצלך את החשיבות שמקבלים הבגדים, השיער והנעליים. משקפי ראייה הם לא רק עניין פרקטי. גם עם התיק שלך, את מסתובבת מסיבות שימושיות אבל חשוב לך שהאופי שלו יהלום אותך. אותו הדבר לגבי המשקפיים.

איך תתאימי לעצמך משקפי ראייה?

דמי מור במשקפי גיקית מחמיאים. צילום: Gettyimages

הכלל הראשון: מסגרת עם אופי לאישה עם אופי

אל תהססי לבחור מסגרת משקפיים שיש לה אמירה ואישיות. מה כבר יקרה? מקסימום תבלטי קצת. ממושקפים רבים הפכו להיות מזוהים עם מסגרת המשקפיים שבחרו, ונתנו למסגרת להגדיר אותם ולהיות חלק משמעותי מההופעה: טוביה צפיר ומשקפי הראייה אדומי המסגרת שלו, אלוויס קוסטלו, וודי אלן וג'וני דפ ומשקפי הראייה עבות המסגרת ואחרים.

מבין הנשים, זכורות משקפי הראייה השחורות והעבות של סופיה לורן המתבגרת, שמשווים לה מראה מושך ונשי גם בגיל 70. עוד נשים שמרכיבות משקפי ראייה בנינוחות עם עליית הגיל הן, למשל, דמי מור, ברברה סטרייסנד ודיאן קיטון. כולן מקבלות לוק נבון והרמוני שלא נלחם בגיל.

.
אן האת'אווי עם מסגרת משקפיים גדולה ונוכחת. צילום: Gettyimages

.כלל שני: מה את בעצם צריכה?

ירון שושני, אופטומטריסט ראשי ב"סופר-פארם אופטיק", מזכיר שלפני שתבחרו משקפי ראייה, עליכן לנסח לעצמכן את הפונקציונליות של המשקפיים והייעוד שלהם בחייכן - לאיזה צורך אתן זקוקות למשקפיים, באיזו תדירות ובאיזו רציפות תרכיבו אותם, ואיזה אופי תרצו שישדרו.

"כל הפרמטרים האלה משפיעים במישרין על גודל המסגרת של המשקפיים, צורתה ואיכות החומר ממנו היא עשויה", אומר שושני, "קודם עלייך לענות על השאלות, ביחד עם האופטומטריסט שמולך, ואז ניתן להתחיל בתהליך בחירת התאמת המשקפיים לתווי הפנים"..

כלל שלישי: התאמה לפי מבנה פנים

שושני מנסח מספר כללים ברורים להתאמת משקפי ראייה למבנה הפנים. בבסיס כל הכללים האלה עומד חוק ברזל אחד: "במרבית המקרים, נבחר מבנה מסגרת שמנוגד למבנה הפנים, כדי ליצור איזון מחמיא".

פנים עגולות: למבנה פנים זה נמליץ על מסגרות מרובעות עם זוויות מעוגלות, ששוברות את הקו העגול. אפשר גם ללכת על מסגרות עגולות המתמזגות עם המבנה הטבעי של הפנים. מבנה מתומן גם עשוי להתאים לפנים עגולות.

פנים אובאליות: מבנה פנים קלאסי, שמתאים כמעט לכל המסגרות (מרובע, עגול, מתומן, חתולי). הכי תתאים למבנה הפנים האובאלי - מסגרת מרובעת, בעלת זוויות מעוגלות.

פנים מרובעות: למבנה פנים זה תתאים מסגרת אובאלית, שתרכך את הקווים הנוקשים של הפנים ותעניק להם מראה מעט יותר עדין...

פנים ארוכות: כדאי לבחור מסגרות מלבניות או אובאליות, ולהקפיד שהרוחב של המשקפיים לא ייצא מקו הפנים, כי אז המשקפיים ישוו לפנים מראה רחב יותר מהרצוי.

השחקנית קייט בקינסייל עם משקפי ראייה רחבים ששוברים את מבנה הפנים המאורך. צילום: Gettyimages

גם הקרבה בין העיניים חשובה:.

לבעלי עיניים קרובות - מומלצת מסגרת קטנה.

לבעלי מרחק גדול בין העיניים - מסגרת גדולה.

כלל רביעי: לבחור מסגרת בצבע הנכון...

לבעלי עור פנים צהבהב יתאימו מסגרות בגוונים קרים כמו כחול וירוק.

לבעלי עור כהה יתאימו מסגרות בגוונים חמים כמו בורדו וחום.

לבעלי עור חיוור מומלץ לבחור במסגרות צבעוניות שיעניקו חיות וצבע לעור.

לבעלי עיניים ירוקות או כחולות המבקשים להדגיש את גוון עיניהם, מומלץ לבחור במסגרות בגווני כחול, סגול, טורקיז וירוק.

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה