תתעוררי

40 אמניות ישראליות מציגות את הוריאציה שלהן לנושא אינטימי: היקיצה, בתערוכה שתיפתח בשבוע הבא בת"א. דפנה טלמון: "כשהיום רק מתדפק, אני מזנקת כמו נמר"

17/10/2012
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS
» צילום: דבי אולו

"רגע ההתעוררות שלי

כמעט בלתי ניתן לתפוס אותו

רגע אני ישנה

וברגע הבא כבר לא.

מצמוץ ואני כבר אחרי זינוק מחוץ למיטה

יש הרואים ברגע הזה מעבר מעולם הלילה אל היום החדש

מקום שקט של בין לבין, רגעים של חסד.

עבורי כמעט ואין זמן כזה. כמו נמר אני מזנקת אל היום החדש.

על כן, הקול הקורא גרם לי לבדוק, לבחון, לחשוף ואולי למצוא את הגלימפס הזה של הליל-בוקר.

כשהאור עוד לא אור

כשהיום רק מתדפק

כשהמשקפיים עוד לא שם לראות.

את המצלמה הכנתי מראש בלילה. אחרי שכיוונתי וכך היא נשארה מספר בקרים, כשבהם אני מתעוררת, ומיד לוחצת. עם חוט מאריך שמצלם למרחוק. מדי בוקר מצלמת ומאוחר יותר בוחנת מה יצא לי. מצלמת את עצמי בשניות הראשונות, החמקניות. הן שם? לא ברור, אני בכל אופן ערה".

את הטקסט הזה כתבה הצלמת דפנה טלמון, ממשתתפות התערוכה החדשה ומהסקרנת שתיפתח בשבוע הבא, "לא צמות ז" רגעי יקיצה והתעוררות נשיים. התערוכה שתוצג ב"פאולינה סטאש" רח' הרצל 2 פינת אחד העם בת"א, תציג את עבודותיהן של 40 אמניות ישראליות נושא אינטימי: היקיצה.

"העיניים נפקחות, פרפורים ראשונים בין חושך לאור. אוזנייך מלקטות את הצלילים הרגילים או שלא... חשיפה ראשונה למראות מוכרים, קיר, חלון, פרצוף מוכר או זר... הגוף מתחדש, נאלץ להשכים לאחר כמה שעות שלא היית. נעלמת אל חלומך - בשנייה הזו את אישה - כולך את!" (טקסט: אורלי פרידר). 40 יוצרות לקחו את הטקסט הזה ותיעדו עצמן, את בני זוגן, את הרגע. אותו זמן קצר ונפלא של התחדשות.

בין היוצרות

נולי עומר הינה שחקנית ואמנית רב תחומית, אורנה פיטוסי שחקנית ואמנית רב תחומית, ריקי שולמן (מסלונה!) תסריטאית, אורלי בן גרטי שחקנית ואמנית רב תחומית. נינה כבסה אחת הצלמות המבטיחות בארץ, אליסיה שחף, דפנה טלמון, רעות נוי, רענן בן טובים שהוא גם אמן וגם משורר. אדר גולד זמרת יוצאת כוכב נולד שהיא גם צלמת, מיכל סיאני צלמת יוצאת תוכנית הראליטי "הישרדות". אוצרות: מרב כהן דור, מייסדת פרוייקט Oh My G*d Project

התערוכה תציג עד ה- 31 באוקטובר. האירוע ייפתח בשלישי הבא, 23 לאוקטובר במסיבה הכוללת הופעה חיה של נדב קדמון.

דפנה טלמון

עירד מ.צ

ליאת שפיגל

אסנת דיין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך